HTC One X+ - ha kell egy kis energia

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A HTC One X+ belsejében egy 40 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 utasításkészlettel rendelkező 4+1 magos NVidia Tegra 3 dorombol, ahol a Cortex-A9 családba tartozó magok egyenként maximum 1,7 gigahertzen ketyegnek. A grafikus gyorsításért már a GeForce ULP 2 felel, RAM-ból pedig 1 gigabájtot kapunk. Ez utóbbi véleményem szerint egy kicsit elhibázott lépés, hiszen manapság már több, dupla ennyi RAM-al elérhető modell mutatkozik be, így a HTC ebbe is pakolhatott volna valami hasonlót az időtállóság reményében. A belső háttértár méretében azonban örömünket lelhetjük, ugyanis az eddigi 32 gigabájtos modell mellé a 64 gigabájtos verzió is palettára került, így már biztosan nem fogunk szűkölködni a tárhelyben.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC One X+ HTC One X Samsung Galaxy S III ASUS Padfone 2
Quadrant Standard 7090 pont 5877 pont 5480 pont 7516 pont
Linpack for Android (single) 57,499 MF. / 1.46 s 51,941 MF. / 1,61 s 57,107 MF. / 1,47 s 183,845 MF. / 0,46 s
Linpack for Android (multi) 162,492 MF. / 1,04 s 156,753 MF. / 1,08 s 189,088 MF. / 0,89 s 497,542 MF. / 0,34 s
Smartbench 2012 Prod. 4946 pont 4249 pont 4020 pont 5104 pont
Smartbench 2012 Games 2777 pont 2648 pont 1647 pont 3457 pont
AnTuTu Benchmark 13547 pont 12418 pont 12516 pont 13353 pont

A pontszámokat elemezve azt látjatjuk, hogy az új rendszernek és a megemelt órajelnek köszönhetően a One X+ immáron jóval túlmutat mind az elődön, mind a Samsung Galaxy S3-on, ráadásul az ASUS Padfone 2-ben dübörgő Snapdragon S4 Prótól sem marad el – a Linpacket kivéve – számottevően. Sajnos azonban ezek a pontszámok hiába szépek, maga a rendszer sebessége bőven hagy némi kívánnivalót maga után. Kiakasztó, hogy míg a Windows Phone 8-nak és az iOS-nek két mag is elegendő az akadásmentes működéshez, addig a HTC One X+ által futtatott Android Jelly Bean a négy plusz egy magon is szaggat. Már főoldalak áttekintése esetén is laggol a telefon, de ez a menübe lépésnél és az értesítési függöny lehúzásakor is gyakori dolog, tehát egyáltalán nem mondható, hogy nagy számítási igényű feladatokat kritizálunk.

Nagy kérdés természetesen, hogy az a kis plusz jel mennyit jelent a valóságban a "sima" One X-hez képest. Nos, a fenti videóból nagyon sok minden kitűnik, mely után talán egy kicsit csalódottak is lehetünk. A kisebb számítási igényű feladatoknál, valamint az egyszerűbb játékoknál látszik a One X+ készülék előnye, azonban a grafikailag fejlett gémet nézve már korántsem ilyen rózsás a helyzet, ráadásul még a textúrák sem töltődtek be rendesen, a napi átlag felhasználó pedig eleve nem fog számottevő sebességkülönbséget érezni a két telefon között. Látszik a fejlesztés, ám egy ilyen korszerű hardvernél ez már aligha nyom bármit a latba.

HTC One X+ screen shot HTC One X+ screen shot

A szoftver taglalása során – az előző bekezdés után – már senkit sem fog meglepni, hogy ezen a készüléken már gyárilag az Android 4.1.1 Jelly Bean teljesít szolgálatot, amely számos újdonsággal kecsegtet, ám ezekről már írtunk az Android 4.1 Jelly Bean rendszerbemutató cikkünkben. Főleg a Project Butter tudatában fájó dolog egyébként , hogy nem mindig folyamatos a rendszer sebessége, amelyen a Sense 4+ (és az "optimalizáltság") sem segít számottevően. A zárolt képernyőt mindenesetre egy kis karika feltolásával oldhatjuk fel, amelynek eredményeképpen a maximum hét lapból álló főoldalra jutunk. Az androidos fronton már megszokott módon szinte végtelen számú alkalmazásfelülettel és gyorsikonnal színesíthetjük felületünket, a menüben pedig dátum és név szerint is rendezhetjük programjaink rácsos kinézetét.

HTC One X+ screen shot HTC One X+ screen shot

Ejtsünk néhány szót a készüléken gyárilag tálalt applikációkról, mert van belőlük bőven. A tradicionális programok közé tartozik a Gmail, YouTube, Twitter, Google+ kliensek, a böngésző, a Chrome, a feladatkezelő, a feladatok és feljegyzések, a navigáció, a levelezés, a hangrögzítő, a naptár (napi, heti, havi és eseménynézetet is tartalmaz, valamint teljes hónapos widgetként is kihelyezhető a főoldalra), a Play áruház, a részvények, az óra (ébresztő- és világóra funkcióval ellátva), a számológép, a térkép, a tükör (kvázi előlapi kamerát használva), valamint a zene- és videolejásztó. Az SMS-ek a már megszokott buborékos nézetben tálalódnak, kézbesítési jelentés a Jelly Bean rendszernél is adott.

HTC One X+ screen shot HTC One X+ screen shot

Extra programokból is kapunk egy zsáknyit. A 7digital által zenéket vásárolhatunk meg, a Dropbox pedig online tárolási lehetőséget nyújt. A Facebook kliensen kívül már a chateléshez szükséges Messenger is elérhető, a Friend Streamen keresztül pedig a különféle közösségi élményeket gyűjthetjük össze. Van még Foxit Readerünk is, mellyel PDF fájlokat, plusz Polaris Office-unk, amivel pedig word egyéb irodai formátumokat tudunk megnyitni. A SoundHound segítségével megtudhatjuk, hogy mi az éppen hallgatott zenék előadója és címe, a TuneIn Radio keretében pedig online rádióműsorokat hallgathatunk az egész világból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC Desire X: Desire újratöltve

    A Desire széria legújabb tagja remek formatervvel, kétmagos processzorral és Sense 4.1-gyel támad.

  • Négymagos okostelefonok viadala

    Ringbe szállnak az idei nagyágyúk, a négymagos processzor és a HD felbontású kijelző alapfelszereltségnek számít a mezőnyben.

  • HTC One V - legenda csak egy one

    A korábbi Legend formatervére építkezik a HTC új készüléktriójának legolcsóbb tagja, amely így sem egy filléres termék. Viszont egyedi.

  • HTC One S - acéloS

    Noha papíron gyengébb nála, a HTC One S esetenként még a csúcsmodellnél is jobb teljesítményt nyújt, ráadásul igen szépre és vékonyra sikerült.

Hirdetés