LG Stylus 2 - phablet, aminek tollas a háta

A dél-koreaiak méretes, 5,7 hüvelykes kijelzőjével szerelt okostelefonja középkategóriás hardvert kapott, az igazi érdekessége viszont a hátlapból kicsúsztatható kapacitív toll.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A Stylus 2 hardveres téren szinte semmi komoly fejlődést nem mutat a korábbi modellhez képest, ugyanúgy egy 28 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) rendszerchip lakozik belsejében. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab, 1,2 gigahertzre skálázott Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus feladatokért az Adreno 306 grafikus gyorsító felel. Érdekes döntést hozott az LG tárhely és RAM terén, az előd ugyanis 1/8 és 2/16 gigabájtos változatokban volt kapható, tesztalanyunk azonban csak egy kivitelben létezik, méghozzá 16 gigabájtos tárolóegységgel és 1,5 gigabájtnyi rendszermemóriával felszerelve. A szoftver nagyjából 6 gigabájtot emészt fel, a többi használható fel szabadon, a microSD bővíthetőség segít a multimédiára éhesebb felhasználókon, az applikációkat azonban nem telepíthetjük fel rá. A rezgőmotor nagyon erős, érezhetően megremegteti a nem éppen apró készüléket.

Más képernyővel nem működik együtt a stylus, ezzel viszont annál inkább
Más képernyővel nem működik együtt a stylus, ezzel viszont annál inkább [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Stylus 2 Meizu m2 note ZUK Z1 Xiaomi Redmi Note 2
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 801 MediaTek MT6795
AnTuTu Benchmark 5.x 27496 pont 31310 pont 48110 pont 49170 pont
Vellamo Browser 1911 pont 1903 pont 3371 pont 2460 pont
Vellamo Metal 880 pont 832 pont 1523 pont 1355 pont
Geekbench 3 (single) 465 pont 562 pont 1006 pont 911 pont
Geekbench 3 (multi) 1402 pont 2662 pont 3032 pont 4594 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el 4,2 fps 12 fps 7,9 fps
GFXBench Man. offscreen nem indult el 4,2 fps 11 fps 8,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps 12 fps 28 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,1 fps 12 fps 26 fps 23 fps

Mindössze három ellenfelet tudtam berakni a táblázatba, de tisztán látszik, hogy a hasonló árkategóriájú készülékeket mennyivel erősebb hardverrel szerelték fel, pedig egyikben sem friss fejlesztésű lapka dübörög. A Stylus 2-ben lévő kijelző és belső komponensek jól összedolgoznak, addig semmi gond nem üti fel a fejét, ameddig egyszerűbb programokat nyitunk meg. Az alkalmazásváltóból való kilépés sem döccenti meg a rendszert, bár a kevés memória miatt túl sok appot nem tudunk a háttérben tartani, ezeket szinte mindig újratölti a szoftver. Az összetettebb applikációk már lassabban futnak, ahogy a játékokkal is csínján kell bánni, bár legalább még komoly terhelés esetén sem fog melegedni a telefon.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a tollhoz tartozó programok [+]

A készüléken már a legújabb LG-s kezelőfelülettel megfűszerezett Android 6.0 Marsmallow operációs rendszer dolgozik, egyedi ikonkészlettel és elemekkel. Nincs már klasszikus értelemben vett menü (ahogy a G5-ön sincs), vagyis minden programot, widgetet és mappát a főképernyőkről érünk el. A felülről lehúzható információs sávban találjuk az értesítéseket, a gyorsbeállítások parancsikonjait (sorrendjük személyre szabható), valamint a fény- és hangerő csúszkáját. A beállításokban leljük fel a Ne zavarj módot, amivel némíthatjuk a mobilt, persze megadhatunk olyan névjegyeket, akiktől bármikor fogadjuk a hívásokat, SMS-eket.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

Az alul található szoftveres vezérlőgombok módosíthatók, megadhatjuk, hogy az információs függöny lehúzásának, a kezdőképernyőre ugrás, a visszalépés, az alkalmazásváltó, rögzítés+, a kettős ablak (két külön program nyitható meg egymás mellett/alatt) és a QSlide elérését biztosító billentyűk milyen kiosztásban jelenjenek meg, sajnos arra viszont már nincs lehetőség, hogy programot szerint beállítsuk, mikor legyenek láthatatlanok. Van Reader Mode, vagyis olvasómód, ilyenkor sokkal sárgásabb és tompább színek jelennek meg. A névjegyzékben szereplő személyekhez fénykép, e-mail, név, telefonszám, cím, jegyzet, csengőhang rendelhető. A szöveges üzenetek buborékos formába rendeződnek, az elküldött SMS-ekről kézbesítési jelentés is kérhető.

A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő
A legördülő információs függöny és az alkalmazáskezelő [+]

A kapacitív tollat kivéve azonnal felugranak azokat a programok, amikben tudjuk használni, ilyen a Pop Memo (felugró ablakban jegyzetelhetünk), a Rögzítés+ (képernyőképre írhatunk), a Pop Scanner (kamerával lőtt fotót színesíthetjük), és a QuickMemo+ (szintén jegyzetprogram). Ezekben a rajzolást segíti a ceruza, de ugyanezeket a feladatokat az ujjunkat is végrehajthatjuk, így az a helyzet, hogy stylus ide vagy oda, sokkal előrébb nem leszünk, mintha egy sima kiegészítőt vásárolnánk, maximum egy picit precízebb bevitelre számíthatunk. Az előbb említetteken kívül az alkalmazáskínálat alig több, mint ami a gyári androidos telefonokon megtalálható, mindössze a később részletezett DAB+ és a Menedzsment (energiatakarékosság, tárhely és RAM kezelése) számít különlegességnek. Van még kamera, számológép, YouTube, zenelejátszó, galéria, hangrögzítő, Térkép, számos Google app, naptár, ébresztőóra, e-mail kliens.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG K10 4G - a külső nem minden

    Kívülről mutatós, belülről viszont felszínes: az 5,3 hüvelykes LG K10 túl sok kompromisszumot köt egy nagyon sűrű árszegmensben.

  • MWC 2016: Tollal ékeskedik a Stylus 2

    Az LG újdonsága sok más modellhez hasonlóan az MWC volt látható először, az 5,7 hüvelykes kijelző kapacitív ceruzával is kezelhető.

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.