Fejhallgatót, de aktív zajszűréssel vagy anélkül?

Eltávolít vagy közelebb visz minket a zenéhez a külső zajok kioltását segítő aktív technológia? Kétféle Audio-Technica ATH-MSR7-et hallgattunk össze!

Hirdetés

Két ugyanolyan fejhallgató?

Nagyon sokáig kell nézegetni a két eszközt, hogy bármilyen különbség feltűnjön közöttük, a legfeltűnőbb értelemszerűen az a kapcsoló, amivel az ANC-t kapcsolgathatjuk, ehhez kapcsolódóan pedig egy microUSB csatlakozó és egy állapotjelző led is megbújik rajta. A fültányér felső részein egy-egy apró lyuk jelzi a zajszűréshez használt mikrofon meglétét, a felsorolás azonban itt véget is ér, akinek az ATH-MSR7 tetszett, annak ez is fog, aki viszont nem tudott megbarátkozni a külsejével, az ezután sem fog tudni. Maradt a fém, műanyag és műbőr hármasából álló anyaghasználat is, sajnos az összeszerelési minőség továbbra sem a legjobb, felhelyezésnél hallhatunk kisebb nyekergéseket, viszont jó hír, hogy fél év aktív használat után az ATH-MSR7 aggasztónak tűnő hangjai nem lettek drasztikusabbak, így remélhetőleg a tartóssággal egyiknél sem lesz gond.

Egy képen szinte minden különbség: állapotjelző led, ANC-kapcsoló és microUSB csatlakozó
Egy képen szinte minden különbség: állapotjelző led, ANC-kapcsoló és microUSB csatlakozó [+]

A hagyományos modell 287 grammos volt, így nem számított kifejezetten könnyűnek, viszont úgy tűnik, hogy a beépített akkumulátor és a többi kiegészítő nem nyom sokat, hiszen az új változat sem nehezebb 310 grammnál, kényelmét tekintve pedig fejlődött: a fejpánt borítása érezhetően puhább lett, a szorítóereje pedig jelentősen csökkent. Remekül teszik a dolgukat a memóriahabok a fülpárnában, a circumaural kialakítás ismeretében a műbőr borítás egy forró nyári napon kellemetlen lehet, viszont így decemberben még előnyös is, hogy teljesen elzárja a fülkagylókat a külvilágtól. Az elkerülhetetlen jack kábel bal oldalt került elvezetésre, szigetelése pedig továbbra is hibátlan, semmilyen kábelzajt nem hallhatunk használat közben.

AliceWake is kipróbálta az ATH-MSR7NC-t
AliceWake is kipróbálta az ATH-MSR7NC-t [+]

A technikai adatokban sincs nagy eltérés: ugyanaz a 45 milliméter átmérőjű True Motion meghajtópár került az ATH-MSR7NC-be, mint rokonába, hasonlóképpen 5 - 40 000 Hz közötti frekvenciaátvitellel. Zajszűrés nélkül 30 ohmos névleges impedanciát és 97 dB/mW-s érzékenységet olvashatunk, aktív módban azonban hasonló érzékenység (104 db/mW) mellett érthető módon 150 ohmossá változik a fejhallgató. A beépített akkumulátort körülbelül 4 óráig kell tölteni, ezzel biztosan többnapos üzemidőt garantálhatunk, az állítólag 30 órás üzemidő végén pedig maximum kikapcsoljuk a zajszűrést, és passzív módban tovább használhatjuk az eszközt.

A telefonbeszélgetéseket ugyanúgy, a kábelen lévő mikrofonnal intézhetjük, mint az elődmodellnél, ennek érzékenysége nem változik a zajszűrés kapcsolgatásával, viszont mindenhogy jól működik, partnerünk a headsetes megoldásokhoz viszonyítva jó minőségű beszédhangot fog tapasztalni, viszont a zajszűrt megoldásoktól messze áll a távirányítóba épített aprócska egység.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés