Google Nexus 6P - referencia fémcsomagolásban

Külső és kijelző

Nem mindenki rajong a hófehérre festett alumínium burkolatért, ám Boggal egyszerre vágtuk rá, hogy baromi jól néz ki, amikor a Nexus 6P-t élőben megláttuk. A készülék legvitatottabb külső jegye persze fehér változatban a legmarkánsabb: a hátlap tetején ugyanis nemcsak a kameralencse, hanem egy egész sáv kiemelkedik a két ledes villanóval és a lézeres autófókusszal egyetemben, és ezeket méretes, fekete üvegsáv védi. Szerintünk viszont pont ez ad karaktert a phabletnek, miközben élőben egyáltalán nem jelentős a „púp”, és az ujjakkal is épp csak annyira érezni, hogy a zsebbe nyúlva egyből kiderüljön: alul vagy felül fogtuk-e meg. A konstrukció hibátlan, minden szuperül illeszkedik a unibody kialakításnak köszönhetően, műanyaggal pedig csak a hátlap alján és egy-egy bevágás formájában az oldalakon lehet találkozni – az ilyesmire az antennák jobb jelátvitele miatt van szükség.

A Nexus 6P méretes phablet lett, viszont keskenyebb, ezért kényelmesebb fogni, mint a tavalyi referenciamodellt
A Nexus 6P méretes phablet lett, viszont keskenyebb, ezért kényelmesebb fogni, mint a tavalyi referenciamodellt [+]

Szó mi szó: a Nexus 6 sokaknak kényelmetlenül nagy volt vékonyított oldalélei ellenére, úgyhogy a Google 6 hüvelykről 5,7-re csökkentette a képátlót, a készülék pedig 159,3 x 77,8 x 7,3 milliméteresre és 178 grammosra zsugorodott. Nem mintha így nem lenne hatalmas a 6P, ám a keskeny képernyőkávák miatt könnyebb elérni a megjelenítő alsó kétharmadát. A maradékhoz viszont tényleg tornázni kell, vagy a biztonságos használat érdekében két kézzel kezelni a monstrumot, a kijelzőtartalom lekicsinyítésére pedig 2015-ben sincs hivatalos androidos megoldás. A méretes alsó-felső sávot egyébként elől a sztereó hangszórópár, hátul pedig a méretes kameralencse indokolja, aminek mindenképpen a kijelző panel fölött kellett elférnie, hogy ne emelkedjen ki még jobban.

Kijelző-teszt
Mérés Google Nexus 6P Google Nexus 6 Samsung Galaxy Note5 LG G4
Fehér fényerő (max.) 357 nit 266 / 436 nit 392 / 530 nit 451 nit
Fehér fényerő (min.) 2,1 nit n/a 1,9 nit n/a
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0,28 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen 1612:1
Színhőmérséklet 6719 K 6520 K 7596 / 6685 K 9013 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Kirobbanóak az AMOLED panel színei, a telítettséget viszont nem lehet lejjebb venni
Kirobbanóak az AMOLED panel színei, a telítettséget viszont nem lehet lejjebb venni [+]

Az előlapon, ha minden igaz, Samsung gyártású AMOLED panel virít, méghozzá 1440 x 2560 tűéles pixellel és pontos fehér kalibrációval. Mondjuk, a színek ezúttal is túlszaturáltak, és persze kalibrációs opciók nincsenek, ezzel tehát együtt kell élni. Ami nem nehéz az éjsötét feketéket, a hibátlan betekintési szögeket és a remek kontrasztarányt figyelembe véve, a maximális fényerő ellenben jó közepes, és nem jár napfény alatti extra. Azért a megjelenített tartalmakat így is félig-meddig ki lehet venni verőfényes nappal, csak fényképezéskor hiányzik mondjuk a Note5 vagy az iPhone 6s Plus kitűnő fényerejű panelje – talán a Nexus 6P-ből a felhasználói kommuna majd kihoz valamivel többet...

Az oldalak is fehér festést kaptak, a Nexus 6P élei viszont ezüstösen csillognak
Az oldalak is fehér festést kaptak, a Nexus 6P élei viszont ezüstösen csillognak [+]

Mivel az androidos kezelőgombok a kijelzőtől csennek el maguknak helyet, alul viszonylag sok hely maradt kihasználatlanul a hangszóró körül, simán lehetett volna innen faragni. Felül legalább fénymérő, közelségérzékelő, 8 megapixeles szelfikamera és értesítési LED került a hangszóró köré, ez utóbbit külön be kell kapcsolni a hangbeállításoknál. A Huawei úgy döntött, hogy a fémszínű éleket leszámítva az oldalakat is fehérre festi – jó kérdés, hogy ez meddig marad makulátlan. Bal oldalon lehet a SIM-tálcát előhúzni, amely egy működő és egy lefedett nanoSIM foglalatot rejt – ez dualSIM-es variáns érkezésére utalhat. Jobb oldalon kényelmesen kitapintható és kezelhető a recézett bekapcsoló és sima felületű hangerőszabályzó. A fülest felül lehet csatlakoztatni, az USB-C kábelt pedig alul.

A hátlapi ujjlenyomat-olvasó kényelmesen elérhető
A hátlapi ujjlenyomat-olvasó kényelmesen elérhető [+]

Az aszimmetrikus hátlapról már esett szó, csak nem minden eleméről. A festés sajnálatosan eléggé csúszóssá teszi a készüléket, az ívek miatt mégis kényelmes fogni a 6P-t, a fehér változat pedig egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat. A kamera alatt megpillantható biometrikus szenzor viszont olvassa, és nem is akárhogy. Kicsit lejjebb oldalára fordított, hatalmas Nexus felirat hivalkodik (szerintünk ez is jól áll neki), alatta pedig a gyártó neve olvasható le. Az alsó, műanyag sáv festése jól elrejti plasztik mivoltát, alig különböztethető meg a többi alumínium elemtől. Küllemre és az összeszerelés színvonalát tekintve is a 6P a Nexus készülékek eddigi csúcsa, csak éppen a méreteivel kell zöldágra vergődnie annak, aki ezt választja első óriástelefonjának.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Mobilarena TV: Az ötödik X-en túl

    Mai témánk az LG referenciakészüléke, a Nexus 5X lesz, ami a Huawei modelljéhez képest kicsit visszafogottabb, de így is rendkívül gyors, és ujjlenyomat-olvasóval is rendelkezik.

  • Camera2-es szoftverpárbaj

    Hat olyan kameraszoftvert hasonlítunk össze, amelyik a Google által tavaly közzétett camera2 API-ra épül, és amivel számos kézi beállítási opció elérhető. Kár, hogy nagyon kevés készüléken.

  • Google Nexus 5X - szép kort megélhet

    Az LG referenciakészülékén már az Android Marshmallow rendszer fut, méghozzá rendkívül sebesen. Jó a felhasználói élmény, az ujjlenyomat-szenzor, a kamera, csak az árazás nem.

  • Már elérhető az Android 6.0.1

    A Google közzétette legújabb rendszerverziójának első számozott frissítését, az Android Marshmallow 6.0.1-et.

Előzmények

Hirdetés