Meizu m2 - megint megmutatják

Hirdetés

Hardver és Flyme OS 4.5

A burkolat alatt található MediaTek lapkát a Qualcomm Snapdragon 410 ligájába helyezhetjük, az MT6735-ben ugyanúgy négymagos, 64-bites, 28 nanométeres csíkszélességű Cortex-A53 processzor dolgozik, az m2 esetén 1,3 GHz-en ketyeg. A grafikai feladatokról a Mali-T720MP2 gondoskodik, nem a legerősebb megoldás, de ha a Full HD-s kijelzővel operáló Galaxy S5 Neót kiszolgálja, akkor ezt is. Mindezekhez 2 gigabájtnyi rendszermemória tartozik, a háttértár 16 gigabájtos, de ebből természetesen foglal a Flyme is, összesen 11,5 marad a felhasználó szabad rendelkezésére. Ha nincs szükségünk a dual SIM-re, akkor érdemes lehet bővíteni, egy alaposan telepakolt 32 gigabájtos microSD kártya gyakorlatilag egyáltalán nem lassította be a rendszer működését.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu m2 Meizu m2 note Xiaomi Redmi 2 Pro Doogee X5 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6735 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 MediaTek MT6735P
AnTuTu 5.x Benchmark 27684 pont 31310 pont 20487 pont 20204 pont
Vellamo Browser 2593 pont 1903 pont 1969 pont 1875 pont
Vellamo Metal 1000 pont 832 pont 807 pont 812 pont
Geekbench 3 (single) 621 pont 562 pont 649 pont 484 pont
Geekbench 3 (multi) 1676 pont 2662 pont 1464 pont 1350 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,8 fps 4,2 fps 3,9 fps 3,5 fps
Manhattan offscreen 1080p 2,8 fps 4,2 fps 1,8 fps 1,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 12 fps 9,5 fps 8,5 fps
T-Rex offscreen 1080p 8,5 fps 12 fps 5,3 fps 5,0 fps

Természetesen a Meizu m2 nem lett a benchmarkok királya, de a Doogee X5 Próban dolgozó, visszafogott órajelű lapkatársát mindenben megverte, egyáltalán nem teljesített rosszul. Az egyszerűbb játékok gond nélkül futnak rajta, de még a legújabb Need for Speedet is ráengedtük, hosszúak voltak a töltési idők, de alapvetően nem volt vészes röcögés az első néhány pályán. A rendszerfelület is viszonylag helytálló, a görgetések folyamatosak, de egy-egy funkció betöltésére néha elég sokat kell várni, nem csúcskészülékkel van dolgunk. Melegedés csak enyhe mértékben van jelen, főleg játéknál vehető észre, hogy a hátlapon, a kamera alatti terület langyosodik.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

Az Android 5.1-es rendszeren alapuló eszközön a Flyme OS 4.5.3, a Meizu saját szoftveres megoldása dolgozik. Az utóbbi időben elég sokat használtam ezt a rendszert, először egy m2 note-on, majd egy MX5-ön, kedves ismerősként tekintettem tehát a kezelőfelületre, ekkora kijelzőn nem is zavart különösebben, hogy hiányzik az ablakos mód, ezen és az apróbb fordítási bakikon kívül pedig már korábban sem nagyon tudtam belekötni a Flyme-be: akinek bejön az egyszerű, funkcionális rendszer, az minden bizonnyal kedvelni fogja. Több alkalom után most tűnt fel először, hogy sehol nem lehet beállítani, hogy a kimenő hívásoknál megjelenjen-e a hívószámunk, alapértelmezetten a szolgáltatói beállítást használja, ha ettől el akarunk térni, akkor hívogathatjuk az ügyfélszolgálatot, vagy pötyöghetünk kódokat a számok elé.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

Az alkalmazásváltó dedikált gomb hiányában továbbra is alulról csúsztatható elő, ez eleinte megszokást igényel, de később már semmilyen problémát nem okoz, a multifunkciós home billentyű pedig kifejezetten hasznos, a hosszú lenyomásra történő kijelzőzárást kifejezetten hiányolom a legtöbb mobilból. Számos egyedi, androidos kezelőfelülethez hasonlóan a Flyme sem tartalmaz hagyományos értelemben vett menüt, minden minialkalmazás és parancsikon a betűkkel jelölt kezdőképernyők valamelyikén kap helyet, ikonból 4x4 fér ki egy oldalra, a méretük nem változtatható, alul pedig egy fix gyorsindító sávra tehetünk négy programot, a tervezők valószínűleg sokszor álmodtak almákkal. A Google-szoftvercsomagnak csak a legfontosabb elemei (Play Áruház, Hangalapú gépelés, Kereső, Google-beállítások) vannak telepítve, a többit utólag pótolhatjuk. Az értesítési felület a kijelző bármely üres területéről lehúzható, a notifikációinkon kívül öt darab gyorsbeállítást helyezhetünk el itt, többek között a Ne zavarjanak és a Repülőgép üzemmódot, a VPN-t, a zseblámpát és a Smart Touch-ot, ez utóbbi egy egyszerű kis pötty, ami a Facebook Messenger chat fejeihez hasonlóan mozgatható, mindig ott van a kijelzőn, és különböző funkciókat programozhatunk a fel-le-balra-jobbra tologatására.

Meizu m2 Screen Shot Meizu m2 Screen Shot

A gyári billentyűzet helyett dolgozó TouchPal klaviatúra jól működik, magyar szótárat és rengeteg extra funkciót is tartalmaz, de hatékonyságra találhatunk ennél jobb megoldásokat is a Play Áruházban. A témázható rendszerfelület kihasználásához mindenképp el kell látogatnunk a Meizu saját szoftverboltjába, hiszen gyárilag csak egyféle kinézetet kapunk. Az ingyenes témák minőségére továbbra is lehet panasz, a fizetősöket viszont korlátozott ideig próbálgathatjuk, zsákbamacska tehát nincs. A gyártó továbbra sem pakolja tele gyárilag mindenféle hasznos és kevésbé hasznos alkalmazásokkal a kütyüt, jól megszokott módon csak a Rajzeszköz és a Biztonsági központ névre hallgató szoftverek írhatók az extrák listájára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés