Honor X7 - tavaly minden jobb volt

Újabb versenyző a százezer forint alatti kategóriában, ami egyszerűbb és kedvezőbb árú ajánlatok híján manapság a belépő szint szerepét is betölti. A készülékek eléggé hasonlóak, de némelyik azért ki tud emelkedni. De nem az X7 az.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az alapszintű adatkommunikáció átlagát a 3,5 milliméteres jack és az NFC húzza fel, egyébként csak WiFi 5, 5.1-es Bluetooth (A2DP, LE) és 4G adatkapcsolat áll rendelkezésre dual standby módban mindkét nanoSIM slotban, ha lemondunk a tárhelybővítés lehetőségéről. A 2.0-s szabványú Type-C csatlakozó MTP és OTG képes, navigálni pedig a GPS, a GLONASS, a BeiDou és a Galileo adataira támaszkodva tudunk, amihez iránytű is rendelkezésre áll, giroszenzor viszont nincs, csak gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő és hangszenzor.


[+]

Az X7-be a kategóriátlagnak megfelelő, 5000 mAh-s telep került, ami a 6 nanométeres lapkakészlettel és a nem túl acélos kijelzővel elég kellemes üzemidőt eredményez. Filmezni úgy 20-22 órát lehetne egyszuszra, ha bárkinek is lenne igénye ilyen mennyiségű tartalomfogyasztásra együltő helyében, kijelzőidőben pedig egy jó másfél-kétnapos menetidőre számíthatunk, ami szintén nagyon korrekt. Ahogy az is, hogy a 22,5 wattos SuperCharge töltőfejet megkapjuk a készülékhez.

Honor X7
Pro
90 Hz képfrissítés
NFC, jack kimenet, FM-rádió
Jó üzemidő, 22,5 wattos gyorstöltő a dobozban
Kontra
Alacsony felbontású (HD) kijelző
Középszerű hardver
Gyenge képalkotó képességek; nincs 4K videó
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 6 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 5 pont
Indulóár (4/128 GB, HUF) 85 000

A Honor X7 önmagában nézve egy teljesen használható, kellemes, stabil felhasználói élményt nyújtó készülék, megfelelő fényviszonyok között még elfogadható, akár hangulatos (nem összekeverendő a jó jelzővel) képeket is ki lehet préselni belőle, remek az üzemidő, van gyorstöltés, NFC, jack és 90 Hz-es képfrissítés. De. A kijelző felbontása már nem elégséges a képátlóhoz mérten, a hardver képességei meglehetősen behatároltak, nem voltak túl bőkezűek a rendszermemóriával sem, a közepes főkamerát gyenge segédszenzorok veszik körül, nincs sztereó hangzás vagy egyéb extra és még a Netflixet sem tudjuk magas felbontásban élvezni. Ezek egyébként még mindig nem lennének tragikus áldozatok egy egyébként korrektül funkcionáló, alsó középkategóriás eszköz esetében, csak ennyi pénzért (85 ezer forint) mindenki más többet kínál. Kivéve a Nokiát (G21). Az 5G és a Wifi 6 errefelé még egyáltalán nem divat, de a FHD kijelző már nem elérhetetlen, akár AMOLED technológiával (Redmi Note 11, Galaxy A32 4G); nagyobb töltésteljesítmény (Realme 9i) vagy több rendszermemória és erősebb/aktuálisabb lapkakészlet is akad, a HD stream támogatás hiánya érthetetlen, kispórolták a sztereó hangzást, összességében pedig a Moto G60 helyből agyonveri az egész mezőnyt 120 Hz-es HDR10 panellel, a kategóriában kiemelkedő képalkotó képességekkel, 6000 mAh-s akkuval és stabilizált 4K előlapi és hátlapi videóval. Úgyhogy még szolgáltatói kedvezménnyel is érdemes körülnézni, hátha van jobb ajánlata az operátornak a fentiek közül vagy valami tavalyi kifutó (mondjuk a Realme 8 vagy GT Master Edition).

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés