LG T385 - okos is és nem is

Hirdetés

Szoftverek, internet

A készüléken egy zárt rendszer fut, a felhasználói felület leginkább a gyártó tavalyi androidos szériájára hajaz. Persze ez csak külsőleg van így, az állítás elsősorban az ikonkészletre és a képernyőzárra igaz, a funkcionalitás, a testreszabási lehetőségek és úgy általában a hekkelhetőség messze alulmarad egy zöld robotos masinával szemben, de egy alapmobil nem is tör ilyen babérokra. Valamelyest azért módosítható a UI: változtatható a betűszín és a -méret, a háttérkép és a képernyőzár, illetve két téma is választható. A fixen három oldalas készenléti képernyőre névjegyeket, parancsikonokat és néhány minialkalmazást lehet kipakolni, utóbbiak azért nem túl bonyolultak. Ehhez kapcsolódik, hogy míg az átlagos működési sebesség viszonylag korrekt, néhány komolyabb widget (ilyen például az értesítéseket megjelenítő LiveUpdate) igen rossz hatással van a folyamatosságra.

LG T385 LG T385

Az alap funkciókat viszonylag jól szállítja a T385. A névjegyzék kapacitása a telefon belső memóriájának függvénye (ami közel 40 MB, úgyhogy egyhamar nem lesz tele a telefonkönyv), a partnerekhez rengeteg extra adatot fel lehet venni, az okostelefonok esetében megszokott szinkronizálás viszont hiányzik. Telefonálás közben a hangminőség meglepően jó volt, mindkét oldalon tiszta és érthető volt a beszéd. A naptár havi és heti nézettel operál, a bejegyzések mellé riasztás funkció is tartozik. A szervezőfunkciókat erősíti a Jegyzet és a Feladatok is, utóbbiban riasztást is rendelhetünk a szövegekhez. Az FM-rádió képes az állomások automatikus keresésére és az aktuális adás rögzítésére, a zenelejátszó szépen kezeli a lejátszási listákat, a zene minőségén pedig egy kétállapotú hangszínszabályzóval lehet javítani. Mindkét alkalmazás tud futni a háttérben, valamint természetesen a külső hangszórót is szólásra lehet bírni; utóbbi esetben a masszív hangerő mellé keskeny dinamikatartomány társul.

LG T385 LG T385

Az extra programok elsősorban a közösségi szolgáltatások kedvelőit célozzák meg. Az SNS egy jól használható Twitter- és egy Facebook-klienst rejt, melyeken érezni, hogy ekkora méretű kijelzőre tervezték őket. A YouTube már csalóka, a natív alkalmazás helyett a rendszer a videómegosztó oldal mobil verzióját tölti be a böngészőben. A Messenger a Windows Live-beli kapcsolattartást segíti, a saját mappa egy fájlkezelőt takar. A Dátum keresőt nem tudtam hova tenni: a program funkciója kimerül annyiban, hogy megmondja, milyen dátum lesz a megadott számú nap eltelte után. Ezek mellett egy Diktafon, egy Világóra, egy egész jó kis Számológép, egy Átváltó, egy Stopper és két játék is helyet kapott a menüben.

LG T385 LG T385

Mobilhálózaton lógva maximum a GPRS kapcsolatnak megfelelő sebességre lehet számítani, egy négysávos (850/900/1800/1900 MHz) GSM-modul mellett egy Bluetooth-egység (v2.1, A2DP-támogatással) és egy WiFi-chip (802.11b/g) is helyet kapott a borítás alatt. Valószínűleg nem árulok el nagy titkot azzal, hogy az internet szörfözésére a Böngésző nevű alkalmazás szolgál. A program egészen okos: egyszerre akár három oldal is nyitva lehet, kezeli a könyvjelzőket, RSS-olvasóként is tud működni, lehet keresni a lapok szövegében. Ezek mellett a kétpontos zoom is elérhető, igaz, a sebességet tekintve egy kissé nyögvenyelős a dolog. A funkcionalitás tehát nem rossz egy alapmobilhoz képest, de az tény, hogy a gyenge hardver, a lassú adatkapcsolat, valamint a kis méretű és felbontású kijelző miatt nem a legjobb élmény a böngészés.

LG T385 LG T385

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Előzmények

Hirdetés