Martian Notifier - egy sima, egy fordított

Hirdetés

Szoftverek, üzemidő, összegzés

Mielőtt az órafunkciókba részletesebben belemennénk, ismerkedjünk meg a Martian Notifier alkalmazással, amelyet legalább 3.0-ás Bluetoothszal felszerelt iOS-es és androidos készülékekre lehet feldobni. Érdemes egyébként az órát Bluetooth 4.0-ás mobillal használni, mivel a BLE szabvány kevesebb energiát fogyaszt. Maga az alkalmazás viszonylag puritán megjelenésű darab, amelynek a fejezetei között jobbra és balra simítással tudunk lapozni. Az app automatikusan kiolvassa a készülék szerinti dátumot és időt, persze ezeket kézzel is megadhatjuk, akárcsak azt, hogy az OLED megjelenítő betűi vékonyak vagy vastagak legyenek, illetve azt, hogy a beépített rezgőmotor milyen erővel rázza meg karunkat. Kérhetünk továbbá óránkénti jelzéseket és az alkalmazásból vagy az óráról aktiválhatjuk a DND, vagyis a ne zavarj módot is. Ilyenkor természetesen kikapcsol a rezgőfunkció.

 Martian Notifier  Martian Notifier

Az okosórák egyik hasznos funkciója az úgynevezett silent alarm, vagyis csendes ébresztés, amely egyszerűen annyit jelent, hogy csengőhang helyett (vagy előtt) az óra karunk finom megrezgetésével kelt fel bennünket. Ugyancsak kellemes extra a telefonképernyő lezárása, ha óránkkal attól túl távol kerülnénk, ez a biztonság szempontjából sem utolsó. Végezetül pedig, ha mobileszközünket nem találnánk, azt a Notifierrel megcsörgethetjük, persze Bluetooth hatótávolságon belül.

 Martian Notifier  Martian Notifier

A Martian órájának a neve Értesítőként fordítható le magyarra, és ez is a Notifier főtulajdonsága. Androidos és iOS-es eszközről gyakorlatilag bármilyen értesítés elküldhető az óra OLED kijelzőjére, amely a mobilképernyőn is megjelenik, így a hívófél neve és telefonszáma, az SMS üzenetek teljes tartalma, az emailek feladója és címe és egy sor egyéb szokásos értesítés. Ha szeretnénk, az összes mobilos alkalmazásunktól kérhetünk üzeneteket, de szűrni is lehet, hogy csak a számunkra legfontosabbakat küldje a telefon az órára. Ide kapcsolódik egyébként Martian kütyüjének legkülönlegesebb extrája: az értesítésekhez egyéni rezgőminták rendelhetők rövid és hosszú rezgések kombinálásával. A bejövő hívás mondjuk két hosszú rezgéssel, az SMS hosszú-rövid-rövid jelzéssel, az email érkezése pedig hosszú-rövid-hosszú kóddal ismerhető fel. Ez szerintem igen praktikus, akárcsak a hívás elutasítása az óra alsó gombjával.

 Martian Notifier  Martian Notifier

Az óra funkciói ennyiben nem merülnek ki. Bekapcsolható az előlapi értesítési LED, bár annak a fénye zseblámpaként nem túl hatékony. A mobiltelefon kamerája is elindítható az óráról, igaz csak egy puritán szoftver, ami az előlapi szenzort kezeli. Exponálni az óra felső gombjával tudunk. Ami sajnos kimaradt, és szerintem egy okosóra alapvető tudása kellene, hogy legyen, az a lépésszámláló, de más aktivitásmérő funkciókat is hiába keresünk. Ennek az egyik haszonélvezője az üzemidő: az ismeretlen méretű akkumulátorral a Notifier a gyártó szerint öt napig bírja, és nekünk is pont ez volt a tapasztalatunk. Mindez folyamatos Bluetooth kapcsolat mellett és rengeteg értesítés elolvasásával jött össze, ami nem is rossz eredmény, pláne úgy, hogy az analóg óra külön telepről megy. A Notifiert egyébként szokatlanul hosszú végű microUSB kábellel tudjuk tölteni, amelyet a jobb oldalon, a tekerőgomb feletti kis fül mögött tudunk csatlakoztatni.

 Martian Notifier
[+]

A Notifier 129 dolláros árcímkével startolt el kb. másfél éve a tengerentúlon, azóta lejjebb kúszott az ára, 30 ezer forint alatt beszerezhető. Nálunk még nem kapható, azonban elképzelhető, hogy a Martian termékei végre hozzánk is eljutnak valamikor. A fenti ár mellett a Notifier egész jó vétel, hiszen adott egy alapvetően rendben lévő óra, a jól működő értesítési rendszer, az intelligens rezgés és a vállalható üzemidő. Az óra kényelemes és színválaszték is akad. Kimaradt viszont a lépésszámláló, vízálló helyett pedig csak cseppálló a készülékház, és azért funkciókban a konkurencia sokkal erősebb, no persze drágább is. Mindazonáltal arra pont jó a Notifier, amire kitalálták: androidos és iOS-es értesítéseink megbízható kijelzésére.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

  • 30 napos üzemidő a Vector okosóráival

    A Vector azt ígéri, hogy két monokróm kijelzős kütyüje, amelyek a három nagy mobilos platform mindegyikével kompatibilisek lesznek, egy hónapig bírni fogják egy töltéssel.

  • Withings Activité és Activité Pop teszt

    A francia gyártó jól ráérzett arra, hogy hogyan lehet kitűnni az aktivitásmérő karperecek végeláthatatlan sorából; leginkább úgy, ha egy gyönyörű karórába építik be ezeket a funkciókat.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

Hirdetés