LG Optimus L5 - nem épp optimális

Hirdetés

Adatkommunikáció, internet

Egy négysávos GSM és egy kétsávos 3G modul gondoskodik a térerőről és a mobilinternetről. Utóbbi esetén maximum 7,2 Mbit feltöltési és 5,76 Mbit letöltési sebességet kapunk. A WiFi természetesen alapfelszerelés, van hotspot és DLNA, illetve b/g/n szabványokat támogat. Bluetooth-ból 3.0-s került bele, sztereó zeneátvitellel ellátva. Számítógéphez a microUSB-n tudjuk rákötni, ennek több üzemmódja is van, és külön érdekesség, hogy bár az akku ekkor is töltődik, a telefon felhívja a figyelmünket, hogy a töltési folyamat lassabb. Egy külön piros pont jár a hátlapba épített NFC antennáért, ez még a felsőbb kategóriákban sem mindennapos funkció.

LG Optimus L5 LG Optimus L5

A gyári böngésző teljesen jól ellátja a feladatát, egyszerre több ablakot tarthatunk nyitva, jól megy a kétujjas nagyítás és még a beágyazott videókkal is elbír, persze nem 720p-ben, mert ott egyből diavetítésre kapcsol. A DLNA funkcióval bármilyen multimédiás tartalmat meg tudunk osztani az ezt támogató eszközökkel, ha meg hiányzik valamilyen program, akkor irány a Play Áruház. Bár a menüben szerepel, itthon sajnos (még?) nem használhatjuk az LG saját alkalmazásboltját. Érdekes, hogy az Optimus UI nem különösebben épít a közösségi oldalakra, nincs beágyazott Facebook vagy Twitter támogatás, ezeket nekünk kell letölteni, de a Google+ már telepítve van.

LG Optimus L5 LG Optimus L5

Az olyan alapfunkciókkal, mint a névjegyzék, az üzenetek és a naptár semmi különösebb probléma nincs, hacsak nem annyi, hogy bizonyos esetekben túlzottan pazarlóan bánik a hellyel a szoftver. Mivel a kijelző nagy, a felbontás viszont kicsi, így nem lehet akármilyen apró feliratokat, grafikákat alkalmazni, mert abból csak egy felismerhetetlen paca lenne, ezért sajnos helyenként nincs igazán jól kihasználva a rendelkezésre álló terület.

LG Optimus L5 LG Optimus L5

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés