HTC Desire 200 - alsó kategória magas felárral

Hirdetés

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapon egy fixfókuszos (nem félregépelés) kamera található, mellyel maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1728 képpontos felbontású fényképeket készíthetünk. Videó módba kapcsolva a maximum felbontás VGA, azaz 640 x 480 képpontos lehet. A kameraszoftver viszonylag sok beállítási lehetőséggel kecsegtet: át lehet kalibrálni az expozíciót, a kontrasztot, a szaturációt, az élességet, az érzékenységet és a fehéregyensúlyt, különféle effekteket és jeleneteket aktiválhatunk, bekapcsolhatjuk a geotagging és az önkioldó funkciókat. A képminőség terén már kevésbé remekel a Desire 200: a dinamikatartomány igen alacsony, a világos részek hajlamosak beleégni a fotókba, a kissé magas zajszint mellett kromatikus aberráció is felfedezhető.

Adatkommunikációs szempontból egy sztenderd alsó kategóriás szintet képvisel a legolcsóbb Desire. A GSM-modul négysávos (850/900/1800/1900 MHz), az UMTS-egység kétnormás (900/2100 MHz), mobilhálózaton legfeljebb 7,2 Mbps letöltési sebességre lehet számítani. A WiFi modul (802.11b/g/n) és a Bluetooth-egység (4.0-s verzió) alapfelszereltségnek számít, extraként vezeték nélküli hálózaton is szórhatjuk a mobilnetet. Természetesen egy a-GPS modul is megtalálható a fedélzeten, a pozíciót viszonylag gyorsan és pontosan megtalálja a mobil.

HTC Desire 200 HTC Desire 200

A hátlap alatt egy 1230 mAh kapacitású akkumulátor lapul, mely az alsó kategóriában sem számít izmosnak. Ennek megfelelően alakul az üzemidő is, körülbelül egy napi rendelkezésre állásra lehet számítani egy feltöltés után. A hivatalos adatok szerint egyébként 2G-n 10,9 órányi beszélgetés és 693 óra készenlét érhető el, harmadik generációs hálózatra lépve ezek az értékek 7,4 órára és 821 órára módosulnak.

HTC Desire 200
[+]

Értékelés: HTC Desire 200
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A HTC újdonsága összességében egy jól használható telefon, mely ideális lehet a tepsimobilokat kevésbé kedvelő vásárlók számára. Kompakt kialakítás és remek formaterv jellemzi a telefont, a Sense felület pedig az egyik legjobb alternatív androidos UI, függetlenül attól, hogy a készüléken a tavalyi verzió fut. Hiányosság azért bőven akad: a hardver nem minden esetben elegendő, az operációs rendszer kissé idejétmúlt, a kamera gyenge teljesítménye Mindez azonban bőven elég lenne az alsó kategóriában, ahol tényleg az egyik legjobb választás lehetne a Desire 200, ám a tajvani gyártó hírhedt árképzése keresztbe tesz az elképzelésnek.

Tesztalanyunk ugyanis kártyafüggetlen konstrukcióban 55 ezer forintba kerül, ami ár alapján már a középkategóriába tartozik, ennyi pénzért már jóval erősebb és fejlettebb telefonokat lehet kapni. Ennyi pénzbe kerül például a Nokia Lumia 620, a Huawei Ascend G510 és az Alcatel One Touch Star is, melyek egyértelműen jobb vételnek számítanak tesztalanyunknál. Arról nem is beszélve, hogy a Vodafone Smart Mini ugyanezt a hardvert és kijelzőt kínálja kártyás konstrukcióban 15 ezer forintért, ráadásul frissebb operációs rendszer és nagyobb akkumulátorkapacitás mellett. Bármennyire is szurkol tehát az ember a HTC-nek, azt be kell látni, hogy ezen az áron nem életképes a Desire 200.

dr. Kind

A készüléket a Speedshop biztosította. Vásárláshoz kérjük kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

  • HTC Desire 600 dual SIM - okkal pironkodik

    Négy mag, csodás formaterv, két SIM, de mégsem áll össze igazán. Pedig a HTC másodhegedűse nagyon igyekszik, tele van jól hangzó rövidítésekkel a csomagolás is.

  • Újra bővülni fog a Desire család

    A HTC rövidesen bemutatja a középmezőnybe szánt „Zara Mini” kódnéven fejlesztett okostelefonját.

  • Mobilarena TV: A vágy ötszázasa

    Ma a HTC Desire 500-zal foglalkozunk, mely a középkategóriát célozza meg, ennek ellenére kellemes sebesség, Sense 5 felület, és szép külső jellemzi.

  • HTC Desire 300 - lélek nélkül

    Az alsó-közép kategóriában próbál szerencsét a Desire 300, ám a feladathoz nem tud felnőni, amiben többek közt a gyenge hardver is szerepet játszik.

Előzmények

Hirdetés