LG V30 - vezércsel

A dél-koreai gyártó rendkívül szűkre vette a kávákat a hathüvelykes P-OLED kijelző körül, megmaradtak a kiváló zenei képességek és elvileg a készülékház is elég strapabíró.

Hirdetés

Kamera, videózás

Ami a kamerát illeti, a G5 óta bevett szisztémát alkalmazza a V30 is: hagyományos(nál picit kisebb) látószögű, 71 fokot lefedő, tehát nagyjából 35 milliméteres sztenderd gyújtótávolságnak megfelelő fő egység mellé tettek egy 120 fokos, rendkívül széles teret lefedő optikát. A kamerákat Gorilla Glass 4 üveg védi, mindkét érzékelő 16 megapixeles, Sony IMX351 típusú, és a kijelző nyújtottságával totális ellentétet képviselő, 4:3-as képarányú. 16:9 mellett 12 megapixelt tud, teljes kijelzőn pedig 11-et.

Megmaradt a kétkamerás megoldás
Megmaradt a kétkamerás megoldás [+]

Az alap kamera fényértéke f/1,6, papíron rendkívül jó, illetve itt van optikai képstabilizálás, valamint lézeres és fázisérzékelős autófókusz, tehát az éjszakai és beltéri fotóknak elméletileg kiválónak kellene lenniük, az előszériás példány azonban ilyen szempontból nem volt tökéletes, így mi is nagyon vártuk a teszt kamerás részét. Az ultra széles látószög az eddigi legkisebb a gyártó hasonló megoldásai közül. A 120 fok persze még mindig rendkívül sok, de a G6-ban lévő 125-nél kevesebb, a rekordot pedig még mindig a G5-ben és a V20-van lévő 135 fok tartja. Különleges hangulatképeket lehet vele lőni, de figyelembe kell venni, hogy innen még az autofókusz is hiányzik, tehát hiába ugyanaz a szenzor, a végeredmény meg sem közelítheti a szűkebb látószöggel elérhető szintet.

A kijelző 18:9-es, a szenzor 4:3-as, a maradékot ilyen apróságokkal hidalták át
A kijelző 18:9-es, a szenzor 4:3-as, a maradékot ilyen apróságokkal hidalták át [+]

A kameraszoftver ezúttal is az LG sajátja, a nyújtott kijelző kihasználását főként az oldalra kihelyezhető, legutóbb készített képek listájával. A V-szériára mindig jellemző némi plusz, ami főként a kiemelkedő paraméterezhetőségben volt keresendő, ám mostanra a G6 is tudja a manuális videófunkciókat és a többi extrát, a V30 szoftvere a módokkal emelkedik ki. A V30 tud készíteni több felvételből álló montázsokat, videózásnál képes adott pontokra lágyan zoomolni, közben pedig természetesen megvan minden fontos beállítás a mobilfotósoknak: fehéregyensúly 100 kelvinenként, manuális fókusz, expozíció, érzékenység, záridő, videóhangnál pedig paraméterezhető előerősítés, valamint szél- és mélyhang-szűrés a legjobb minőség érdekében.


[+]

A kézi paraméterezésben segíthet a GRAPHY, ami előre elkészített fotókkal mutat beállítás-sémákat a lelkes kezdőknek. Akit az egész nem érdekel, nyugodtan hátradőlhet: automatikus módban rendkívül egyszerű a fotózás, jó eséllyel senkinek nem fog gondot okozni a pillanatok megörökítése. Elsőként nézzük meg a kisebb látószögű, jobb minőségű képeket!

A HDR akár maradhat is automatikus módban, villámgyors a feldolgozás, és bár minimális a különbség a normál képekhez képest, amikor magától bekapcsol, akkor általában nem tévesen. Van bőven részlet a teljes felbontású képeken, de a zajszűrő algoritmus ettől függetlenül lelkes, ha valaki inkább gyártana zajosabb, de legapróbb részleteiben kevésbé mosott fotókat, a DNG-mentést veheti igénybe. A lencsekép jó, a széleken sincs durva mosás, a kromatikus aberráció minimális, viszont expozíciós hibák mindkét irányba előfordulhatnak. A dinamika inkább csak simán jó, mintsem kiemelkedő. Kiválóan működnek a segédberendezések, a fókuszálás a lézeres + PDAF technológiával gyors és pontos, a villanó pedig ugyan fehéregyensúly-szempontból nem a legjobb, komoly fényereje tagadhatatlan.

A nagylátós képek esetén szokásosnak mondható a helyzet: nőtt a felbontás, de a lencse minősége nem ment utána, ez feltűnik a szűk dinamikán, a halvány részleteken, a képlékeny vonalélességen és a fixen távolira vett fókuszponton. 135-ről lassan, de biztosan esett vissza 120 fokra a látószög, így még kevésbé tűnnek sokkolónak a V30 képei, amik ugyan remek hangulatúak, de általános használati érték szempontjából kevésbé tűnnek praktikusnak, mint a remek portrékat és makrókat lövő, zoom irányba vitt dupla kamerarendszerek, ahol mindkét kamera kiemelkedő minőségben tud dolgozni. Az előlapi kamera maradt 5 megapixeles, f/2,2-es apertúrájú lencsét kapott, és ahogy azt megszokhattuk, itt is lehet választani normál és széles látószög között, de ez csak szoftveres: 90 fokos a kamera, 82 fokra tud szűkíteni. Ez kevésnek hangzik és egyébként tényleg nem jelent sokat. Tesztfotó itt!


[+]

Akármelyik hátsó optikával is szeretnénk videózni, a 2160p és a 30 fps sebesség adott lehet, de ha elektronikus képstabilizálásra van szükségünk, akkor csak 1080p-ig és 30 fps-ig mehetünk fel. A főkameránál még kompenzál az optikai megoldás, széleslátónál ilyesmivel nem számolhatunk. A pontra finoman nagyítás remek dolog, de a minősége hagy kívánnivalót maga után, és a lassítás sem a legjobb, amit eddig tapasztaltaunk, 720p mellett is csak 120 fps-ig mehetünk fel. Ugyanakkor rendkívül jó a hangminőség, hálás lehet az 1080p-s, de 60 fps-t kínáló normál mód, és Full HD-ban egyébként a képminőség is remek, részletesebb és természetesebb képet ad, mint a G6. Módosítatlan tesztvideók: 4K@30fps; 1080p@60fps; 1080p@30fps; timelapse; point-zoom.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés