Lenovo K6 – félrehord a hatlövetű

Sok minden stimmel a sztereó hangszórós, Full HD-s K6-tal, az árazás viszont nincs összhangban a teljesítménnyel, hiába a fémház és az ujjlenyomat-olvasó.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A K6 két nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával, úgyhogy két számmal is hálózatra lehet lépni, amikor viszont az egyikről hívás folyik, annak idejére a másik lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőség közepes, ami azt jelenti, mindkét oldalon értettük a másik szavát, ám semmiképpen sem kristálytisztán. Szerencsére, ha a hangszóró minőségben nem is patent, hangerőben elég erélyes, hogy zajos környezetben is hallani lehessen a beszélgetőpartnert. A legnagyobb elérhető adatsebesség 4G hálózaton 150/50 Mbps, széles hálózati palettával (B1/B3/B5/B7/B8/B20). 3G-n 42/5,76 Mbps-os átvitellel lehet számolni. A WiFi modem 802.11b/g/n szabványú átlagos érzékenységgel, Directtel és hotspottal, a Bluetooth 4.1-es A2DP-vel és LE-vel, az USB pedig 2.0-s MTP-vel és OTG-vel, microUSB porttal. A navigációhoz a földi antennák és routerek mellett a GPS és GLONASS műholdak is besegítenek. A pozíciószerzés pontos és pillanatok alatt megvan zárt szobában is, ha van közelben ablak. Akad iránytű, gyorsulásmérő és giroszkóp, nincs viszont NFC és infra.

A K6 két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be
A K6 két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-t fogad be [+]

A 3000 milliamperórás telep nem apró, bár a K6 Power 5 grammos többletért még harmadával többet kínál. A sima K6 így is jófajta üzemidővel büszkélkedhet, 4-5 órás képernyőátlagra levetítve az én használatom szerint. Ez egynapos intenzív vagy másfél napos visszafogott használatot jelenthet, persze, mint mindig, a nagy fényerő, a sok játék, a navigálás és a fényképezés a merülés legnagyobb felelőse. A 2 amperes adapterrel egy és háromnegyed óra alatt csurig lehet tölteni az akkumulátort. Az energiatakarékos módok a teljesítménykezelőben érhetők el. Itt van a Doze által felügyelt alkalmazáslista, a teljesítményt és a háttérfolyamatokat csökkentő akkumulátorkímélő mód, valamit az összes okosfunkciót kilövő, abszolút energiatakarékosság is. Netezni 8 órán át lehet egyhuzamban, közepes fényerőn, egy töltésről pedig 11 órán át mozizni (720p, helyben tárolt fájl).

A K6 több jó tulajdonsága mellé becsúszott pár rossz
A K6 több jó tulajdonsága mellé becsúszott pár rossz [+]

Értékelés: Lenovo K6
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Amint a Lenovo P2-vel végeztünk, megjött a K6, így friss élményekkel fogtunk bele az öthüvelykes mobil tesztelésébe, amely nem kevésbé előnyös anyaghasználattal és összeszereléssel büszkélkedhet. Az alapmodell elfogadható üzemidőt kínál kissé redmis küllemmel, megfelelően éles kijelzővel és letisztult szoftverfelülettel, tehát jól kezdődött a történet. Aztán döcögősebbé vált az út, amikor a Snapdragon 430 nekiállt vaskosabb honlapokat és játékokat 1080p-n meghajtani, és az NFC vagy a gombok háttérvilágításának hiánya sem egyensúlyozta ki a tengelyeket. A felső-középkategóriában ezek, a rossz videominőség és a néha lomhán reagáló érintőpanel már jelentősebb gondok, hivatalos garanciával, 75-80 ezer forintért mindenképpen.

Kapásból a 4000 mAh-s K6 Powert javasolnánk az alapmodell helyett, mert az extra telep mindössze 5 grammba „kerül”, csakhogy ezt nem látjuk a hazai kínálatban, a sima K6-ot, szürkeimportban viszont igen, és 60 ezer forint mindjárt megemészthetőbb összeg, persze az ehhez kapcsolódó garanciáztatást is vállalni kell. Ha már Redmi, a Lenovo rálicitál a 3s-re nagyobb felbontású kijelzőjével és sztereó hangszórójával, bár az utóbbi egyáltalán nem szól olyan szépen, ahogyan a termékoldal szeretné velünk elhitetni, a Xiaomi B20-as üdvöskéje pedig üzemidőben és rendszersebességben is sokkal jobb. Aki viszont eleve phabletben gondolkodik, és kiszemelte magának a K6 Note-ot, nyugodtan maradhat a Lenovónál, csak egy kis gyűjtögetést javaslunk a picit borsosabb, viszont fürgébb és lemeríthetetlen P2-re. Az ugyanis most a kínaiak legmenőbb ajánlata a középkategória csúcsán, és feltétlenül jobban sikerült, mint a K6.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés