Huawei IDEOS X5 - jó az irány

Hirdetés

Külső

A telefon külsejét teljes mértékben meghatározza az előlapot körbefutó krómszínű perem, amely rendesen megosztotta az ismerőseimet. Volt, aki szerint kimondottal elegánssá teszi a készüléket, mások pedig csúnyának tartották a csillogóra fújt plasztiksávot. A 120 x 62 x 11,6 milliméteres telefon tömege 130 gramm, amellyel a nehezebb súlycsoportba tartozik, legalábbis a méreteihez képest. A több fémet a telefonokba mozgalom tagjait el kell keserítenem, a telefon borítása teljes mértékben műanyagból van. Szerencsére nem a gagyi csillogós plasztikkal van dolgunk, a telefon hátát egy puha érintésű matt lapka fedi, amely nem jeleskedik az ujjlenyomatok gyűjtögetésében. Az összeszerelés minőségével viszont nem voltam megelégedve, a telefont szorongatva halk nyöszörgésekre és recsegésekre lehet figyelmes az ember. Ettől eltekintve ez a rész is rendben van, nem fog szétesni a zsebünkben a mobil.

Huawei IDEOS X5
[+]

Az előlapon semmi szokatlant nem találhatunk, legalábbis a már említett krómszínű peremen kívül. Felül található a telefonláskor használható hangszóró (híváskor a beszédminőség mindkét oldalon megfelelő volt) és egy, az aktuális eseményeknek megfelelő színnel villogó LED, alattuk pedig maga a kapacitív érintőkijelző terpeszkedik. A panel képátlója 3,8 hüvelyk, a felbontása 480 x 800 pixeles, a megjeleníthető színárnyalatok száma pedig 262 ezerre rúg. Egy sztenderd TFT-LCD kijelzővel van dolgunk, így az oldalsó betekintési szög nem tökéletes, valamint a színek élénksége sincsen csúcsra járatva, a fényerő viszont rendben van. Alul négy, szintén érintésérzékeny vezérlőbillentyűt találunk, a kínálat a szokásos vissza, beállítások, főképernyő és keresés funkciókra korlátozódik.

Huawei IDEOS X5
[+]

A hátlap követi a manapság oly' divatos, minimálra vett trendet, így a fekete plasztiklapkát nem halmozták el díszítőelemekkel. A kamera felül középen helyezkedik el, melynek kvalitásaira a bal oldali felirat hívja fel a vásárló figyelmét. A LED-es villanó jobb oldalt kapott helyet, mellé pedig a külső hangszóró került. Utóbbi nem a hangminőség császára: a hangerő nem rossz, a dinamikatartomány (pontosabban annak korlátai) viszont könnyen az őrületbe kergetik a minőségi zenehallgatás kedvelőit. A fekete fedlapot lecsúsztatva az akkumulátorra és a kártyafoglalatokra bukkanhatunk. Míg a SIM-kártya cseréjéhez a telepet is el kell távolítanunk, a microSD-kártya esetén nincs erre szükség, a művelet a telefon újraindítása nélkül megoldható (ez az úgynevezett hot swap funkció).

Huawei IDEOS X5
[+]

A telefon oldala viszonylag kevés interfésznek és gombnak ad otthont. A bal oldali billentyűvel a hangerőt szabályozhatjuk, a fenti gomb segítségével pedig ki- és bekapcsolhatjuk a mobilt, illetve a lezárhatjuk és feloldhatjuk a képernyőt. A 3,5 milliméteres kimenet is felül kapott helyet, a microUSB-aljzat pedig alul leledzik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hova tovább, Android?

    Az Android jött, látott és győzött, külső szemlélőként legalábbis ez jöhet le. Bizonyos szempontból így is van, viszont az egész ökoszisztéma könnyedén bedőlhet.

  • Huawei U8650 Sonic - semmiképp sem sün

    Egész pályás letámadás a Huawei-től, megint egy androidos telefon, megint jó áron. És még csak most kezdenek bedurvulni.

  • Huawei Ideos X3 - Ideális?

    Tesztalanyunkban az árbajnok U8500 utódját tisztelhetjük, amely az alacsony ár mellett hiányosságokkal is kecsegtet. Vajon sikerült kijavítani az előd hibáit?

  • Alcatel One Touch 990 - érintsd meg a droidot

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az Alcatel második androidos készüléke, amely a színvilágával és a formatervével leginkább a fiatalabb korosztályt célozza meg.

Hirdetés