Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból

Az új P-sorozat csúcsmodellje három hátlapi kamerával, OLED kijelzővel, betüremkedéssel és mesterséges intelligenciával próbál tarolni. Irgalmatlan jó telefon, de nem hibátlan.

Hirdetés

Előlapi kamera, videó, zene

Az előlapra tett 24 megapixel is irgalmatlanul sok, valamelyest felesleges is. A portré mód itt is adott (de gyengébb, mintha a hátlapi rendszerrel alkotnánk), egy átlagfelhasználó számára viszont bőven elég az, amit nyújt. Lehet kérni “művészi háttérmosás” effektet, itt is lehet játszani utólag a fényekkel, profilkép gyártására maximálisan elég, amit nyújt, de ha összevetjük a képminőséget más gyártók csúcsmodelljeivel, akkor azért észre lehet venni, hogy például dinamikatartományban a Huawei megoldása karcsúbb, sokszor kiég a háttér.


[+]

Ami nekem ennél egy fokkal meglepőbb volt, hogy hiába a bődületes felbontás, videózni maximum Full HD-ban tudunk az előlapi modullal (ha pedig még a szépítést is ráküldjük, akkor csak HD-ban), a hátlapi rendszernél ez már 4K, de maximum 30 fps-sel. És ilyenkor nincs stabilizáció, azt maximum Full HD-ban engedi (szintén 30 fps mellett), viszont olyankor tény, hogy klasszisokkal jobb, mint amit a Mate 10 Pro tudott. Itt is besegít valamelyest az AI, viszont a zoomolás kicsit furcsa, mert videózás közben nincsenek meg azok az ikonok fent (3x, 5x), mint amik fotózáskor, a hangerőgombokkal, vagy kétujjas mozdulatokkal tudunk közelíteni, szépen elkezd romlani a képminőség, aztán egyszer csak átvált a zoom kamerára a rendszer, matat kicsit a fókusszal és megint jó minden. Példa itt. De ez elég esetlen így, a Samsung ezt bizony sokkal ügyesebben oldotta meg.

Mint ahogyan a lassított felvételt is, a Huawei most először ad 720p-s felbontás mellett 960 fps-ben történő felvételt 0,2 másodperc erejéig. És persze ugyanaz vele a gond, mint a Sony modelleknél: marha nehéz eltalálni azt a pillanattöredéket, amikor pont előttünk van a lassítandó mozdulat. Viszont egy fokkal mégiscsak jobb, mint a Sony tavalyi megoldása (az idei ugyebár már Full HD), mert nincs késlekedés, abban a minutumban indul a lassítás, ahogyan hozzáérünk a képernyőhöz, de még így is sok-sok szerencsétlenkedés után tudtam összerakni ez alábbi videót. Pláne, mert arra sincs opció, hogy egy hosszabb snittben vannak lassított és normál tempójú részek (a Samsung ezt is tudja), szóval itt még van hová fejlődni.


[+]

Zenében viszont meglepőt ad a Huawei, ugyanis a sztereó hangszórópáros kihangosítva baromi jól szól. Konkrétan képes arra, amire egy Galaxy S9, pedig ők markánsan ki is hangsúlyozták, hogy AKG így, meg úgy, a P20 Pro meg csak simán, mindenféle csinnadratta nélkül hozza a szintet. Hangos, egy telefonhoz képest telt, sztereó. Viszont nincs jack, a mellékelt füles mondjuk jóindulattal közepes és az FM-rádió is eltűnt. A Dolby Atmos mód csak headsettel működik, de érezhetően más úgy a zene, a lejátszó megjelenít albumborítót és dalszöveget is, van benne időzítő, valamint szűrő, ami az általunk beállított hosszúságú számoknál rövidebb dalokat nem jeleníti meg, ha úgy akarjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Belehúznak a kínai gyártók

    A piaci visszaesés kompenzálását tervezik a kínai gyártók, a Xiaomi például gamer készülékkel.

  • Íme, a Honor 10, minden színben

    A WinFuture és Roland Quandt szállítja a minőségi, véglegesnek tűnő Honor 10 renderképeket, természetesen szenzorszigettel.

  • Bemutatkozott a Honor 10

    Notch, jack kimenet, Kirin 970, Android Oreo, mesterséges intelligencia, dupla hátlapi kamera és rendkívül versenyképes ár – Kínában már leleplezték, Európába májusban jön a kávamentes Honor 10.

  • TIPA-díjat kapott a Huawei P20 Pro

    A kamerás képességeket értékelő szövetség okostelefonos kategóriájának győztese lett a három hátlapi kamerás kütyü.

Előzmények

Hirdetés