LG GD910 vs. W968 kínai óramobil

Hirdetés

Telefonálás, üzenetkezelés

Telefonhívást indítani az LG-vel egyszerűbb. Egy húzás jobbra, a számokat egy teljes kijelzős virtuális gombsoron pötyöghetjük be, és már indul is a történet. Ha nincs headset, akkor kihangosított állapotba kerül a készülék, nem túl jó minőségben. A kínai csoda ezt az alapképernyőről egy gombnyomással valósítja meg, ám nem kerül rögtön kihangosításra a kommunikáció, hanem ha hallani is akarunk valamit, akkor a fülünkhöz kell szorítanunk a szerkentyűt. Persze csak egy mozdulat, hogy ez az óra is elkezdjen csacsogni komoly hangerővel.


A kínai óramobil menüje

A lényeges különbségek akkor jönnek elő, amikor már a telefonkönyvre is szükségünk lesz a beszélgetés elindításához. Az LG itt komolyan leüti kínai ellenfelét, a noname gyártó ugyanis azt találta ki, hogy a kereséshez a kis ujjunkkal rajzoljunk betűket egy fehér vászonra, s majd így beazonosítja a karaktereket, hogy kiadhassa a találatokat. Elvetélt ötlet, de lehet fokozni: ha jól célzunk, akkor a 160 pixel széles felületre még egy komplett virtuális QWERTY gombsort is előránthatunk, ami tényleg a vicc kategória.


Az LG óramobil menüje

Az LG viszont virtuális mobilos gombsort nyújt a felhasználónak, a lehetőségekhez képest nagy billentyűket kirajzolva. Nyilván nem tökéletes ez a megoldás sem, de fényévekkel értelmesebb, mint a kínai telefonban látott rettenet. Ráadásul a találatok között könnyedén lehet görgetni, míg a kínai termék kijelzőjén jobb oldalán található csúszkát kéne okosan eltalálnunk. Csak bután lehet.

Az üzenetkezelésnél ugyanaz a szövegbevitel metódus található mindkét készülék esetében, ami a telefonkönyvben való keresést is jellemezte. Ennek megfelelően az LG-vel el lehet boldogulni, a kínai órával sokkal nehezebb a dolgunk. SMS és MMS mindkét telefon repertoárjának része, e-mail kliens azonban egyikben sincs, de talán ez nem is jelent túl nagy hátrányt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés