Lenovo K6 – félrehord a hatlövetű

Sok minden stimmel a sztereó hangszórós, Full HD-s K6-tal, az árazás viszont nincs összhangban a teljesítménnyel, hiába a fémház és az ujjlenyomat-olvasó.

Hirdetés

Külső és kijelző

A K6 és a Power közötti külső különbségek elenyészőek, így egy kalap alá lehet venni a bemutatásukat. Az itt vizsgált K6 átlagos öthüvelykes a maga 141,9 x 70,3 x 8,2 milliméterével és 140 grammjával, ami nem is volna gond, ha a 3000 helyett 4000 milliamperórás Power nem volna mindössze 1 milliméterrel vastagabb és 5 grammal nehezebb. Előnyösebb tehát annak a változatnak méret/akkumulátor aránya, kis kényelmetlenségért ugyanis nagy előrelépés valószínűsíthető üzemidőben.

A Lenovo K6 átlagos méretű öthüvelykes
A Lenovo K6 átlagos méretű öthüvelykes [+]

Ha az elöl ismeretlen védőüveggel, oldalt és hátul főleg fémmel burkolt K6-ot mérnöki szempontból nézem, azt kell mondjam: remek az összeszerelés, recsegés csak erős szorongatásra hallható, a hátlap alsó-felső műanyag sávja pedig ügyesen álcázza magát, kifogást csak az elzárt telep és az IP-védettség hiánya miatt lehet emelni. Ha viszont átevezek az esztétikára, nem tudom megkerülni a Redmik megemlítését: a formák, az ívek, a fogás és még a kivitel csúszós volta is egy Xiaomi mobilra emlékeztet, vagyis többre. Vannak persze apró eltérések: máshol van a hátlapi kamera és másfajta a háttérvilágítást nélkülöző érintőgombok festése, de kb. ennyi.

A K6 ügyesen palástolja, hogy az alsó-felső sáv műanyagból van
A K6 ügyesen palástolja, hogy az alsó-felső sáv műanyagból van [+]

Szó nincs róla: a kerekded sarkak és ívek kényelmes fogást és egykezes használatot jelentenek, csak éppen unalomig ismert ez a forma, még ha működőképes is. Az előlapon egyébként némi kényelmetlenséget okoz, hogy lekerekített üveg helyett a széleken keskeny műanyag keretbe ütközik az ember ujja. Felül 8 megapixeles kamera, fénymérő, közelségérzékelő, értesítési LED és beszélgetési hangszóró pihen, alul pedig a már említett, ezüstös alkalmazásváltó, kezdőképernyő és vissza gombtrió, jófajta érzékenységgel, zéró háttérvilágítással.

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo K6 Xiaomi Redmi 3S Samsung Galaxy A3 (2016) OnePlus X
Fehér fényerő (max.) 513 nit 454 nit 471 / 556 nit 338 nit
Fehér fényerő (min.) 6,5 nit 1,0 nit 1,8 nit 3,3 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,41 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1166:1 1107:1 végtelen végtelen
Színhőmérséklet 8008 K 8356 K + kézi 7619 / 6637 K 8223 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A K6 IPS kijelzője tűéles
A K6 IPS kijelzője tűéles [+]

A kettő között jó fényerejű, 1080 x 1920 pixelével tűéles IPS panel villan fel, napfény alatt is látni a mondanivalóját. Este lehetne sötétebb a megjelenítő és úgy egyébként a feketék is, a kalibráció pedig a szokásos módon kékes, korrekció lehetősége nélkül. A színek élénksége megfelelő, a kontrasztok viszont némileg torzulnak, ha oldalról kénytelen a szem a 441 ppi-s panelt fürkészni. Az érintés érzékenysége ugyan rendben van, bár néha lassan reagált az ujjmozdulataimra, egyszer-egyszer pedig, lassú görgetéskor, meg is zavarodott. A rezgőmotor lehetne jóval határozottabb.

A hátlapi kamera némileg kiemelkedik
A hátlapi kamera némileg kiemelkedik [+]

A jobb oldalon, kényelmesen tapintható ki a hangerőszabályzó és a bekapcsoló. Hasonló magasságban, csak a másik oldalról piszkálható ki a SIM-tálca. Ide vagy két nanoSIM, vagy egy nanoSIM és egy legfeljebb 128 gigabájtos microSD kártya pakolható. Felülre megy a microUSB és a füles kábele, alul csak egy mikrofonfurat van. Ilyenből akad egy hátul is; alatta a 13 megapixeles (a K6 Note esetében a 16 megapixeles) kamera, a ledes villanó és az ujjlenyomat-olvasó helyezkedik el ízlésesen. Alulra Lenovo felirat és nem egy, hanem két hangszóró került, méghozzá sztereó hangzással és Dolby Atmos támogatással.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés