Honor Band 5 Sport - ez ilyen egyszerű

A Honor Band 5 Sport nem sokban hasonlít a Honor Band 5-re, a Band 4 Running Editionre inkább. Az egyszerű funkciók ellenére a futók és a kosarasok valószínűleg értékelni fogják a dedikált sportmódokat.

Kialakítás, szenzorok, kezelés

A kifejezetten egyszerű és funkcionális Honor Band 5 a Band 5 Sporthoz képest egy űrállomás komplexitásával rendelkezik, a Band 5 Sport ugyanis leginkább egy jól fejlett lépésszámlálóra emlékeztet. Apró, elhanyagolható tömegű és végletekig leegyszerűsített funkcionalitású eszköz, ami ugyan tud néhány trükköt, de azokat maximum a futók és kosarasok tudják majd igazán értékelni. Előbbiek azért hiányolni fogják a pulzusszenzort vagy az ANT+ támogatást, de a környezettudatos anyaghasználatot valószínűleg mindenki üdvözli.


[+]

A Band 5 Sport tulajdonképpen alig különbözik a Band 4 Running Editiontől. A szíj, a rögzítő bigyó és a kosarazás közben releváns adatrögzítés újdonság, minden más maradt. A szíj azért is érdekes, mert 100%-ban újrahasznosított műanyag hulladékból készült, ami szuper, csak önmagában nem cserélhető. Színválaszték szerencsére van, egyik sem kosztüm kompatibilis, de őszintén szólva nincs is sok értelme sportprogramon kívül viselni az aprócska (40,5 x 14,8 x 11,2 milliméter) eszközt.


[+]

A rózsaszínes és szürkés szíjon kívül minden más árnyalatot külön kell megvásárolni, ami azt is jelenti, hogy a műanyag tokozás is jön vele együtt, ami talán mégsem annyira környezetbarát. A rugalmas textil szíj amúgy kényelmes, a készülék tokkal-vonóval 13 gramm, konkrétan észrevétlen, de nekem már egy nap után kényszerem volt kimosni, ami abszolút kivitelezhető, a készülék 5 ATM vízállósággal úszásra is alkalmas, ám lassan szárad, ami nyáron biztos jól jön, de egy hűvösebb tavaszi reggelen annyira nem.


[+]

A szerkezet leglényegesebb része a kapszula, amibe ismét egy 0,5 hüvelykes, 48 x 88 pixeles monokróm OLED panel került. Ezt az alatta lévő érintőgombbal kezelhetjük. Sok dolog nem lesz vele, kint alig látszik a szerény fényerő miatt, bent meg azért nem igazán, mert ugye parányi. Amúgy mutatja az időt, a Bluetooth kapcsolatot, sematikusan az akkumulátor töltöttségét és a dátumot, de utóbbiakat még apróbb karakterekkel. A képernyők között a csuklónk forgatásával is válthatunk, egyébként bármilyen interakciót a kör által jelzett érintőfelülettel abszolválhatunk. Erre egyébként nem sok lehetőségünk van, konkrétan a futás vagy kosáredzés indítása, illetve az óra kikapcsolás.

Az egyetlen szenzor egy integrált, hattengelyes, nem részletezett egység, de gyorsulásmérő és giroszenzor biztosan van benne. A pulzusmérő, legyen a csuklón mérő optikai szenzor mégoly volatilis is, már luxuskategória, nem beszélve a véroxigénről, amit a picit többe kerülő Band 5 simán tud. (Színes AMOLED kijelzővel, meg normális értesítés jelzéssel.) Itt viszont be kell érni egy, a képen látható szenzorral és a 32 bites ARM Cortex-M4-es központi feldolgozóegységgel, ami egyébként futásnál és kosárlabdázás közben egy csomó valid adatot tud szolgáltatni a továbbfejlesztett, cipőre applikálható kiegészítővel. Cipőn meg úgysem lehet pulzust mérni.


[+]

A Band 4 Running rögzítője érzetre és ránézésre kevésbé volt masszív, itt viszont nagyon stabilan fogathatjuk a kapszulát a holmiba, az óratest azonnal érzékeli is, hogy mi van és felajánlja a futó vagy kosárlabda edzés indítását. A folyamatot ugyanazok a pogo pin érzékelők triggerelik, mint amivel a töltőkapszulában csatlakozik az eszköz. A dobozban a cipődokkoló mellett egy USB-A töltőholmi is megtalálható, ami kétpines csatlakozófelülettel kapcsolódik a készülékhez és bármilyen kompatibilis portba bedughatjuk. Sokat nem kell használni, két hét lazán kijön a 77 mAh-s akksiból, utána kábé két óra, amíg feltölt.

Funkciók, összegzés

A Band 5 Sport szolgáltatáskínálata a lehető legvisszafogottabb, tényleges haszna igazából csak futásnál és kosárlabdázásnál van, akkor is csak úgy, ha a lábbelinkre rögzítjük. Ezen kívül, már ha megfelelő a látásunk, leolvashatjuk róla az időt, a megtett lépések számát, azt, hogy ez mekkora távot jelent, hány kalóriát égettünk el, mennyit aludtunk és megkereshetjük a csatlakoztatott telefont Bluetooth hatótávon belül. Ilyenkor egy figyelmen kívül hagyhatatlan női hang tudatja velünk, hogy I am heeree! Ja, és nyilván kérhetünk tétlenségi emlékeztetőt.

[+]

Az alváskövetés pulzusszenzor hiányában inkább csak arról ad releváns információt, hogy mikor feküdtünk le és mikor keltünk, a kalóriaértékeket az általunk megadott adatok alapján számolja, a Ne zavarjanak üzemmódot pedig fixen kell beállítani, mert nem szinkronizál a telefon beállításaival. Az ébresztés rezgéssel történik, nálam ez kellő hatékonyságúnak bizonyult, felkeltem rá. Értesítésjelzésre viszont teljesen alkalmatlannak találtam a Band 5 Sportot. A hívást sem elutasítani, sem fogadni nem lehet az óráról, az értesítés meg annyi, hogy zsizseg és megjelenik egy szövegbuborék. De se a platform, se a küldő, se semmi nem látszik. Engem kifejezetten idegesített, hogy reflexből odanéztem és pont nulla információt kaptam. Ki is kapcsoltam.


[+]

Egyéb testmozgások során csak általános adatokat kapunk, futásnál viszont jegyzi az átlag tempót, átlagos ritmust, lépésszámot, talajérintési időt, a földet érési erőhatást, a lábfejbefordítást és az átlagos térdhajlítási szöget. Tekintve, hogy nekem kiment a bokám (a takarítás veszélyes sport), édesanyám volt szíves megsétáltatni a Band 5 Sportot, így a statisztika szerény, de a funkcionalitás és a jellege látható. Kosárlabdázók pedig a következő adatokat elemezgethetik: átlagos függőleges ugrási magasság, levegőben töltött átlagos időtartam, függőleges ugrások gyakorisága és a mozgási sebesség (km/h).

[+]

A Honor Band 5 Sport konklúziója pontosan ugyanaz, mint az elődmodellnél. Nem mintha úgy egyébként sokban különböznének. A szíjat és a kosaras funkciókat leszámítva a két eszköz megegyezik. A rögzítő bölcső valamivel komolyabb és biztonságosabb érzetű, de az előző generáció stabilitásával sem volt probléma, mindenesetre így profibb és minőségibb benyomást kelt. A 100%-ban újrahasznosított PET palackokból készült szíj nagyon kényelmes, de ha nem jön be a rózsaszín vagy szürkés árnyalat, a műanyag tokozással együtt választhatunk másikat a kínálatból. És ha összevizezzük, érdemes megvárni, amíg megszárad, mert nyirkosan kissé kellemetlen érzés.

[+]

Értesítésmegjelenítésre teljesen alkalmatlan, effektíve semmit nem lehet csinálni vele, úgyhogy ha nem pontosan azokra az adatokra vagyunk kíváncsiak, amit a Band 5 Sport futásnál és kosárlabda közben mérni tud, egyáltalán nem látjuk értelmét a pulzus- és véroxigénszint mérővel, színes OLED érintőpanellel és funkciógazdagabb felhasználói felülettel rendelkező Honor Band 5-tel szemben előnyben részesíteni. De ha valaki „visszajelzést szeretne futótechnikájáról [vagy ugrótechnikájáról] (csak edzői szinten), megelégedve a fapados értesítéskijelzéssel, annak 7990 forintért ez a több hetes üzemidejű, [5ATM] vízálló fitnesz karperec kapudrog lehet a gyakoribb testmozgás és a komolyabb sportkütyük felé.” Nehéz lett volna annál érzékletesebben megfogalmazni a lényeget, mint Bone123 tette a Band 4 Running Edition kapcsán, úgyhogy inkább csak kiegészítettem. Viszont, ha valaki ennyire specifikus adatokat igényel, valószínűleg nem teljesen kispályás és komolyabb funkcionalitásra van szüksége, például ANT+ támogatásra vagy beépített GPS-re, úgyhogy a magam részéről nem látom a potenciális felhasználói réteget. Ettől függetlenül, ha valakinek pont ezek az adatok kellenek, akkor neki is tetszeni fog a Band 5 Sport.

Honor Band 5 Sport

AliceWake

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor Band4 Running - kezdő lépés

    A futással ismerkedőknek lehet ideális a mozgáselemzést kínáló, filléres fitnesz karperec, ami értesítéskijelzésben elvérzik, alapvető aktivitáskövetésre viszont jó.

  • Honor Band 4 - legalább a színe élénk

    Leginkább az fog feltűnni, hogy fel fog tűnni. A friss Honor Band már színes kijelzővel érkezik, ami mindenképpen a legnagyobb értéke a terméknek.

Hirdetés