Huawei Color Band A2 - színes monokróm

A Huawei is folytatja a költséghatékony aktivitásfigyelő termékvonalat, amelyet a Color Band A1 immár OLED kijelzővel szerelt utódja képvisel. Mellesleg elég jól.

Hirdetés

Kezelés, funkciók, összegzés

Az üzembe helyezés ugye roppant egyszerű, kezelőszervek, vagy gombok híján fel kell tölteni és kész. Első körben a Huawei Wear appra lesz szükség a társításhoz, a kapcsolat 4.2-es verziószámú Bluetoothon keresztül valósul meg energiahatékony protokoll mellett. A 95 mAh-s lítium-polimer telep roppant sokáig bírja, körülbelül egy hét, feltöltése olyan másfél órát vesz igénybe, a teszt során használt Galaxy Note8 üzemidejére meg tulajdonképpen semmiféle érzékelhető hatással nem volt. A Huawei Wear app igazából csak technikai beállításokra alkalmas, érdemi információkat a Huawei Health fog szolgáltatni, tehát kell még egy alkalmazás a Color Band A2 képességeinek kiaknázásához. Androidon. iOS-en úgy tűnik, integrálva van.

Huawei Wear alkalmazás Huawei Wear alkalmazás
Huawei Wear alkalmazás [+]

Az óra kezelése elég értelemszerű és intuitív, jobbra és balra lapozhatunk, értelmezi az érintést és az érintve tartást is. Vagyis ha hosszan érintjük meg a kijelzőt, bár arra nem jöttem rá, ez mire jó még, de az biztos, hogy a kezdőoldalra való visszatérésre igen, ahol a Bluetooth kapcsolat állapota látható, az akkumulátor töltöttségi értékének sematikus megjelenítése, az idő, lépésszám és a dátum. Egyszer megérintve vagy jobbra (vagy balra) lapozva az elégetett kalóriákat látjuk, alább lapozva pedig az alvásmennyiséget. Van vissza ikon, de ugye hosszú érintéssel is a főoldalra jutunk.


[+]

Felfelé vagy lefelé simítva indíthatunk sporttevékenységet, átlapozhatunk a pulzusmérésre, ami folyamatosan mér, amíg le nem állítjuk, viszont az eredmények nem jelennek meg azonnal a Health appban. Csak kicsit később. Edzés közben szintén állandó a pulzusfigyelés, jelzi is, hogy éppen milyen tartományban dolgozunk. A készülék képes kézmozdulatra automatikusan aktiválni a kijelzőt, amennyiben ezt engedélyezzük a Wear alkalmazásban. A két program egyébként együttműködik, a technikai jellegű dolgokat viszont csak a Wearben szabályozhatjuk. Van Ne zavarjanak üzemmód, az óra nem rezeg, ilyenkor a kijelző automatikus ébresztése is inaktív, éjjel kifejezetten hasznos. Ezen kívül csak intelligens ébresztőt állíthatunk be, illetve megadhatjuk, hogy mely alkalmazások értesítéseire vagyunk kíváncsiak.


[+]

Az értesítések kezelése és megjelenítése kifogástalan, első körben látjuk, hogy melyik app akar valamit, amennyiben az egy üzenetküldő alkalmazás, azt is, hogy ki az, majd egészen sokat elolvashatunk abból, hogy mit akar az a valaki. A pici megjelenítő ellenére elég sok szöveget mutat, igen elmés módon portré módban, tehát nem tördeli idétlenül a szöveget, a karakterek megjelenítése pedig hibátlan. Bár hosszabb üzenetek esetén azért nem írja ki az összes szöveget. Híváskezelésre is alkalmas, nyilván látjuk is, hogy ki az, szóval felvehetjük vagy elutasíthatjuk. Elvileg. Meg a termékoldal szerint is. A gyakorlatban viszont kizárólag elutasítani lehet az alkalmatlan hívást, felvenni nem, noha evidens lenne, hogy a telefon jelet megérintve, vagy hosszan megérintve ez működjön. Letenni ugyancsak nem lehet, úgyhogy ez elég féloldalas megoldás így.


[+]

A tevékenység emlékeztető opcionális, viszont erősen javallott, valóban rábírja a felhasználót, hogy legalább óránként megmozduljon. A Wear ennyit tud egyébként, megjeleníti a lépésszámot és az ebből kalkulált kalóriafelhasználást, de az értékek alapján nyilvánvalóan nem számol még egy sztenderd mértékű metabolikus energiafelhasználással sem, így ez csak a megtett lépésszámmal elégetett kalóriára vonatkozik. Minden egyéb a Huawei Health alkalmazásban jelenik meg, feltéve, hogy a sport alatt kizárólag futást, futópadot, kerékpározást, sétát vagy úszást értünk. Amit elvileg ugye nem is lehet. Mert más nem hajlandó regisztrálni, hiába indítunk sporttevékenységet mondjuk sétával, helyette viszont takarítunk veszettül három és fél órán keresztül, egy darab plusz kalóriát nem hajlandó leszámolni. Pedig ablakpucolással például komoly izomlázat lehet kifejleszteni. Meg egyébként is. Elég kimerítő volt, néhány kalória csak elégett.


[+]

Az alvásmonitorozás meglehetősen pontos, a statisztika jól értelmezhető, a Ne zavarjanak üzemmód kiválóan teszi a dolgát, tehát véletlenül sem világít arcon a kijelző, az ébresztés pedig öt perces intervallumban próbál meg a lehető legkíméletesebb lenni, ha engedélyezzük. A rezgés erőssége megfelelő, nem zajos, tehát csak mi ébredünk fel. Meg a macska. De neki jobb a hallása. Van még egy olyan opció az óra menüjében, hogy More, ebben például a telefon megkeresése található, amely zenélésre készteti a hatótávon belül bujkáló készüléket. Visszafelé sajnos nem működik azon egyszerű oknál fogva, hogy az óra nem képes hangot kiadni. Ezeken kívül nem nagyon tudunk mást csinálni az órával, igen egyszerű és viszonylag korlátozott funkcionalitású eszköz, de végül is teszi a dolgát.


[+]

A Huawei Color Band A2 igazából klassz utódja lett az A1-nek, igen takarékos OLED kijelzővel, a picike méret ellenére a lehetőségekhez méreten remek értesítés és tartalommegjelenítéssel, viszont kimaradt belőle az UV-szint mérés, cserébe kaptunk pulzusmérőt. Az alkalmazás mutatós és informatív lett, viszont kettő is kell belőle, ha szeretnénk hozzáférni a beállításokhoz, valamint az eredményeinkre is kíváncsiak vagyunk. Ezt menet közben frissítették, így minden a Health appba került. Extra funkciókat viszont nem találtunk, csak integrálták a két appot Androidon is. A közvetlen konkurenssel szemben úszni nem szabad benne, de már egy forró zuhanyt is tiltólistára tesz a kezelési útmutató, a megjelenítő pedig monokróm, ami alapvetően nem baj, a fényerő viszont nem állítható. Sajnos a nap egy percet nem volt hajlandó sütni, így fogalmunk sincs, hogy kültéren hogy teljesít, mármint napsütésben, de a matematikailag fokozhatatlan kontraszt miatt valószínűleg nem lesz vele gond. Az üzemidő olyan egy hét, ami korrekt, a kivitelezés és anyagminőség abszolút minőségi, az aktivitáskövetés viszont önmagában nagyon alapszintű, az alkalmazás által használt algoritmus sem valami komplex – egy lépés egyenlő X kalória, tekintet nélkül arra, hogy ki és milyen adottságokkal tette meg azt a lépést, de 10-11 ezer forintért tulajdonképpen így is tetszett, noha nem alternatíva nélküli a kategóriában.

Huawei Color Band A2

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

  • Huawei Smart Scale - zsír!

    A Huawei mérlege valami elképesztően szép, igen okos és még az ára is roppant kedvező. Bár egyes termékekkel ellentétben orvosi hitelesítéssel nem rendelkezik, viszonylag precíznek is tűnik. Pedig nagyon szerettük volna, ha téved.

  • Huawei Sport Headphones Lite teszt

    A sportfülhallgatók között még annak ellenére sem számít nehéznek, hogy 11 órás üzemideje messze átlagon felüli, miközben kimondottan kényelmes és egyáltalán nem árazták túl.

  • Mit viselt a Xiaomi vezérigazgatója?

    Lei Jun látszólag egy eddig ismeretlen aktivitásmérő karperecet viselt a Black Shark bemutatóján. Lehet, hogy a Mi Band 3.

  • Továbbra is az Apple vezeti az okosórák piacát

    Az erőviszonyok tulajdonképpen változatlanok, 2018 Q1-ben is ugyanaz a sorrend, mint tavaly, az eladások viszont növekedtek.

Előzmények

Hirdetés