Meizu m3 note - gyorsabban, magasabbra, erősebben

A kínai gyártó note szériájának legújabb tagja jelentős előrelépést mutat a megelőző modellekhez képest. Kivéve az árszintben, mert az csodával határos módon maradt.

Hirdetés

Hardver, Flyme OS

Az m2 note hardveresen jelentősen visszavett az m1 notehoz képest, szerencsére az idei modell nem követi ezt a megkérdőjelezhető gyakorlatot. Az m3 note aktuális és kompetens hardverrel lett felszerelve, a középkategória egyik legjobb alapjaira építve. Tény, hogy a kétmagos Mali T-860 grafikailag nem a legerősebb alternatíva, viszont a MediaTek Helio P10 3 GB rendszermemóriával és jelen esetben gondos optimalizációval kiválóan teljesít. A 64 bites, egy négymagos, ez esetben maximum 1,8 GHz-es, és egy szintén négymagos, 1 GHz-re klasztert tartalmazó, big.LITTLE elrendezésű SoC gondolkodás nélkül kezeli a rendszert. Nem tartjuk kizártnak, hogy ugyanehhez a chipsethez társított 2 GB rendszermemória már kevésnek érződne a 16 GB-os változat esetében, de tesztalanyunk sebessége és teljesítménye kifogástalan.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu m3 note Oppo F1 Plus Xiaomi Redmi Note 3 Pro Samsung Galaxy J7 (2016)
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio P10 Snapdragon 650 Exynos 7 Octa 7870
AnTuTu Benchmark 6.x 48406 pont 52426 pont 77036 pont 49481 pont
Vellamo Browser 3200 pont 2847 pont 4978 pont 3201 pont
Vellamo Metal 1348 pont 1339 pont 2613 pont 1066 pont
Geekbench 3 (single) 815 pont 863 pont 1552 pont 741 pont
Geekbench 3 (multi) 3109 pont 3281 pont 3724 pont 4213 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7 fps 7 fps 14 fps 9,5 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7 fps 7 fps 14 fps 4,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17 fps 17 fps 31 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 17 fps 31 fps 12 fps


[+]

Az Android verzió nem a legfrissebb (5.1 Lollipop), a ráhúzott Flyme OS viszont igen, ami egyrészt kiválóan össze lett hegesztve a rendelkezésre álló erőforrásokkal, másrészt nagyon kézenfekvő, annak ellenére, hogy kifejezetten (t)rendhagyó. (Plusz elképesztően tetszetős a letisztultság és elegancia, de ez messzemenőkig magánvélemény.) Eleve egyetlen, biometrikus szenzorral felszerelt fizikai gomb felel a rendszerben való navigációért, amely a kezdőképernyőt és visszalépést tudja abszolválni védelmi feladatain kívül. Az alkalmazásváltót alulról felfelé simítva hívhatjuk elő, ráadásul a képernyő bármely pontjáról, ami kézre esik. Alkalmazásmenü nincs, ez mondjuk annyira nem szokatlan, a tetszőleges számban generálható főképernyőket viszont az ABC betűi jelölik. Az értesítősáv az egyedi ikonkészleten kívül teljesen hagyományos, ha van értesítés, az első fázisban csak a legfelső négy gyorskapcsoló és maga az értesítőkártya gördül le, közlendő hiányban pedig a teljes kapcsolótábla, a fényerőszabályzó csúszkával kiegészülve.


[+]

Néhány kényelmi megoldást is fellelhetünk a rendszerben, ilyen a Smart Touch, ami gyorsgombot is kapott az értesítőpanelen. A sokrétűen paraméterezhető pöttyszerű képződmény különböző gesztusokra eltérő feladatokat hajt végre, ami lényegében az egykezes használatot megkönnyítő megoldásnak tűnik. A dupla koppintásos lezárás például különösen kényelmes, ha asztalon fekszik a holmi, de kézben fogásváltás nélkül is megkönnyíti az életet. Az állapotsor tartalma is bővíthető, erre keressük az akkumulátor töltöttségi értékének százalékos megjelenítését is, de akár az aktuálisan használt hálózat letöltési sebességét is nyomon követhetjük. Az alkalmazások által generált állapotikonokat is itt tüntethetjük el a felső sávról. A User Center a Flyme fiókba való belépést takarja, ahol eddig egy one-click root is fellelhető volt, ez most átkerült az Ujjlenyomat és biztonság menüpont alá.


[+]

Extra szoftverekkel nincs teletömve a rendszer. A Telefonkezelőbe integráltak egy vírusirtó programot, kapunk Google csomagot, ami kimerül a Google Mapsben, a hangalapú keresésben és a Google Play Áruházban. A felület megjelenését mélyrétegeiben kedvünkre formálni a Személyre szabás app segítségével tudjuk, ezzel ki is merültek az alapszükségleteken túlmutató lehetőségek. Az Eszközkészlet ikon az, aminek látszik, van zseblámpa, tükör, nagyító, iránytű, szintező és egy elképesztően pro vonalzó. Ha bármelyiket gyakrabban és főleg sürgősségi jelleggel szoktuk használni, kitehetjük parancsikon formájában a főképernyőre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés