HomTom S99 - elmélet és gyakorlat

A kínai gyártó alapfilozófiájának megfelelően egy üzemidőre optimalizált, 6200 mAh-s akkumulátorral szerelt mobilt dobott piacra. Sajnos pont ebben nem mutat igazán nagyot.

Hirdetés

Kamera, video, audio

A szoftver mindent megtesz, hogy elhiggyük, tényleg van valami a dupla kamerarendszer mögött, hiszen 1 és 2x-es zoom közt válthatunk, de a monokróm és az elmosás mód is feltűnően ott figyel a fő funkciók közt. A valóságban egy szimpla, 21 megapixeles szenzort egészít ki egy 2 megapixeles némi mélységinfóval, ennek hatásait azonban aligha láttuk, az elmosás szinte nem is működött, a zoom természetesen digitális, a szürkeárnyalatos fotók pedig csak effekttel készülnek. A fő módok közül a fixre bekapcsolható HDR jelenik meg, de van panoráma és arcszépítős effekt is. Állítható a képméret, a zárhang, az arcfelismerés és a képarány, a PRO módban pedig ISO, expozíció-korrekció és fehéregyensúly van.


[+]

Az elkészült képek egy része első ránézésre nem is rossz. A színeket általában jól eltalálja a rendszer, nincs durva lencsetorzítás a sarkokban, részlet is van bőven, a zajszint/túlélesítés kompromisszum pedig vállalható. A dinamika inkább közepes, mint kiemelkedő, viszont a kromatikus aberráció sem zavaróan tűnik fel a neuralgikus pontokon. Mindez nappal. Gyengébb fényviszonyok közt, beltérben, éjszaka kezdődnek a problémák, össze-vissza fókuszál és élesít, mindezt a zajos, részlettelen, sötét és nem ritkán elmosódó végeredményért. Az f/2-es fényérték nem kiemelkedő, de alapvetően nem is indokolna ennyire erőteljes kontrasztot a fotók között, az algoritmus azonban vaksötétben sem szabályozza ISO711 fölé az érzékenységet.

A szelfik 13 megapixeles felbontással, segédfény nélkül készülnek, ehhez is van arcszépítés és monokróm mód, de sokat nem változtat a képek harmatos minőségén. Ahogy az önarcképek, úgy az 1080p-s videofelvételek sem a legjobbak: jelentős a zajmentesítés, közben a vártnál sötétebb a felvétel, a fókusz érdemben nem reagál a változásokra, a hang pedig itt is olyan, mintha korábban víz alá merítettük volna a mikrofont, és még nem száradt ki teljesen. Zajszűrésnek nem az igazi.


[+]

Bizonyára mindenki látott már AOSP-zenét, hangszínszabályzót és Play Zenét, tehát meg sem kell említeni, hogy miket játszik le, mi szerint rendez és hogyan állíthatók a hangsémák, összességében elég annyi a fülhallgatós zenei minőségről, hogy a vállalhatatlannál két fokkal jobb, viszont érezhető, hogy egy nem túl jó minőségű hangchipet erősítettek túl annyira, hogy bár a hangerővel nem lesz gond, a torzítással annál inkább. Ugyanez jellemző a hangszóróra is, az kimondottan recseg akár félhangerő fölött is. Nem maradt ki az FM-rádió RDS-el, amely az évek alatt megszokottakhoz méltóan, füles csatlakoztatásával működik. Gyári fülhallgató nincs, elképzelhető, hogy ez egy bölcs döntés volt

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Homtom HT20Pro - ne bánj vele kesztyűs kézzel

    Ütésálló telefon meglepően varacskos külsővel, papíron számos extrával, de nem véletlenül kerül annyiba, amennyibe. Kompromisszumokkal teletűzdelt ajánlat.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

  • HomTom HT16 Pro - minimálprogram

    Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

  • Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

    Végre nálunk is felbukkant a Doogee új almárkájának egyik készüléke: a HT6 üzemidőben nem viccel, viszont összességében már találni nála jobb ajánlatokat a piacon.

Hirdetés