Hirdetés
Kezelőfelület, szoftverek
A kezelőfelület tehát a HTC Sense, mely olyan szépen beépül az operációs rendszerbe, hogy a laikusok gyakorlatilag meg sem tudják mondani, hogy ezen eredetileg Windows Mobile fut. A múlt évszázadot idéző, szürke hátterű menüpontok gyakorlatilag teljesen eltűntek, minden rész a HTC stílusában, a kezelhetőséget szem előtt tartva került kialakításra. A Start menü mondjuk gyári, de mivel a 6.5.3-ban az is megújult és egészen kultúrált kinézetet kapott, valószínűleg senkit sem fog zavarni. A gyártó mondjuk ügyesen megoldotta, hogy fölöslegesen még azt se kelljen használnia a tulajdonosoknak, a képernyőt nyomkorászva ugyanis nem tudjuk elérni, csak úgy hozhatjuk elő, ha megnyomjuk a Windows logóval ellátott gombot a képernyő alatt. Valószínűleg sokan nem tudják, de a rendszer 6.5.3-as verziójában már szabadon lehet variálni az ikonok sorrendjét a Start menüben, tehát nem csak az "elejére" és "végére" feliratok élnek. Mondjuk azok még eleve nem is élhetnének, mert a HD mini szoftvere egyelőre nem beszéli a nyelvünket.
A készenléti képernyő fogalma a Sense-nél új értelmezést nyer, itt nincs olyan, hogy Today screen, van viszont egy első fül az alsó ikonsorban, melyre mint készenléti képernyőre tekinthetünk. Itt az olyan alapvető információk jelnnek meg, mint az idő és az elmulasztott események, de egy ujjmozdulattal eljuthatunk a kedvenc programjainkhoz is. A többi menüpont megléte már beállítás kérdése, alapértelmezésben ezek következnek, ahogy az alsó kis görgetősort léptetjük: gyorstárcsázó, SMS, e-mail, web, naptár, tőzsde, képnézegető, zenelejátszó, időjárás, Twitter, Footprints, beállítások. Természetesen nem csak a tartalom variálható, hanem a sorrend is, az elsőt kivéve bármelyik fület/lapot kivehetjük, a bent maradók sorrendjét pedig mi választjuk meg.
Szoftveres téren ugye már az is elég nagy dolog, hogy itt a Sense, de azon túl is találunk különleges dolgokat. Az Office Mobile, a Windows Live, az Outlook,a Messenger és a Marketplace megléte egyértelmű, a Google Maps, a Facebook, a Peep (Twitter), a WorldCard Mobile (névjegykártya digitalizáló), az Adobe Reader LE, a Remote Desktop Mobile, a JBlend (Java környezet) és az Opera böngésző már nagyobb különlegesség, bár a HTC-ktől ezt is megszokhattuk. Más szoftvert külön megemlíteni nem tudok, a fontos dolgok mind-mind integrálva vannak a Sense-be.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!