Hirdetés
A kisebbek
A most bemutatásra kerülő öt darab külső akkumulátor közül a 2500 és az 5200 mAh-s modellek a legkisebbek. Testvérek, pontosan ugyanúgy néznek ki; a kellemes, gumiszerű tapintású, stabilan megfogható, sötét színű borítást a kisebb kapacitású verziónál piros, a nagyobbnál kék színű dizájnelemek dobják fel. Méretük 99 x 72 x 18 milliméter, a kisebb kapacitású akku 98, a nagyobb 140 grammot nyom.
Mindkét modellen található egy méretes bekapcsológomb, melynek sok funkciója nincs, hiszen kábel csatlakoztatása esetén amúgy is bekapcsolják magukat, a gombok igazából csak arra jók, hogy megnézzük a töltöttséget, melyet mindkét modell egy háromállású ledsorral jelez ki; alacsony, közepes, magas. Csatlakozókból kettő van, egy normál és egy microUSB, előbbi a kiegészítők töltésére szolgál, utóbbiról pedig tölthetjük a telefonunkat, táblagépünket. Inkább előbbit, hiszen a kimenet 5 Voltot és 1 amper áramerősséget képes leadni, ami gyakorlatilag minden mobiltelefon töltésére elég és az iPad is eszik róla, de nem biztos, hogy minden táblagép így van vele - igazából az iPad is dög lassan töltődik, inkább csak szintentartásra jó a kiegészítő. Érdemes nézelődni, hogy egy adott eszköznek elég-e az 1 amper. Töltőkből egyébként szép kínálatot kapunk mindkettőhöz; kábelből egy USB - microUSB jár, amivel magát az akkut és a legtöbb telefont is tölthetjük, plusz vannak átalakító fejek, melyek segítségével iEszközöket, Galaxy Tab táblagépeket és miniUSB-s dolgokat is charge-olhatunk, plusz bónuszként van vékony és vastag Nokia csatlakozó, valamint régi Sony Ericsson és Samsung adapter. Hálózati töltőfej viszont nincs hozzájuk, tehát nem árt beszerezni egyet melléjük, mert a számítógépek USB-portjai nem feltétlenül tudnak leadni elég áramot a lehető leggyorsabb töltéshez.
Ha megfelelő áramforrásból, megfelelő (azaz a gyári) microUSB kábellel töltjük, a 2500 mAh-s akkumulátor nagyjából 3,5, az 5200-as pedig 7,3 óra alatt töltődik fel, ami kellemes érték, hiszen egy éjszaka alatt mindkettőt fel lehet tolni. Amikor róluk töltünk, nagyjából 90 százalékos hatásfokkal üzemelnek, ennyi veszteséggel kell tehát számolni; ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a nagyobb kapacitású modellről háromszor teljesen fel lehet tölteni egy iPhone 4-et, egyszer pedig nagyjából félig feltolhatjuk róla a kapacitását.
A gyengébbik modell bruttó végfelhasználói ára 7500, a nagyobbé 9000 forint; mindkét kiegészítő kellemes tulajdonságokkal bír, de a mindössze 1500 forintos árkülönbség fényében a kisebbik kiegésztővel nem érdemes foglalkozni, érdemes egyből a nagyobbra beruházni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!