LG Optimus L9 II - szemmel is látható fejlődés

Külső

Vegyes érzések veszik körül az újdonsült vásárlót, amikor először megragadja az L9 II-t. Elölről nagyon jól néz ki a készülék, a hátlapon viszont a spórolás látszik, ráadásul minden műanyagból és üvegből készült főleg, így a prémium feeling is elmarad. Ez még nem lenne különösebb gond, más kérdés, hogy erősebb nyomogatás és tekergetés esetén már recsegő hangokat ad ki a ház. A plasztik dominanciájának is köszönhetően mindössze 120 grammos lett a telefon, ami egyáltalán nem sok, a 128,4 x 66,5 x 9 milliméteres méretek pedig még mindig jó foghatóságot eredményeznek, bár az LG újdonsága lemaradt az őrült vékonyítási versenyben.

LG Optimus L9 II
[+]

Az előlapot karcálló üvegborítás védi az esetleges sérülésektől, hogy ez milyen szintű védelmet nyújt pontosan, arról viszont nem adott tájékoztatást a gyártó. Felül találunk egy 1,3 megapixeles előlapi kamerát, egy beszédhangszórót, egy LG logót és egy fény- és távolságérzékelő szenzort. Az alsó részen három érintésérzékeny vezérlőgomb tapicskolható meg, melyek egyike sem kapott sajnos háttérvilágítást, ráadásul a fizikai home gombnak búcsút is mondhatunk, valamint a ledes jelzőfény sem fért már a repertoárba. A kijelző viszont sokat fejlődött, az L9 II-be már egy 4,7 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású True HD-IPS panel került (312 ppi), aminek fényereje kiváló olvashatóságot biztosít, a betekintési szög pedig csaknem száznyolcvan fokos. Egyszerre öt ujjat képes érzékelni, ezt gyorsan és pontosan teszi.

LG Optimus L9 II
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG Optimus L9 II Alcatel OT Idol S Samsung Galaxy Ace 3 HTC Desire 500
Fehér fényerő 352 nit 435 nit 393 nit 394 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,56 nit 0,51 nit 0,26 nit
Kontrasztarány 1:963 1:778 1:773 1:1468
Színhőmérséklet 8212K 8110K 8093K ?

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalsó felületeken még megfigyelhető az előlapi keret egy része, első pillanatban rá is mondaná az ember, hogy hú ez fém, majd egy kis tapogatás után rá kell jönnünk, hogy ez is műanyagból van, bár legalább jól néz ki. A jobboldalon tudjuk bekapcsolni a készüléket, ez a gomb viszont egy kicsit mélyen ül és a nyomáspontja sem az igazi. Az átellenes részen találunk egy hangerőszabályzó billentyűt és egy funkciógombot is, utóbbihoz több alkalmazást hozzárendelhetünk, hogy megnyomása esetén mi induljon el. Felül figyelhetjük meg a fülhallgató kimenetet és a másodlagos mikrofont, a microUSB kábelt pedig legalul csatlakoztathatjuk. Az alsó fertályon látható még két, hangszórószerű képződmény, de csak az egyikből jön hang, a másik vagy díszítés, vagy maga a beszédmikrofon, mindenesetre ez a dizájn erősen hajaz a jó öreg Optimus 2X-nél látottakra.

LG Optimus L9 II
[+]

A hátlap szerintem egyértelműen a telefon legrondább része, fényes felületű műanyagból készült, ami gyorsan összegyűjti az ujjlenyomatokat, illetve egy kicsit olyan lehangoló is, egy ilyen árú készüléknél én már elvárnám a normálisabb anyaghasználatot. Két dolgot figyelhetünk még meg a borítással kapcsolatban, egyik az, hogy a felső réteg alatt a képen is látható mintázat látható, valamint az, hogy bizonyos fényviszonyok között barnásnak hat az egyébként fekete hátlap színe. Felül középre helyezték a kamerát és a segédfényt, alattuk az LG logó díszeleg. Jó hír, hogy a borítás levehető és az akkumulátor is cserélhető. Itt található még a normál kialakítású SIM foglalat és a microSD kártyahely is, utóbbihoz kicsit macerás hozzáférni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés