Gigaset GS185 - a német márka árfolyama

Adatátvitel, üzemidő

Adatátviteli szempontból is megugorja a minimális elvárásokat a termék, de azért érezni, hogy a chipset már nem mai gyerek. A Cat.4-es LTE maximum 150 Mbps sebességet tud elérni (papíron), a Bluetooth csak 4.2-es, a WiFi modul nem ismeri az 5 GHz-es hálózatokat (de úgy egyébként stabil), a pozíciószerzéshez pedig a GPS mellett GLONASS is akad. Az alul levő microUSB csatlakozó pedig tudja az OTG-t. A böngészést nyugodtan rábízhatjuk a gyári Chrome-ra, ami sajnos hardveres okok miatt a görgetési feladatokat csak döcögve látja el, ez nem a szoftver hibája.


[+]

Talán érezni, hogy a GS185 messze nem hibátlan termék, de van egy elég jó tulajdonsága, ami az üzemidő. A 4000 mAh-s akkumulátor már papíron is igen korrekt, erre pedig a használat során szerzett tapasztalatok sem cáfolnak rá, noha a chipset nem mondható túlzottan takarékosnak. Ha az ember nem matat a szokásosnál többet, akkor simán benne van a pakliban egy három naposra is kitolható üzemidő, de a két nap általában tuti. Ha pedig folyamatosan néznénk rajta videót, akkor is decens számok jönnek ki, nekünk például 9 óráig futott 100%-os fényerő mellett egy 720p-s stream WiFi-n keresztül.


[+]

Értékelés: Gigaset GS185
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Értem én, hogy német minőség, meg a Gigaset milyen patinás brand, de ebből olyan nagyon sokat az ember nem fog érezni a használat során. Az mindenesetre jó hír, hogy a tesztidőszak alatt is érkezett egy komolyabb frissítés (ami a kamerát érintette és a biztonsági csomagot), szóval nincs elhanyagolva a termék, illetve vannak tagadhatatlan előnyei is a GS185-nek. A kijelző például kellően fényes, az üzemidő remek, az összeszerelési minőség szintén korrekt, az ujjlenyomat-olvasó gyors és pontos, ezen az árszinten a kamera produkciója sem elrettentő. De közben a mérleg másik serpenyőjében olyan lényeges hiányosságok húzzák le a készüléket, mint a karcsú hardver, de leginkább a szűkös RAM, plusz elég sok szoftveres baki is becsúszott, force closed alkalmazások, nem kompletten magyarra fordított a menü sem. És ezek csúnyán lerontják az összképet, mert nem kellett volna ahhoz sok, hogy azt mondjuk, hogy bár mindig és mindenkor ott van a Xiaomi és a Meizu (meg esetünkben már a Honor is), ahol ezen az árszinten jóval fejlettebb hardvert adnak, de a GS185 közben egy karcsú, gyári Androiddal érkező, nagy akkumulátoros alternatíva azoknak, akik tényleg nem akarnak semmi extrát egy telefontól, csak hogy megbízhatóan működjön. Viszont pont itt van a gond: nem működik megbízhatóan, érezhetően szenved a vas és a szoftvert is kellene még aktívan csiszolgatni, hogy a 40 ezer forintos (akciós) árcímke mellé mi is odabiggyeszthessünk egy plecsnit, így megeszi reggelire a Honor 7A, a Redmi 6, vagy a Meizu M6 is.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés