LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

Hardver, szoftver

A lényegi eltérések sora a hardverrel kezdődik, mellesleg azzal is záródik. Az LG G5 SE jóval visszafogottabb, ugyanakkor felhasználói élmény szempontjából nem sokban kifogásolható komponenseket integrál. Egyszer megdöccent a beállítások menü. Ennyi. Egyébként a Qualcomm 28 nanométeren gyártott, 64 bites lapkája kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt. Mindezért négy 1,4 GHz-re skálázott Cortex-A53-as, és négy 1,8 GHz-en maximált Cortex-A72-es magot tartalmazó, heterogén többmagos dizájnnal kapcsolt klaszter felel, a grafikus megjelenítésért pedig az Adreno 510-es GPU. Rendszermemóriából ebbe a konfigurációban 3 GB jut, míg a G5-be szerelt Snapdragon 820 4 GB-tal gazdálkodhat. A G5 SE rendszerstabilitása és gördülékenysége ettől függetlenül sem hagy kívánnivalót maga után, mellesleg terhelés esetén sem is melegszik, bár a Smart Bulletin hajlamos megakadni. Ez leginkább kikapcsolt animációk mellett látványos, egyébként csak kissé lomha érzetet kelt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G5 SE LG G5 LeEco Le 2 Samsung Galaxy S6
Rendszerchip Snapdragon 652 Snapdragon 820 Snapdragon 652 Exynos 7420
AnTuTu Benchmark 6.x 75369 pont 137651 pont 81589 pont 70146 pont
Vellamo Browser 4586 pont 4484 pont 5098 pont 5739 pont
Vellamo Metal 2245 pont 3459 pont 2576 pont 2542 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1255 / 2470 pont n/a n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 9,7 fps 30 fps 14 fps 16 fps
GFXBench Man. offscreen 14 fps 47 fps 14 fps 26 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 53 fps 31 fps 39 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31 fps 88 fps 30 fps 59 fps


[+]

Szoftveresen ismét nem tudunk újat mondani a G5-höz képest, az viszont örömteli, hogy hiány sincs a leltárban. A 6.0.1-es Androidra épülő LG Optimus UX 5.0 UI pontosan ugyanazt tudja, mint az erősebb verzió. Az ízlésesen átrajzolt felületek és funkciók kellően egyediek, mégis kézenfekvő a használatuk. Alkalmazásmenü továbbra sincs, ahhoz a könnyített módot kell választanunk, ami nem csak a kezdőképernyőt szimplifikálja, de a betűméretet is felhúzza kicsit. A kétfázisú értesítőpanel tartalma variálható, megjeleníthető rajta a fény- és hangerőszabályzó is, vagy elrejthető mindkettő. A Smart Bulletin engedélyezésével csak jobbra terjeszkedhetünk, ahol decensen bemappázva sorakoznak az előtelepített alkalmazások. Balra csak a Smart Bulletin kínálkozik, ami lényegében kártyaszerű widgeteken jelenít meg erre alkalmas, de tetszőlegesen kiválasztott alkalmazásokat, mint az LG Health, Naptár, Zene, vagy a Quick Remote távirányító. Amúgy még az Evernote opció, csak azt speciel pont nem használjuk.


[+]

A szoftver számos kellemes extrát kínál, ami megkönnyíti a használatot, ilyen egyrészt az Always-on-Display, ami a zárolt kijelzőn folyamatosan megjeleníti az időt és az aktuális értesítések ikonját. Nappali fényben kevésbé látványos, éjszaka viszont tökéletes a tompa megvilágítás. A Smart Settings hasonlóan elmés és praktikus, itt helyhez kötött profilokat tudunk kreálni, például otthon aktiválja a WiFi-t és csatlakozzon, valamint egyes tevékenységekhez állíthatunk be automatikus reakciókat, mondjuk a füles csatlakoztatásakor induljon el a zenelejátszó app. Billentyűparancsot is aktiválhatunk, a jegyzet és a kamera indítható zárolt képernyő mellett a hangerőgombok dupla megnyomásával.


[+]

Extra alkalmazások kulturált mértékben és értelmes felhozatalban vannak integrálva a rendszerbe, a Google csomagon kívül akadnak eszközök, ez a szokásos készségeket jelenti, mint számológép, naptár, óra, hangrögzítő és időjárás, vannak ajánlott appok, mint Evernote, Instagram és Facebook, valamint Menedzsment funkciók. Itt tudjuk adjusztálni a rendszer erőforrás- és tárhelyfelhasználását, valamint bármi nemű probléma esetén itt léphetünk kapcsolatba a vevőszolgálattal a RemoteCall Service alkalmazáson keresztül.


[+]

A QuickMemo+ a szokásos funkcionalitással áll rendelkezésre, és hajlandó együttműködni több fiókkal is, hogy elérjük a jegyzeteinket. A gyorskapcsoló panelről elérhető rögzítés plusz képernyőképet készít, amit azonnal szerkeszthetünk is, szintén a QuickMemo+ jóvoltából. Az LG Health egy egyszerű aktivitásmonitorozó app, amiben a tevékenységek naplózásán kívül célokat is beállíthatunk, akár a kívánt folyadékmennyiség elfogyasztására is. A célokat és azok teljesülését a Smart Bulletin oldalon is követhetjük. Ezeken kívül elérhető az LG Smart World, ami gyártó saját alkalmazásboltja, valamint a QuickRemote alkalmazás az infraport kiaknázására. A törölt alkalmazásokat a Törölt alkalmazások appból állíthatjuk vissza, ha mégis meggondoljuk magunkat az eltávolítással kapcsolatban, a kiegészítő modulokat pedig az LG Friends Managerben kezelhetjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés