Huawei FreeBuds 6i - erősebb és tovább tart?

Eljutott hozzánk a Huawei legújabb FreeBuds fülhallgatója, ami elődjénél komolyabb ANC-t és hosszabb üzemidőt ígér.

Kapcsolat, hangminőség, üzemidő

Bluetooth 5.3-on keresztül egyszerre két eszközzel tud szimultán kapcsolatot fenntartani a FreeBuds 6i, a kapcsolat stabilitása megbízható (RSSI: -45 dBm), és ha mondjuk a számítógépről érkezik a hang, közben az alkalmazásban telefonról kapcsolhatjuk az ANC módjait, illetve variálhatunk az EQ-val is. A beállításainkat egyébként megjegyzi és eszközök között átviszi a füles, ha pedig Huawei készülékeink vannak, automatikusan, magától megy minden a HarmonyOS 4.2.0.172-vel, amit a FreeBuds 6i használ.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Alapértelmezetten AAC-t és SBC-t kezel a füles, de ha kompatibilis forráseszközre csatlakoztatjuk, az LDAC és az L2HC2.0 nagy felbontású audiokodekeken keresztül is képes hangot fogadni. Az LDAC kapcsolat megbízható és stabil, tömegközlekedésen is szakadás vagy bármilyen probléma nélkül lehetett vele használni a fülhallgatót. A beállítások között található az alkalmazásában egy menüpont, hogy a hang- vagy kapcsolatminőséget priorizáljuk, nálam a hangminőséget előtérbe helyezve sem volt probléma. Honor Magic V2-vel viszont az L2HC2.0-s kapcsolatot nem tudtam kipróbálni, ehhez újabb Huawei eszköz kellene. A késleltetés 154 ms és 169 ms közötti, ami jónak mondható.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nincs kifejezett panasz a hangminőségre sem. A Huawei változtatott a hangsugárzókon, 11 mm-es négy mágneses dinamikus meghajtók vannak a FreeBuds 6i-ben, amik szélesebb frekvenciatartományban képesek megszólalni az elődnél. A gyártó szerint ütős basszust kínálnak, ez így is van, viszont a mély tartomány részletessége már nem az. A középtartomány kellemesen szól, a magas hangoknál minimális kásásodást tapasztalni emelt hangerőn, viszont a mélyek felé haladva zavaros lesz az eredmény. A dinamika viszont jó, korrekt a térérzet és a sztereó sávok elkülönülése, mindennapi ingázás mellé vagy podcastek hallgatásához is simán jó partner lehet. Problémás viszont idén is az ANC, mely dinamikus módban ügyesen állítja erősségét a külvilág hangjaihoz igazítva úgy, hogy akár teljesen elnyomja a forgalom hangját a Széll Kálmán téren. De működése annyi fehér zajjal jár, amit folyamatos sistergésként hallani felhasználóként, ez pedig a zenei hangminőséget is rontja. Tavaly a FreeBuds 5i-vel is ez volt a probléma, idén pontosabbnak tűnik az ANC, de semmivel sem lett csendesebb a működése, ami mondjuk már zavaró olyan csendesebb részeket és kiállásokat tartalmazó daloknál, mint a Fleetwood Mac The Chainje, vagy akár egy komolyzenei etűd.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az új 11 mm-es hangsugárzó kialakítása a FreeBuds 6i-ben
Az új 11 mm-es hangsugárzó kialakítása a FreeBuds 6i-ben (forrás: Huawei) [+]

Pontosabbnak tűnik az átengedett hang is a transzparens módban, ennek köze lehet a friss vezérlő chiphez, de az ANC működésekor fellépő fehér zaj akkor is ugyanúgy érzékelhető, ha a külvilág hangjainak beengedése módot választjuk. Az ANC állítható több módban: kényelmes, általános, ultra erős és dinamikus, amikor a fülhallgató maga dönt a zajkioltás mértékéről. Ugyanígy a transzparens (Éberség) mód is kapott egy extra beállítási opciót, ami Hang mód néven fut és a beszédhangokra fókuszál. Gyakorlatban jól működik tapasztalataink szerint, a háttérzajokat kicsit tompábban engedi át, az emberi beszédet viszont jól érthetően.

A mikrofonok elhelyezkedése a fülhallgatóban
A mikrofonok elhelyezkedése a fülhallgatóban (forrás: Huawei) [+]

A telefonhívások során a beszélgetési hangminőség remeknek mondható, az extra mikrofonnal és a friss chippel pontosan szűri a hátteret a FreeBuds 6i. Zajosabb környezetben kint minimális digitális élt kap a beszélő hangja, amikor például autó hangját kell szűrnie az eszköznek a háttérből, de az érthetőségen nem ront.


[+]

Üzemidőben a Huawei itt is 8 órányit ígér zenehallgatással egy fülesre és 35 órát a tokkal együtt úgy, hogy az ANC nincs használatban. ANC-vel 5 óra a fülesek és 20 óra a teljes ígért üzemidő, ez pedig még tovább romlik vegyes használattal, vagyis ha telefonhívásokat is lebonyolítunk vagy ha mulitpont kapcsolatot kell fenntartania a FreeBudsnak. Egy hét tapasztalattal azt mondanám, hogy az 5-6 óra közötti üzemidő reális inkább egyhuzamban lemerülés előtt. Szerencsére a tok 1 óra alatt teljesen feltölt, a fülhallgatóknak pedig 40 percre van szükségük lemerült állapotból 100%-ig tölteni.

Összegzés


[+]

A FreeBuds 5i legnagyobb baja az volt, hogy hamar lemerült. A FreeBuds 6i valamivel tovább bírja, de nem drasztikus az előrelépés. Az mondjuk jó pont, hogy ha több órán keresztül akarjuk fülünkben tartani az eszközt, akkor kényelmesebb lesz. Viszont 40 ezer forint körül a Qi töltés már elférhetett volna a tokban. Zenei hangminőség terén nincs nagy változás, a beszélgetési hangminőség ugyanakkor jónak mondható. A konkurencia erős, nem ilyen nagy nevű gyártók akár olcsóbban is kínálnak remek alternatívát — az EarFun Air Pro 4-re gondolok leginkább —, viszont ha valakinek korábban Huawei fülhallgatója volt és újat keres magának, az valószínűleg elégedett lesz ezzel a termékkel. A Nothing Ear, a Samsung Galaxy Buds 2 Pro, a Redmi Buds 5 Pro is értelmezhető alternatívák, de a Huawei alternatívája kínálja a legerősebb zajszűrést közülük. Csak tudjuk elnézni az ANC-nek, hogy buzgósága némi sistergő alaphanggal jár.

A FreeBuds 6i a Huawei Magyarország jóvoltából jutott el hozzánk tesztre kölcsönbe, köszönjük!

viragdani01

Előzmények

Hirdetés