Meizu m2 - megint megmutatják

Bevezető, tartozékok

A Xiaomi és a Meizu egymásra licitálgatva mutatja be a jobbnál jobb ajánlatokat. A MediaTek MT6753 lapkával szerelt, Full HD kijelzős Meizu m2 note bemutatása után nem sokkal debütált az erősebb, Helio X10-es Xiaomi Redmi Note 2, majd ugyanazzal az SoC-vel, de fém házzal és ujjlenyomat-olvasóval megérkezett a Meizu Metal, nemrég pedig a Xiaomi erre a Redmi Note 3-mal reagált, ami 4000 mAh kapacitású akkumulátorral és a drágábbik kivitel (ami Kínában nagyjából 50 000 forintnyi jüannak felel meg) esetén 3 gigabájtnyi rendszermemóriával hódít. Ezek az ajánlatok már-már arcpirítóan jók, nem meglepő, hogy egyre több felhasználó választ ezen kínai gyártóktól készüléket, a Xiaomi és Meizu eszközökben tesztjeink során sem szoktunk csalódni, általában idegesítő hibák és rendellenességek nélkül teszik a dolgukat. A probléma viszont sokaknál a kijelzőméretben keresendő, a fenti mobilokról egységesen elmondható, hogy 5,5 hüvelykes megjelenítőt kaptak, jól látható, hogy ezeknél a gyártóknál már az 5 hüvelykes mobilok is erősen másodvonalasak.

Meizu m2 elölről
[+]

Mai tesztünk alanya tehát a Meizu m2, ami az Eustock-tól érkezett, és leginkább a Xiaomi Redmi 2 Pro ellenfele. Járt már nálunk több m-szériás Meizu, az m1 note és az m2 note nevű phabletek kiválóak voltak, de azt sajnos nem tudtuk meg, hogy mit jelent az a varázslatos m. A legkézenfekvőbb válasz az lenne, hogy semmit, de a Meizu oldalán meilan2 néven hivatkoznak a telefonra, egybe írva ez egy városrészt jelöl, ami Hajnan szigetén, a Meizu központjától körülbelül 500 kilométerre található meg.

Az Meizu m2 doboza
[+]

A telefon sem kimondottan kicsi, de a doboza egészen hatalmas, főleg a felszereltségéhez képest: a mobilon kívül mindössze egy SIM-tű, egy microUSB kábel, egy töltőfej, illetve némi dokumentáció található benne, a fülhallgatónak csak hűlt helyét leljük. Hozzánk szürke hátlappal érkezett a unibody készülékházzal szerelt mobil, de van belőle fehér, kék és rózsaszín változat is, az előlap minden esetben fekete.

Külső, kijelző

Nem kicsi készülék a Meizu m2, de még bőven belefér a használható kategóriába a 140,1 x 68,9 x 8,7 milliméteres dimenzióival és 131 grammos tömegével, kényelmes fogását a lekerekített szélekkel operáló hátlap segíti. A műanyagból készült eszköz formavilága értelemszerűen az m2 note-ból lehet ismerős, elsőre ránézésre a kis tesó nyúlánkabbnak tűnik, de ez javarészt optikai csalódás, elhanyagolható a különbség. Az összeszerelési minőségre ezúttal sem lehet komoly panasz merevség szempontjából, recsegni-ropogni biztosan nem fog, de a SIM tálca műanyag burkolata és a készülék oldalsó gombjai enyhén lötyögnek, ugyanezt tapasztaltuk a note-utótaggal ellátott termék esetén is.

Meizu m2 kézben tartva
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Meizu m2 Doogee X5 Pro Xiaomi Redmi 2 Pro Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 386 nit 560 nit 428 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 6,4 nit 26 nit 13 nit 38 nit
Fekete fényerő 0,32 nit 0,54 nit 0,49 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1152:1 1037:1 873:1 848:1
Színhőmérséklet 8684 K 7665 K 7787 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap 71,4%-át foglalja el az 5 hüvelykes képátlójú, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panel, ami korrekt maximális és minimális fényerővel, valamint helytálló betekintési szögekkel operál, a kalibrációja viszont nem lett pontos, kicsit hűvös, szerencsére kézzel is állítgathatjuk a színhőmérsékletet. Az alacsonyabb kategóriás Meizu készülékek esetén néha találkozhatunk fényszivárgással az alsó és felső illesztési pontoknál, ezt az m1 note megjelenítőjénél vettük észre először, most is felfigyeltünk erre, de az emberek többsége jó eséllyel észre sem fogja venni ezt a problémát, annyira csekély mértékben van jelen. A kapacitív érintőfelület Asahi Dragontrail védőüveggel van ellátva, ezt rengeteg kínai gyártó használja, de egy ideig a Sony is ezt a karcálló megoldást vetette be az Xperia Z-sorozat korábbi tagjain.

