LG K10 4G - a külső nem minden

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A K10-zel a Cat.4-es LTE szabvány szerinti 150 Mbps a legnagyobb elérhető letöltési sebesség megfelelő 4G hálózaton, 3G-n 42 Mbps a korlát. A beszélgetési hangminőség közepes, a K10 hangszórója kissé digitálisan szól, a hangerő az átlagot hozza. A készülék egy nanoSIM-et fogad be. A WiFi 802.11b/g/n szabványú és közepes érzékenységű, a Direct és hotspot adott. Bluetoothból 4.1 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel, OTG nélkül, a navigáláshoz pedig a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdak jeleit is be lehet vetni, a pozíciószerzés villámgyors.

A 2300 milliamperórás telep és az alacsony fogyasztású hardver kombinációja jó üzemidőt eredményez
A 2300 milliamperórás telep és az alacsony fogyasztású hardver kombinációja jó üzemidőt eredményez [+]

A hátlap alatt 2300 milliamperórás, cserélhető telep található, amely az alacsony fényerő és a kevés lóerő mellett kellemesen jó üzemidőt biztosít, mi átlag ötórás képernyőidőket hoztunk össze. Az alacsony készenléti fogyasztással kombinálva a kétnapos töltése ráta visszafogott használattal mindenképpen kijöhet, egész nap gyötörve persze a K10 is töltőre kerül lefekvés előtt. Az energiatakarékos mód nincs túlbonyolítva: beállítható, hogy hány százaléknál kapcsoljon be, illetve az, hogy a rendszer korlátozza-e a háttérfolyamatokat. Több részlet a tevékenységéből nem derül ki. A telep töltését lassúnak találtuk, és nemcsak a 0,85 amperes mellékelt töltővel, hanem egy márkás, 2 amperessel is.

Az előnyös küllem előnytelen belsővel jár: túl sok a K10 kritikus hibája
Az előnyös küllem előnytelen belsővel jár: túl sok a K10 kritikus hibája [+]

Értékelés: LG K10 4G
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A K-sorozatot az LG alapvetően az alsóbb kategóriákba szánta, ám a hivatalos forgalmazásban 67 és 75 ezer forint közötti végösszeg teljesen más szint, és ott elhasal az egyébként szép, kifejezetten ergonomikus, jó üzemidejű és az 5,3 hüvelykes képátlóhoz képest kompaktnak mondható K10. Ezen az árszinten vállalhatatlan a rossz betekintési szögekkel és alacsony fényerővel rendelkező HD kijelző, és kevés a négymagos rendszerchip, illetve az Adreno 306-os IGP, bár például a böngészési sebesség rendben van. A probléma ott kezdődik, hogy a Redmi Note 2 olcsóbban, több RAM-mal, Full HD kijelzővel és a kétszer gyorsabb Helio X10-es SoC-vel elérhető, a K10-nél némileg drágábban meg a fémházas Note 3 ujjlenyomat-olvasóval, 4000 mAh-s akksival és ajánlattól függően 3/32 gigabájtos kiszereléssel.

HD vonalon szép számmal akad érezhetően fürgébb, nyolcmagos rivális, mondjuk a Lenovo A7000 vagy az Alcatel One Touch Pop Up ugyancsak olcsóbban, és akkor hamarosan a fémházas, giga akkumulátoros Redmi 3 is befut. Kettősség jellemzi az LG K10-et: összeszerelésben, kézkomfortban, a belső tároló méretében vagy a nappali kamerás képességekben tényleg nem lehet belekötni, ezt várja az ember ennyiért. Ám az analfabéta kameraszoftver, az emiatt felejthető esti fotók, a visszafogott hardver és a TFT kijelző kategóriát tévesztett. Egy-két kritikus hibával kevesebbel, esetleg sokkal olcsóbban működhetett volna a dolog, így és ennyiért viszont az LG K10 nem ellenfél, hanem könnyed reggeli a konkurenciának.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés