Monacor DVA-110DOOR - a kapu fix, a csengő nem

Hirdetés

Külső egység

A doboz elég kompakt, bele van zsúfolva egy csomó minden, ha felületesen kéne ezeket osztályoznom, akkor azt mondanám, hogy maga a készülék és egy csomó drót. De persze a csomó drótnak mind szerepe van, ráadásul tök egyértelműen az összes vezeték más színű, hogy a bekötésnél elkerülhessük a problémákat. Természetesen kapunk egy leírást is, a csomagoláson pedig olyan mennyiségű piktogram csücsül, hogy ember legyen a talpán, aki ezeket mind értelmezi és megjegyzi.


[+]

A külső egység relatív kicsi — naná, hiszen egyetlen gomb van rajta, vagyis társasházaknál rögtön ki is húzhatjuk a lehetőségek közül. A termék elég súlyos egyéniség (500 gramm), ez nem csoda, hiszen rozsdamentes acélból készül, elvileg vandálbiztos (de ha a vandálnál van egy vállról indítható rakéta, akkor már nem), ellenáll az időjárásnak és lopásvédelemmel is rendelkezik. Ez relatív primitív, ha valaki babrál a rögzítőcsavarokkal, akkor a cucc elkezd szirénázni és értesíti a hozzá párosított telefonokat. Ha nem vagyok otthon, akkor úgyis mindegy. A készülék frontján látjuk a kamerát (négy infravörös leddel), lentebb a hangszórórácsot, legalul pedig az egyetlen gombot, amivel be lehet csengetni. Egészen lent van még a vendég hangját rögzítő mikrofon is egy fényérzékelő mellett, ami arra szolgál, hogy az infrás ledeket kapcsolja. A kaputelefon felül kis tetőt is kapott eső ellen, a hátlapon pedig egy öntapadós felület van, de szerencsére nem ez az elsődleges rögzítési megoldás, hanem két csavarral lehet felfogatni a falra.


[+]

Egy vaskos kötegnyi vezeték indul hátulról, amely 40 centi után több részre osztódik és a következő dolgokat lehet rájuk kötni: WiFi antenna (benne van a csomagban), mágneszár (nekünk kell beszerezni), táp (van konnektoros egység is hozzá, ha úgy egyszerűbb), klasszikus, beltéri csengő és UTP, ha mondjuk amúgy is ott a kábel a kapunál, illetve ha nem bízunk a WiFi-ben (vagy túl messze van a router). A felszerelés némi barkácskészséggel egyénileg is megoldható, de alapvetően nem sokban tér el attól, ahogyan egy klasszikus kaputelefont telepít egy szaki a kapura, a lényeges differenciát a WiFi-antenna és az UTP kapcsolat jelenti. Két apró problémám van csupán a kialakítással: nincs a gombnak megvilágítása és nincs sehol egy dedikált terület, hogy a nevet ki lehessen rá írni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Fibaro egyéni okosotthon megoldásai

    A lengyel székhelyű gyártó és hazai partnere nem a polcról levehető és otthon összerakható filozófiát követi, ezért jóval több bennük a lehetőség.

Előzmények

Hirdetés