Enyhe fényszivárgás látható a Meizu m2 kijelzőjén
Enyhe fényszivárgás látható a Meizu m2 kijelzőjén. [+]

A kijelző fölött találjuk a beszédhangszórót, a fény-és távolságérzékelő szenzorokat, a másodlagos kamerát, illetve a kizárólag fehér színnel villogó értesítési ledet, ez utóbbi kicsit zavaró, hiszen így ránézésre fogalmunk sincs, hogy milyen jellegű információt óhajt velünk közölni a kütyü. A megjelenítő alatt az érintésérzékeny home gomb található meg, érintésre visszalép egyet a menüben, megnyomva visszadob a főképernyőre, hosszú nyomásra pedig a kijelző lezárásával reagál.

Meizu m2 hátlapja
[+]

Alulra került a microUSB 2.0 csatlakozó, a beszélgetési mikrofon, illetve a hangszóró, felül láthatjuk a 3,5 milliméteres jack csatlakozót. Jobb oldalon találjuk a kissé lötyögős gombokat, az alsó szolgál a bekapcsolásra, valamint a kijelző feloldására, a fölötte lévőkkel pedig a hangerőt szabályozhatjuk, vagy adott esetben fényképezhetünk.

Meizu m2 SIM-tálca
[+]

A plasztik borítású hátlap felülete matt, szerencsére egyáltalán nem csúszik és az ujjlenyomatokat is csak kis mértékben gyűjti. Levenni természetesen nem lehet a unibody kialakítás miatt, a kártyák behelyezését a bal oldalról tehetjük meg, ha a SIM-tű segítéségével eltávolítjuk a fiókot. Két kártyát tehetünk a mobilba, ezekből az egyik mindenképpen nanoSIM, a másik pedig vagy microSD, vagy nanoSIM: ha szükségünk van a dual SIM-re, bukjuk a bővíthetőséget.

Hardver és Flyme OS 4.5

A burkolat alatt található MediaTek lapkát a Qualcomm Snapdragon 410 ligájába helyezhetjük, az MT6735-ben ugyanúgy négymagos, 64-bites, 28 nanométeres csíkszélességű Cortex-A53 processzor dolgozik, az m2 esetén 1,3 GHz-en ketyeg. A grafikai feladatokról a Mali-T720MP2 gondoskodik, nem a legerősebb megoldás, de ha a Full HD-s kijelzővel operáló Galaxy S5 Neót kiszolgálja, akkor ezt is. Mindezekhez 2 gigabájtnyi rendszermemória tartozik, a háttértár 16 gigabájtos, de ebből természetesen foglal a Flyme is, összesen 11,5 marad a felhasználó szabad rendelkezésére. Ha nincs szükségünk a dual SIM-re, akkor érdemes lehet bővíteni, egy alaposan telepakolt 32 gigabájtos microSD kártya gyakorlatilag egyáltalán nem lassította be a rendszer működését.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu m2 Meizu m2 note Xiaomi Redmi 2 Pro Doogee X5 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6735 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 MediaTek MT6735P
AnTuTu 5.x Benchmark 27684 pont 31310 pont 20487 pont 20204 pont
Vellamo Browser 2593 pont 1903 pont 1969 pont 1875 pont
Vellamo Metal 1000 pont 832 pont 807 pont 812 pont
Geekbench 3 (single) 621 pont 562 pont 649 pont 484 pont
Geekbench 3 (multi) 1676 pont 2662 pont 1464 pont 1350 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,8 fps 4,2 fps 3,9 fps 3,5 fps
Manhattan offscreen 1080p 2,8 fps 4,2 fps 1,8 fps 1,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 12 fps 9,5 fps 8,5 fps
T-Rex offscreen 1080p 8,5 fps 12 fps 5,3 fps 5,0 fps

