LG G2 - tapogatnivaló hátsó

Hirdetés

Szoftverek

Rengeteg extra alkalmazás gyarapítja gyárilag is a menü ikonjainak számát. A diktafont nem kell bemutatni, a Frissítési központban az alkalmazásokat és a rendszert is frissíthetjük. A sima Jegyzet is elég jó, a szövegen kívül csatolható egyéb tartalom is, az egészet tovább lehet küldeni mondjuk levélben. Ennél egy fokkal többet tud a Jegyzetfüzet, ahol több oldal is létrehozható, tudunk firkálni mindenféle színekkel és tolltípusokkal, s persze itt is csatolható mindenféle tartalom, legyen az kép, hang, videó, helyszín, esemény. Az egészet lehet képként kiküldeni közösségi oldalakra, vagy PDF-ben el is menthetjük.

LG G2 LG G2

A Life Square szerintem egyike a felesleges appoknak, itt az általunk végzett összes tevékenység naplózásáról van szó, hívások, üzenetek, FB és Twitter postok, képek, videók, illetve az aktuális névnap jelenik meg időrendi sorrendben. Én nem tudok olyan élethelyzetet elképzelni, amikor ez számomra fontos lenne, de lehet, hogy csak nekem van földhözragadt életem. A dokumentumaink megtekintéséhez a Polaris View hívható segítségül, ezzel azonban nem tudjuk szerkeszteni az Office fájlokat.

LG G2 LG G2

Mivel a telefon tetején van infravörös port, ezért ebben az LG készülékben is megtalálhatjuk a QuickRemote funkciót, amelyről már külön is írtunk a G Pro kapcsán, ám érdemes megállni egy pillanatra, ugyanis tud egy olyan extrát a G2-ben, ami kiemeli a mezőnyből. Mostantól ugyanis tetszőleges távirányító szerepét is felveheti, legyen szó konkrétan akármiről. A dolog úgy működik, hogy mi legózhatjuk össze azokat a virtuális gombokat, amelyekre szükségünk lehet, majd pedig az eredeti távirányítót a telefon infrája felé fordítva végignyomkodjuk egymás után a megfelelő gombokat és az LG szoftvere eltanulja a funkciókat, s át tudja venni gyakorlatilag bármilyen távirányító szerepét.

LG G2 LG G2

A SmartWorld mögött az LG válogatása található a letöltésre érdemes alkalmazásokból, a Safety Care funkcióról szintén megemlékeztünk már korábban. A Quick Translator egy fordítóprogram, a kamera keresőjének képét használja arra, hogy észlelje a szavakat és azokat rögtön a megadott nyelven írja ki, kár, hogy a magyart nem támogatja. Van egy Voice Mate nevű funkciónk is, amely inkább hangvezérlés, mintsem egy komoly Siri-ellenfél, hívásokat, üzeneteket kezdeményezhetünk, illetve netes keresésekre vehetjük rá a telefont angol nyelven kiadva a parancsokat a készülék számára. A sort a QuickMemo zárja, ami már nem is külön alkalmazás, hanem a rendszer része, az értesítési függöny első eleme ez a szoftver, ami lementi a kijelzőn látott tartalmakat, s azokra rögtön firkálhatunk, majd az egészet továbbküldhetjük.

LG G2 LG G2

Az egész telefont áthatja a QSlide-nak nevezett megoldás, amely gyakorlatilag egy olyan, tíz tagból álló alkalmazáscsoportra jellemző okosság, amelyek közé a jegyzet, a számológép, a fájlkezelő, a böngésző, a videolejátszó, a tárcsázó, a levelezés, vagy az üzenetkezelés került. Ezek az appok mind-mind tudnak a felhasználói felület felett, ablakban lebegni, amely ablakok mérete és transzparenciája változtatható. Ha pedig három ujjunkat a kijelzőn balra toljuk egyszerre, akkor az aktuálisan látott QSlide alkalmazás elhúzódik arrafelé és egymásra lapolt módon látjuk az éppen futó QSlide programokat, amelyek közül bármelyiket előhúzhatjuk, illetve bezárhatjuk. Őszinte leszek: sosem jutott eszembe használni, de bizonyára nem voltam képes ennyi idő alatt tudatos felhasználóvá válni, mert napokkal később jutott eszembe, hogy ez jól jött volna akkor, amikor asztalt óhajtottam foglalni. Nyitva volt a böngésző, ott volt a telefonszám, és csak arrébb kellett volna löknöm, hogy lássam a tárcsázót, ahogyan beütögetem a számot. Amit képtelen voltam megjegyezni, mert közben beszéltek hozzám, úgyhogy vagy háromszor váltottam taskot, mire sikerült begépelnem a számokat. QSlide-dal talán rövidebb idő lett volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés