Huawei IDEOS X5 - jó az irány

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A borítás alatt találunk egy négysávos GSM-modult (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) és egy kétsávos UMTS-chipet (900 / 2100 MHz), a számítógéphez microUSB 2.0-án vagy Bluetooth-on (2.1-es verzió, A2DP és EDR támogatással) csatlakozhatunk, az internetet pedig WiFi-n (802.11b/g/n, tethering funkcióval) vagy HSPA-n keresztül böngészhetjük (a maximális letöltési sebesség 7,2 Mbps, a feltöltési sebesség pedig 5,76 Mbps). Utóbbira az alap gyári androidos böngésző segítségével van lehetőségünk (persze a Marketen több alternatíva között is válogathat az ember), amely korrekt tudással rendelkezik. Egyszerre több oldalt tarthatunk nyitva, működik a kétujjas nagyítás, kereshetünk a szövegekben, a lapokat megoszthatjuk ismerőseinkkel és elmenthetjük könyvjelzőként, ráadásul a beágyazott Flash tartalmakkal is meg tud birkózni az alkalmazás. Természetesen az a-GPS chip is képviselteti magát a készülékben, a jelet viszonylag gyorsan meg is találja a telefon, valamint a pontossággal sem volt gond.

Az IDEOS X5 egy 1500 mAh kapacitású lítiumos akkumulátorból nyeri az energiát. A teleppel a hivatalos adatok szerint 3G hálózaton 440 óra készenlétet és 400 perc beszélgetést bír ki, ezen értékek 380 órára és 500 percre módosulnak, ha a mobilt 2G-n használja az ember. Masszív használattal (maximum fényerő, folyamatos WiFi, Bluetooth és mobilnet, néhány óra A2DP-n keresztüli zenehallgatás, telefonálás és netezés) simán lemerül egy nap alatt, esténként mindenképpen érdemes töltőre dugni a masinát.

Huawei IDEOS X5
[+]

Értékelés: Huawei IDEOS X5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya ? pont
Hogyan értékelünk?

A Huawei Ideos X5 egy igen kellemes mobil, amely bár semmi különlegessel nem kecsegtet, a mindennapokban nagyon jól használható. A 3,8 hüvelykes képátlójú kijelző és a WVGA felbontás kombinációja ütős, a telefon tűéles és recéktől mentes képpel operál. A 800 MHz-es processzor pedig bár bőven nem a mai csúcs, a működési sebességre néhány apró (és gyakran megmagyarázhatatlan) akadáson kívül komoly panaszunk nem volt, egyedül az interneten barangolva éreztük úgy, hogy jól jönne néhány bónusz megahertz. Negatívumok természetesen azért akadnak: hiányzik a rádió, a kamera pocsék képeket készít, a telefont szorongatva a borítás hajlamos a recsegésre, a kijelző betekintési szöge sem tökéletes. További negatívum a vérszegény alkalmazáskínálat és a több, mint egy éves Android 2.2 rendszer használata; az igazsághoz hozzá tartozik, hogy elvileg október táján érkezik a Gingerbread frissítés a telefonra.

A telefon pontos megjelenési dátuma és ára egyelőre nem ismert, de utóbbira kaptunk egy körülbelüli értéket. A tervezett ár 50 ezer forint körül mozog, legalábbis a kártyafüggetlen piacon; szolgáltatónál ez csökkenni fog, feltéve, ha felveszik a kínálatba. Ennyi pénzért a telefon nagyjából kimeríti a best buy fogalmat, azaz magyarul nagyon jó vétel a készülék. Ha ez tényleg így lesz, akár a különösen ajánlott plecsni is repülhet rá, hiszen ár-érték arányban hozza az ezen a téren etalonnak számító ZTE Blade szintjét; hivatalos ár hiányában viszont egyelőre csak az ajánlottat kapja meg. Természetesen amint ez tisztázódik, módosítjuk a cikk erre vonatkozó részét

Huawei IDEOS X5

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hova tovább, Android?

    Az Android jött, látott és győzött, külső szemlélőként legalábbis ez jöhet le. Bizonyos szempontból így is van, viszont az egész ökoszisztéma könnyedén bedőlhet.

  • Huawei U8650 Sonic - semmiképp sem sün

    Egész pályás letámadás a Huawei-től, megint egy androidos telefon, megint jó áron. És még csak most kezdenek bedurvulni.

  • Huawei Ideos X3 - Ideális?

    Tesztalanyunkban az árbajnok U8500 utódját tisztelhetjük, amely az alacsony ár mellett hiányosságokkal is kecsegtet. Vajon sikerült kijavítani az előd hibáit?

  • Alcatel One Touch 990 - érintsd meg a droidot

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az Alcatel második androidos készüléke, amely a színvilágával és a formatervével leginkább a fiatalabb korosztályt célozza meg.

Hirdetés