HTC Flyer: saját tollal ékeskedik

Hirdetés

Külső

A HTC igen sok energiát ölt abba, hogy a Flyer nagymértékben eltérjen a mai táblagép-kínálat versenyzőitől. Először is szakítottak az eddig néhány kivételtől eltekintve nagyjából szabványnak tekinthető fekete színű borítástól, ráadásul a plasztikot is lecserélték, így tesztalanyunk ezüstös alumíniumköntösben pompázik. A készülék tömege 420 gramm, amely a táblagépek között átlagosnak számít, a szintén 7 hüvelykes Samsung Galaxy Tab 380 grammot, a BlackBerry PlayBook pedig 425 grammot nyom. Nem egy nehéz gép, egy kézzel is erőlködés nélkül lehet tartani, a lekerekített formaterv miatt könnyű rajta fogást találni, így a másik kezünkkel kényelmesen kezelni tudjuk a készüléket.

HTC Flyer
[+]

Az előlap legnagyobb részét természetesen a 7 hüvelykes képátlójú kijelző foglalja el, amely felett egy HTC logotípia olvasható, jobb oldalt középen pedig az 1,3 megapixeles másodlagos kamera található. A kijelző 1024 x 600 képpontos felbontású, 16 millió színárnyalatot tud megjeleníteni, az érintéseket pedig kapacitív technológiával érzékeli. Az eddigi tablet-felhozatalból a Flyer képernyője az egyik legjobb: a színek élénkek, a betekintési szög pedig igen korrekt, a táblagépek gyermekbetegségét, nevezetesen az erősen tükröződő felületű panelt viszont a HTC masinája is elkapta, napfényben nehezen látható a kép. A kijelző alatt és a bal oldalon négy-négy darab, szintén kapacitív érintésérzékelő technológiával felvértezett gomb található, közülük mindig az aktuális orientációnak megfelelőek lesznek aktívak.

HTC Flyer
[+]

Mint már említettem, a HTC dizájnerei szembementek a mai tabletpiacon tapasztalható, kizárólag feketében gondolkodó trendeknek, a Flyer hátlapja ugyanis a fehér műanyag és az ezüstszínű alumínium ízléses ötvözete. A felső plasztiklapkában kapott helyet az 5 megapixeles elsődleges fényképező, valamint ő rejti a SIM- és microSD-foglalatot is. Utóbbi esetén működik a hot swap, azaz a memóriakártya cseréje esetén nem kell újraindítanunk a masinát. Az alsó műanyagdarabnak a formaterv feldobásán kívül nem sok szerepe van, ráadásul nem kimondottan a jó iparosmunkáról tesz tanúbizonyságot, a lapka ugyanis rosszul illeszkedik, már nagyon kevés erőt kifejtve is felfeszíthető, nem úgy, mint a foglalatokat rejtő társa. A panel legnagyobb részét pedig egy ezüst színű fém lapka foglalja el, melyet egy HTC és egy With HTC Sense felirat díszít, valamint itt találhatjuk a sztereó hangszórópárt is. A HTC valahogy mintha hadilábon állna a hangkeltő berendezésekkel, a mellékelt füleshez hasonlóan ugyanis a külső hangszóró sem muzsikál szépen; hiába mondja a marketingszöveg, hogy SRS WOW HD surround sound, meg impressive audio through the dual speakers, ezek csak szavak, amelyekhez sajnos nem nő fel a masina. Persze egy táblagéptől senki nem is várja a tökéletes hangzást, de azért láttunk már jó megoldásokat, elég ha a jelenlegi favoritokat, a Galaxy Tab 10.1V-t és a BlackBerry PlayBookot említem. Ettől függetlenül az SRS WOW bekapcsolása nagyon fel tudja dobni a hangzást egy megfelelő minőségű fejhallgatóra vagy hangfalszettre kötve; nagy kár, hogy a A2DP esetén nem alkalmazhatjuk.

HTC Flyer
[+]

Az oldalsó interfészek és gombok esetén is kapunk pár extrát. Felül jobbra található a 3,5 milliméteres kimenet, valamint a ki- és bekapcsoló, valamint a képernyő lezárására és feloldására szolgáló billentyű, amely mellett egy aprócska LED is helyet kapott. A hangerőszabályzó billentyűk a jobb oldalra kerültek, ugyanitt még két mikrofont is találhatunk, alul pedig egy, a szokásostól eltérő kialakítású MHL port figyel. Ez egy multifunkciós aljzat, amelyen keresztül tölthetjük és számítógépre köthetjük a masinát, valamint HDMI kivezérlésre is alkalmas.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés