Hirdetés
Kamera, multimédia
A hátlapra szerelt kamera maximum 13 megapixel felbontású képeket és 1080p-s videókat tud rögzíteni, szelfizni 8 megapixelben tudunk, íme egy tesztkép. Sajnos nincs semmi extra, vagyis sem PDAF, sem lézer nem segít, hogy a fényképező gyorsabban fókuszáljon, utóbbi nem ártott volna, és valószínűleg az LG-nek sem került volna sokba. A szoftveres menü még a régi G3-as időket idézi, minimális beállítási lehetőségekkel. Ezek közé tartozik a HDR, vagy éppen a panoráma, és ennyi, manuális konfigurálás nincs, vagyis nem tudunk babrálni sem a fehéregyensúllyal, sem az expozíció-korrekcióval. Adott az időzítő (2 és 10 másodperces), a hangra exponálás (különböző szavak kimondása esetén), valamint a képarány és a filmek felbontásának megváltoztatása.
Többféle időjárási viszonyok között is helyt kellett állni a telefonnak, és nagyjából ugyanolyan szinten teljesítette ezeket a feladatokat. A dinamikatartomány nem rossz, a HDR mondjuk sokat tud világosítani a sötétebb részeken. Általánosságban elmondható, hogy korrekt a részletesség, bár megfigyelhető túlélesítés, ez az LG kameraszoftvereire elég sokszor jellemző. A vonalélesség nem rossz, látszódnak a távolban lévő feliratok és tárgyak is, kromatikus aberráció vagy durvább beégés nem fordult elő. A vaku remek, messze elvilágít, a fehéregyensúlyt sem szúrja el a program. Éjszaka már kevésbé vidám a helyzet, jobban elmosódnak a dolgok és sötétek a felvételek. A Full HD felbontású próbavideó sem maradt el, ami folyamatos, ám látszik, hogy az OIS nagyon hiányzik, egy kis kézremegés is érződik.
A vaku messze elvilágít, a kamera közepesen jó képeket készít [+]
A videolejátszó az mp4, a H.264 kódolású filmeket könnyedén megjeleníti, nincs gondja sem a HD, sem a Full HD felbontással. A problémát inkább a DivX formátum és a 4K okozza, utóbbira persze aligha van szükség egy 720p-s kijelző esetén, előbbi azonban már fontosabb szempont, ami egy alternatív program letöltésével megoldható. A gyári alkalmazás sem rossz, a feliratokat megjeleníti, és bármikor kisebb ablakba helyezhető, ha mondjuk mozizás közben el szeretnénk olvasni egy SMS-t.
Van gyári zenelejátszó, ami számok, előadók, műfajok és albumok szerint válogatja szét a zenei tartalmakat, a menüben találjuk az elalvásidőzítőt, az ismétléses és a véletlenszerű lejátszást, hangszínszabályzó viszont nincs. Az RDS-es FM-rádió nem maradt el, működéséhez mindenképpen csatlakoztatnunk kell fülhallgatót, az szolgál ugyanis antennaként. Extra a DAB+, ami a Digital Audio Broadcasting, vagyis a digitális hang műsorszórás rövidítése, aminek röviden a lényege, hogy az FM műsorsugárzásnál jobb minőségű multimédiás információtovábbítást biztosít. A hangszóró hangerejével nagyon elégedettek lehetünk, a csengőhangokat biztosan meghalljuk majd, a minősége sem rossz, maximális hangerőn torzít csak egy kicsit.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!