Meizu MX6 - 10 mag: igen. B20: nem

Kipróbáltuk a mutatós, bár megjelenésben nem túl eredeti MX6-ot, amely igencsak erős hardvert kínál a középkategória tetején, ám szűkös itthoni hálózati támogatást.

Hirdetés

Hardver, Flyme OS 5.2

A MediaTek kínál a mobilpiacon elsőként tízmagos rendszerchipet a Helio X20 személyében, és mivel a tajvani chipset tervező és a kínai mobilgyártó jó kapcsolatokat ápol, nem volt kérdéses, hogy a két 2,3 GHz-es Cortex-A72-es, a négy 1,9 GHz-es Cortex-A53 és a négy 1,4 gigahertzes Cortex-A53 mag bekerül a középkategóriás sorozatba. A 64 bites, ARMv8-a utasításkészletű SoC a Mali-T880MP4-es grafikus gyorsítóval és a 4/32 gigabájtos RAM/tárhely kombinációval remek sebességet biztosít, akár a Helio P10-zel, akár a Snapdragon 625/650-nel összevetve. Nyilván nem nyílnak meg az alkalmazások olyan gyorsan, mint egy csúcsmodell esetében, és a komolyabb 3D-s játékoknál is előfordul dadogás, átlagos melegedés mellett, ám nincsenek a felületen vagy böngészés közben dadogások, a kényelmes tempójú animációk pedig palástolják a drágább mobilokkal szembeni teljesítményhátrányt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu MX6 LeEco Le 2 Samsung Galaxy A9 (2016) Vernee Apollo Lite
Rendszerchip MediaTek Helio X20 Snapdragon 652 Snapdragon 652 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 78936 pont 81589 pont 69993 pont 90081 pont
Vellamo Browser 5823 pont 5098 pont 4979 pont 3279 pont
Vellamo Metal 2495 pont 2576 pont 2641 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single/multi) 1435 / 5127 pont 1528 / 4771 pont 1437 / 5050 pont 1810 / 4178 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1686 / 3860 pont n/a n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 15 fps 14 fps 9,3 fps 18 fps
GFXBench Man. off. 1080p 15 fps 14 fps 9,3 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 34 fps 31 fps 33 fps 36 fps
GFXBench T-Rex off. 1080p 35 fps 30 fps 31 fps 37 fps


[+]

A Flyme OS-t pár éve sokkal nagyobb munka volt bemutatni, mint az 5.2.2.2-es Global verziót, Android 6.0-s alapokon, a magyarul is tudó régebbi felület döbbenetesen más volt a megszokotthoz képest. Azért némi tanulnivaló az MX6 esetében is maradt: vissza funkcióként a home gomb megérintése dukál, a kezdőoldalra meg a lenyomásával lehet jutni. Hosszan nyomva tartva, ujjlenyomatos védelem esetében egy másodperc alatt a főoldalon lehet lenni, ott rajtatartva az ujjat pedig a képernyőzár aktiválódik. Az alkalmazásváltót alulról lehet felsimítani, az értesítési- és kapcsolópanel pedig szokásos módon, felülről gördül le. A kapcsolók és a beállítások ma már közelebb állnak a stock Android letisztultságához, noha 5,5 hüvelyken a 4 x 4-es ikonkiosztás és a négyelemes tálca helyett az ötoszlopos elrendezés jobban mutatna.


[+]

Az ujjlenyomat-olvasó mTouch 2 néven üzemel, méghozzá gyorsan és egész pontosan (tízből azért két-három alkalommal téved). Jó hír, hogy a szenzor alkalmazászároláshoz is bevethető. Biztonsági oldalról még opció a korlátozott vendégfiók létrehozása. Nem kell a gesztusvezérlési módok egyikéről sem lemondani: vandupla koppos felébresztés, illetve alkalmazásindítás a sötét képernyőre rajzolva. Bevethető még a lebegő gombsor, a nagy ikonos egyszerű üzemmód, emellett a Flyme OS megjelenése is testreszabható (ikonstílusok, hátterek, témák).


[+]

A Material Design stílusjegyeit követő telefonkönyv letisztult, átlátható és mindenféle fiókból, a SIM-ekről és a telefonról is képes az ismerősöket behúzni. A tárcsázóban opció a gyorskeresés és a gyorshívás. Az email fiókokat sikerült rendben beüzemelni. A naptár és az állományokat típus szerint rendező fájlböngésző hasznos extra, akárcsak az eszközkészlet, amely a zseblámpát, a tükröt, a nagyítót, a vonalszót, a szintezőt és az iránytűt foglalja magába. Igazi ezermester a biztonság nevű app is, amely egy erőforrás-felügyelő, és mint ilyen, a tárhely, a memória, az akkumulátor, az engedélyek, a blokkolás és a potenciális kártevők körmére néz rá, plusz javaslatokkal is előáll.


[+]

A virtuális billentyűzet feladatát a Meizu sajátja vagy a TouchPal látja el, az utóbbi magyar érkezetekkel, szójavaslatokkal és korrektúrával, témázási lehetőséggel, ujjhúzós bevitellel és opcionálisan számsorral a karakterek helyett. A funkciógazdag böngésző gond nélkül kezel fél tucat lapot, az oldalak gyorsan betöltenek, dadogás csak elvétve akad. Kérhető asztali nézet, takarékosságból eltüntethetők a képek, van éjszakai és inkognitó mód, szinkronizálhatók a könyvjelzők, menthetők és megoszthatók az oldalak, hiányzik viszont az egyéni nagyításhoz igazodó sortörés. Az erősen szubjektív dolog, hogy a Google irányelveihez közelebb került, „megszelídített” Flyme OS szimpatikusabb-e a korábbiaknál, aki viszont ma találkozik vele először, sokkal kevésbé lepődik meg a logikáján, vagy gondolja, hogy új operációs rendszerre bukkant.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

  • Qualcomm vs. Meizu, 2. menet

    Franciaországban, Németországban és az Egyesült Államokban is a bírósághoz fordult a Qualcomm, mivel szerintük több Meizu termék sérti telekommunikációs szabadalmaikat.

  • Elstartolt a Flyme 6

    A két ígéretes telefon mellett a legújabb Flyme rendszerfelület is bemutatkozott, amely a vizuális ráncfelvarrás mellett gyorsabb és takarékosabb működést ígér.

  • Stock Android és nyitott bootloader a Meizu új modelljeiben?

    A cég Facebook oldalára került ki egy szavazás, ahol a felhasználókat arról kérdezik, hogy miért választottak Meizut, és szívesebben vennék-e újra Meizu terméket nyitott bootloderrel.

  • A Meizu Pro 7-ben debütálhat a Helio X30

    Kiderült pár információ a Meizu közelgő csúcskészülékéről, a benne található, 10 nanométeres node-on gyártott hardvert beleértve.

Előzmények

  • Felbukkant a Meizu Pro 6S és Pro 6 Plus

    Különböző Pro 6 variánsok kerültek elő kémfotó és certifikáció formájában, ám túl sok információt nem kapunk róluk.

  • Meizu MX5 - tele a tár

    Remekül összerakott, fémházas, ujjlenyomat-olvasóval felszerelt és kimondottan kecses Meizu készüléket tarthattunk a kezünkben. Tárolója nem, árcímkéje ellenben elég vaskos.

  • Meizu MX4 - reformkonyha kínai módra

    Két év után ismét náluk járt egy Meizu, és megint furán néztünk a sajátos Flyme OS-re. Azonban a különleges Android variáció mögött remek telefon lapul, kár hogy nálunk nem forgalmazzák.