Természetesen a Meizu m2 nem lett a benchmarkok királya, de a Doogee X5 Próban dolgozó, visszafogott órajelű lapkatársát mindenben megverte, egyáltalán nem teljesített rosszul. Az egyszerűbb játékok gond nélkül futnak rajta, de még a legújabb Need for Speedet is ráengedtük, hosszúak voltak a töltési idők, de alapvetően nem volt vészes röcögés az első néhány pályán. A rendszerfelület is viszonylag helytálló, a görgetések folyamatosak, de egy-egy funkció betöltésére néha elég sokat kell várni, nem csúcskészülékkel van dolgunk. Melegedés csak enyhe mértékben van jelen, főleg játéknál vehető észre, hogy a hátlapon, a kamera alatti terület langyosodik.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

Az Android 5.1-es rendszeren alapuló eszközön a Flyme OS 4.5.3, a Meizu saját szoftveres megoldása dolgozik. Az utóbbi időben elég sokat használtam ezt a rendszert, először egy m2 note-on, majd egy MX5-ön, kedves ismerősként tekintettem tehát a kezelőfelületre, ekkora kijelzőn nem is zavart különösebben, hogy hiányzik az ablakos mód, ezen és az apróbb fordítási bakikon kívül pedig már korábban sem nagyon tudtam belekötni a Flyme-be: akinek bejön az egyszerű, funkcionális rendszer, az minden bizonnyal kedvelni fogja. Több alkalom után most tűnt fel először, hogy sehol nem lehet beállítani, hogy a kimenő hívásoknál megjelenjen-e a hívószámunk, alapértelmezetten a szolgáltatói beállítást használja, ha ettől el akarunk térni, akkor hívogathatjuk az ügyfélszolgálatot, vagy pötyöghetünk kódokat a számok elé.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

Az alkalmazásváltó dedikált gomb hiányában továbbra is alulról csúsztatható elő, ez eleinte megszokást igényel, de később már semmilyen problémát nem okoz, a multifunkciós home billentyű pedig kifejezetten hasznos, a hosszú lenyomásra történő kijelzőzárást kifejezetten hiányolom a legtöbb mobilból. Számos egyedi, androidos kezelőfelülethez hasonlóan a Flyme sem tartalmaz hagyományos értelemben vett menüt, minden minialkalmazás és parancsikon a betűkkel jelölt kezdőképernyők valamelyikén kap helyet, ikonból 4x4 fér ki egy oldalra, a méretük nem változtatható, alul pedig egy fix gyorsindító sávra tehetünk négy programot, a tervezők valószínűleg sokszor álmodtak almákkal. A Google-szoftvercsomagnak csak a legfontosabb elemei (Play Áruház, Hangalapú gépelés, Kereső, Google-beállítások) vannak telepítve, a többit utólag pótolhatjuk. Az értesítési felület a kijelző bármely üres területéről lehúzható, a notifikációinkon kívül öt darab gyorsbeállítást helyezhetünk el itt, többek között a Ne zavarjanak és a Repülőgép üzemmódot, a VPN-t, a zseblámpát és a Smart Touch-ot, ez utóbbi egy egyszerű kis pötty, ami a Facebook Messenger chat fejeihez hasonlóan mozgatható, mindig ott van a kijelzőn, és különböző funkciókat programozhatunk a fel-le-balra-jobbra tologatására.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

A gyári billentyűzet helyett dolgozó TouchPal klaviatúra jól működik, magyar szótárat és rengeteg extra funkciót is tartalmaz, de hatékonyságra találhatunk ennél jobb megoldásokat is a Play Áruházban. A témázható rendszerfelület kihasználásához mindenképp el kell látogatnunk a Meizu saját szoftverboltjába, hiszen gyárilag csak egyféle kinézetet kapunk. Az ingyenes témák minőségére továbbra is lehet panasz, a fizetősöket viszont korlátozott ideig próbálgathatjuk, zsákbamacska tehát nincs. A gyártó továbbra sem pakolja tele gyárilag mindenféle hasznos és kevésbé hasznos alkalmazásokkal a kütyüt, jól megszokott módon csak a Rajzeszköz és a Biztonsági központ névre hallgató szoftverek írhatók az extrák listájára.

Kamera, multimédia

A hátlapon található, autofókuszos kamera 13 megapixeles Samsung szenzorral, f/2.2 apertúrájú optikával és viszonylag jó fényerejű, szimpla ledes vakuval dolgozik együtt, maximális felbontása 4192 x 3104 pixel, ez majdnem pontosan 4:3-as képarányt jelent. A szoftver a Meizu sajátja, egyszerűen kezelhető programról beszélünk, van benne HDR, de továbbra is csak kézzel lehet kapcsolgatni, ezen kívül akad segédrács, geotagging, szintmérő és önkioldó (3,5 és 10 másodperces) is. Összesen hat darab fotómód áll rendelkezésre, az automatikuson kívül található még arcszépség, panoráma, lassú mozgás, utólagos fókusz, QR kód olvasó és kézi mód is. A manuális mód ikonja feltűnően hasonlít a Gmail-ére, ez elég furcsa, de a beállítások viszonylag bőségesek, változtathatjuk a záridőt (1/5000s - 10s), az érzékenységet (ISO 100-1600), az expozíció-korrekciót és a fókusztávolságot is.

