LG G Pad 7.0 - a következő epizód

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Jó és egyben közkedvelt hardver került a motorháztető alá, a 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm MSM8026 Snapdragon 400 lapkakészlet ugyanis jól szuperál a középkategóriás eszközökben. Az ARMv7 architektúrájú processzorban négy darab 1,2 GHz-re skálázott Cortex-A7 mag végzi szorgosan a munkát, a grafikus gyorsításért pedig az Adreno 305 tehető felelőssé. A tabletbe 1 GB RAM került, itt persze szokás nyöszörögni, hogy lehetett volna több is, ennyi pénzért viszont ne várjuk, hogy az LG a csillagokat is lehozza nekünk az égről, teljesen korrekt cucc a G Pad 7.0. A belső tárhely mérete papíron ugyan 8 GB, sajnos rendszer elég sokat felzabál, így körülbelül 3,9 GB marad szabadon, bánatunkban a microSD foglalat meglétének élményébe tudunk menekülni. Nem szokványos dolog, de a G Pad 7.0-ban van rezgőmotor is, így a tablet jelzéseit több esetben fogjuk észrevenni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G Pad 7.0 WayteQ xTAB-7x Quad Alcatel One Touch Pop 8 Samsung Galaxy Tab 4 7.0
Quadrant Standard 8614 pont 5849 pont 5895 pont 4360 pont
Linpack for Android (single) 85,196 MF. / 0,98 s 86,515 MF. / 0,97 s 89,000 MF. / 0,94 s 36,011 MF. / 2,33 s
Linpack for Android (multi) 260,115 MF. / 0,65 s 181,949 MF. / 0,93 s 232,644 MF. / 0,72 s 123,565 MF. / 1,37 s
Smartbench 2012 Prod. 5010 pont 3864 pont 3941 pont 3829 pont
Smartbench 2012 Games 2886 pont 1986 pont 2078 pont 2127 pont
AnTuTu Benchmark 4.x 17512 pont 16066 pont 16745 pont 13652 pont
Geekbench 3 (single/multi) 341 pont 347 pont 349 pont 321 pont
Geekbench 3 (single/multi) 1145 pont 1092 pont 1161 pont 1050 pont

A legkisebb G Pad teljesítménye több mint kielégítő, nyilván a jól bevált Snapdragon SoC-ben előzetesen is lehetett bízni. Pontszámokban bőven a konkurens termékek felett teljesített a masina, ami nem véletlen, hiszen a rendszer sebessége kiváló, nagyon reszponzív a készülék, mindenre szinte pillanatok alatt reagál. A programok szélvészgyorsan megnyílnak, ugyanígy a játékokkal is könnyedén megküzd a dél-koreaiak büszkesége, a Real Racing 3-mal próbáltam megizzasztani a belsőt, de nem sikerült, szépen és folyamatosan futott a játék. Összességében tehát még annál is többet kap a felhasználó, mint amit várt, le a kalappal az LG előtt, jól megoldották a mérnökök a feladatokat.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Szoftveres téren két fontos dolognak is lehet örülni, az egyik az Android 4.4.2 KitKat, a másik pedig az erre épülő legújabb LG UX jelenléte, mely még a G3-mal együtt mutatkozott be. A lekerekített ikonok a gyártó körkörös logójához illeszkednek, a felület letisztult, egyszerű és könnyen átlátható. A dél-koreaiak szinte az egész Androidot átdolgozták, legalábbis külsőleg, hiszen működésileg nem történt módosítás, a főképernyőt személyre lehet szabni gyorsikonokkal, widgetekkel, a menüben egy oldalra pedig negyvenkét ikon fér, bár sajnos itt nem tudunk mappákba rendezni programokat, ezt kizárólag a főoldalakon tehetjük meg. Az alsó virtuális vezérlőgombok sorrendje tetszőlegesen megadható, a visszalépés, menübe ugrás, alkalmazásváltó, többképernyős mód, valamint az értesítő függöny lehúzásának gombja tehető ide ki. Utóbbiban az eseményeken és a gyorsbeállítások kapcsolóin kívül a QSlide-kompatilibis alkalmazások jelennek meg, ennek az lényege, hogy a listába tartozó appok kis ablakban nyithatók meg, így más műveleteket nem szakítunk meg, amikor előhívjuk őket. A beállítások között megtaláljuk a Knock Code képernyőlezáró módot, ahol be tudunk állítani egy saját sorrendbe állított feloldómintát. A működésről külön cikk jelent meg, így ezt most itt újra nem részletezném. A többablakos módot viszont mindenképpen, a Samsung megoldásához hasonlóan a képernyőre két program helyezhető ki, mindkettőt egyidejűleg lehet használni, azaz az egyikben böngészünk például, a másikban pedig filmet nézünk, nem hét hüvelyken a legkomfortosabb, de legalább ez sem maradt ki a szoftveres repertoárból.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Érdemes rátérni a kütyüre telepített programokra, mivel akad belőlük bőven. Azon aligha lepődik meg bárki, hogy minden alap androidos applikáció megtalálható a gépen, úgy, mint a böngésző, a hangfelvevő, a zene-, a videolejátszó, a Google saját kliensei (YouTube, GMail, Hangouts), a térkép, a navigáció, a fényképezőgép, a fájlkezelő, az ébresztőóra, a naptár, a számológép, valamint a zöld robotos rendszer Szent Gráljaként említhető Play Áruház.

LG G Pad 7.0 Screen Shot LG G Pad 7.0 Screen Shot

Az LG persze nem feledkezett meg az extrákat kedvelőkről sem, így a tabletre installálta a Polaris Office-t, mely dokumentumok szerkesztésében és olvasásában segít. Ugyanilyen hasznos app a QPair, mely egy másik LG okostelefonnal képes együttműködni, vagyis lényegében a mobilra kapott értesítéseket ezzel a táblagépen is megkapjuk, felvehetjük a telefont, válaszolhatunk az SMS-ekre, vagy éppen megnézhetjük a facebookos üzeneteinket. A QuickRemote szintén a dél-koreaiak egyedi fejlesztése, ami az infralámpa segítségével távirányítóvá varázsolja kedvencünket. Sajnos csak kiadni tudja a jelet, venni nem, így nem lehet tanítani, vagyis nem lehet egyedi távvezérlőket létrehozni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Előzetes képen a G Watch R

    Az LG egy hivatalos fotót töltött fel Facebook oldalára, melyen egy kör alakú megjelenítővel rendelkező okosóra pózol.

  • LG L80 - megy a levesbe?

    Az LG középkategóriása a WVGA-s L70 és qHD-s L90 között, 5 hüvelykes megjelenítővel próbál szerencsét, meglehetősen fura árcédulával, nem véletlen, hogy hivatalosan nem forgalmazzák itthon.

  • Még idén érkezhet a G Flex 2

    Az LG hajlított kijelzővel szerelt csúcstelefonjának második generációs változata a hírek szerint még az idei év vége előtt a boltok polcaira kerülhet.

  • Megjelent az LG Wine Smart

    Hazájában bejelentésre került az LG múltidéző, szétnyitható profilú okostelefonja, a Wine Smart

Előzmények

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG G Flex - igazi atléta

    A dél-koreai gyártó termékének hat hüvelykes OLED kijelzőjét felülről lefelé hajlították meg, az eredmény pedig elképesztő lett, ráadásul az üzemidő átlagon felüli és a rendszer is villámgyors.

  • LG G Pad 8.3 - vissza a jövőbe

    Végre megint van LG táblagép a piacon. És ez főleg azért jó hír, mert egy kifejezetten korrekt, mégsem túlárazott masinát tett le a koreai gyártó. Így kell visszatérni.

Hirdetés