A Meizu m2 hátlapján 13 megapixeles kamera üldögél.

A fenti fotók finoman szólva is közepesek, első ránézésre főleg a dinamikatartomány szűkössége és a részletesek erőteljes elmosása tűnik fel, a fehéregyensúlyt kétes biztossággal találja meg az automatika, kézi beállítási lehetőség ezzel kapcsolatban sajnos nincs. A vonalélesség sincs a helyzet magaslatán, a képzaj viszont szerencsére kevésbé jellemző. Az előlapi kamera 5 megapixeles, tesztfotó ide kattintva tekinthető meg, a hátlapi modullal készült, 1080p felbontású 30 fps sebességű tesztfilm eléréséhez pedig ide kell klikkelni!

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

A videolejátszó a többi gyári alkalmazáshoz hasonlóan egyszerű és jól használható, 1080p-s tartalmakig bezárólag a grafikus gyorsító bírja az iramot, ebben pedig a partner a szoftver is, a legtöbb kódolást gond nélkül kezelte, néztünk rajta mkv-t, DivX-et és mindenféle mp4-et. Lejátszás közben hosszú érintéssel zárolhatjuk a kijelzőt, adott esetben pedig beállíthatunk ismétlési módokat, illetve letehetjük kis ablakba a visszajátszást.

Aki nem használja a Google online zeneszolgáltatását, annak jó eséllyel nem kell majd letöltenie a Play Zenét, a meizus zenelejátszó ugyanis probléma nélkül működik, képes dalok, előadók, albumok és mappák szerint szűrni, megjeleníti, hogy szerinte milyen minőségűek a zenefájlaink (SQ, HQ), illetve van benne egy elég összetett hangszínszabályzó, amivel nem csak a frekvenciasávok kiemeléseit tologathatjuk, hanem konkrét fülhallgatótípusok hibáit is megpróbálja kompenzálni egy algoritmus. Ez utóbbi nem mellesleg inkább mókás, kevésbé hasznos, ha kikapcsolva hagyunk mindent, akkor is teljesen jó hangot fogunk kapni, természetesen senki ne számoljon egy DAP minőségével, de mobilos fronton semmi szégyenkeznivalója sincs a kütyünek, egyedül az FM-rádió hiánya lehet zavaró sokaknak.

Teszt Meizu m2 Meizu m2 note Doogee X5 Pro Sony Xperia M4 Aqua Xiaomi Redmi Note 2
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,20, +0,09 +0,10, -0,06 +0,31, +0,41 +0,02, -0,05 -0,03, -0,15
Zajszint, dB (A): -96,7 -90,4 -88,4 -87,7 -98,0
Dinamikatartomány, dB (A): 94,7 90,5 87,8 88,1 94,1
THD, %: 0,0150 0,0170 0,0140 0,0075 0,0150
IMD + Zaj, %: 0,017 0,026 0,019 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -90,4 -89,1 -56,0 -87,3 -88,7

Az audio méréseink sem mutattak semmi turpisságot, a frekvenciamenet a hallgató tartományban egyenletes, alacsonyak a zajszintek és a többi érték is megfelelő. Gyári fülhallgató nincs, de az m2 erősítése egyébként rendben van, érzékenyebb fejhallgatókból gond nélkül csihol ki értékelhető hangot.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az m2-nek adatkommunkációs téren sincs komoly elmaradása, ha mobilnetezni támad kedvünk, akkor van 1800/2100/2600MHz-es LTE, sajnos a 800-as frekvencia hiányzik. A további lehetőségek között van a HSPA, valamint 802.11 a/b/g/n szabványú, kétcsatornás WiFi, utóbbihoz hotspot és Direct funkciók is tartoznak. A Bluetooth 4.0-s, a microUSB pedig 2.0-s verziószámú, OTG kábel segítségével külső eszközt is csatlakoztathatunk. Navigálni viszonylag jól lehet a telefonnal, A-GPS és GLONASS műholdcsoportokkal is jóban van, gyorsan és pontosan meghatározza a helyünket, de navigációs szoftveren nézve kicsit döcögősen követ minket. A kétkártyás mód természetesen dual standby módon működik, ha az egyik kártya épp hívásban van, a másik lelép a hálózatról. Természetesen beállíthatjuk, hogy mobilnetezéshez melyik SIM-et kívánjuk használni. A telefonálási rész viszonylag komoly próbatételnek lett alávetve, mivel a PlayIT-Veletech kiállításon is ez a készülék szolgált engem, szerencsére zajos környezetben sem jött zavarba a mobil, pedig másodlagos mikrofon nyílása nem látszik a készülékházon.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

A Meizu-féle böngésző funkcionalitásban egyáltalán nem rossz, de gyakorlatilag semmivel nem ad többet, mint a Google Chrome, ugyanakkor viszont általános sebességben és a Vellamo böngészőtesztje szerint is nyer a Google megoldása. Ha mégis a gyári alkalmazást választjuk, akkor átlagos felhozatallal találkozunk: került bele inkognitó, éjszakai és olvasó üzemmód, beállíthatjuk, hogy minden honlapot asztali módban próbáljon betölteni, flash támogatás ezúttal sincs.

Meizu m2 és Doogee X5 Pro
Körülbelül 10 000 forinttal drágább a Meizu m2 a Doogee X5 Pro-nál. Vajon megéri a felárat? [+]

Értékelés: Meizu m2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A beépített, lítuimos akkumulátor a Sony/ATL műhelyében készült, kapacitása 2500 mAh, ez pedig könnyedén húzza ki az egész napot, egyedül a navigáció az, amivel néhány óra alatt térdre lehet kényszeríteni. Rengeteg telefonálással, levelezéssel és böngészéssel, némi zenéléssel, fotózással, játékkal és egy kis MindigTV stream-mel együtt jött ki 4 órányi kijelzőidő maximális fényerő és teljesítménycentrikus mód mellett, ha bekapcsoljuk az energiatakarékossági módot és automatikusra állítjuk a fényerőt, akkor ez jóval több lehet, akár 5-6 óra sem elérhetetlen.

A Meizu m2 40-45 000 forint ellenében vásárolható meg, ezért az összegért cserébe pedig középkategóriás hardvert, HD felbontású kijelzőt, értékelhető kamerát, jó összeszerelési minőséget és remek szoftverest felhozatalt kínál, örömteli, hogy manapság már egyáltalán nem kell félni egy újonnan ennyi pénzbe kerülő androidos telefontól. Konkurencia azonban van bőven, árban nyilván a kínaiak tudják felvenni a kesztyűt a Meizuval szemben, néhány héttel ezelőtt járt nálunk a Doogee X5 Pro, ami 10 000 forinttal olcsóbb, mint tesztünk alanya, van benne 800 MHz-es LTE, képes két SIM-et kezelni a microSD mellett is, cserébe sokkal régimódibb a kezelőfelülete, borzasztó a kamerája és ergonómiailag sem egy csoda. Ott van még a Xiaomi Redmi 2 Pro, ami néhány ezressel drágább az m2-nél, de az Android verziója régebbi, az akkumulátora kisebb és az összeszerelési minősége is gyatrább. Mindent figyelembe véve a Meizu egy jó mobilt rakott össze, ami a mindennapokban komolyabb gond nélkül használható és még a méretével sem szálltak el, ezért az Ajánlott plecsni jár a kütyünek, viszont lassan készülhetnek a következő öthüvelykes eszközükkel is, hiszen érkezik a Doogee F3 Pro, és ha az árazása betalál, akkor megszorongathatja az m2-t.

Meizu m2

szentkuti11

A tesztkészüléket a Eustock küldte el nekünk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Meizu m2
Meizu m2 note Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 140,1 x 68,9 x 8,7 milliméter
Tömeg 131 gramm
Színvariációk szürke, kék, fehér, rózsaszín
SIM-foglalat 2 darab nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS, kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6735
Processzor típusa négymagos, 64-bites 1,3 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720 MP2
RAM mérete 2 GB (LPDDR3 800 MHz)
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 11,5 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4 (FDD&TDD)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Rajzeszköz, Személyes, Alkalmazásközpont
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, szimpla ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 2500 mAh-s
Készenléti idő (3G) akár 680 óra
Beszélgetési idő (2G) akár 23 óra
Zenelejátszási idő akár 45 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet
  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés