Evolveo EasyPhone FG - kellemes egyszerűség

Az Evolveonak már több, korrekt butatelefonja is volt, ami alkalmas idős felhasználók számára is, de a rendszer, a forma és a funkció az EasyPhone FG-ben picit jobban összeáll. Csak kicsit bumfordi és a kamera felesleges.

Szoftver, multimédia, összegzés

A hardverről pont nulla darab információnk van, de valószínűleg valami alap MediaTek szett lesz, a belső tárhelyről viszont a Fájlkezelő árulkodik, ami kemény 55 KB. Ezt tolhatjuk meg egy 32 GB-os memóriakártyával, amire szükség lesz, ha csak egy fényképet is készíteni akarunk. Aztán persze rájövünk, hogy nem akarunk, mert nincs értelme. A 0,3 megapixeles (VGA; 480 x 640) maximális felbontású végtermék nyomokban sem tartalmaz részleteket, videót is csináltam, de értelmezhetetlen a maga 146 x 176 pixeles felbontásával 5,8 fps mellett, úgyhogy ignorálhatjuk, de a könnyen kezelhető zseblámpa jól jön.

Rendszermemóriából sem lehet sok, de tekintve, hogy a készülék szögegyszerű, nem is kell. A navigáció a menüben és a feladatvégzés tempós, reszponzív és gördülékeny, funkciók tekintetében pedig az elvárt minimumra szorítkoztak. FM-rádió azért van, működik fülhallgató nélkül is (de azért kapunk egyet a készülékhez), fut a háttérben, ahogy a zenelejátszó is, csak ide nekünk kell összelegózni a zeneszámokat a My Music mappából, mert nem húzza be automatikusan. Egyébként nem szól vészesen.


[+]

Amúgy nyilván telefonálásra való, arra pedig kiválóan alkalmas is. Mindkét microSIM kizárólag a 850/900/1800/1900 MHz-es frekvencián kapcsolódik dual standby üzemmódban. A beszélgetés hangminősége a kategória élvonalában van (amit még mindig a Doro 1370 vezet), enyhe digitális utóízzel, de bőven a nagyon jónak mondható szint. A beszédhangszóró is rendben, kellő hangerőt lehet generálni, még ha Bone123 kifejezetten halkan és álmosan kommunikál is random szombat sziesztaidőben. A multimédiás hangszóróra meg még a holtak is felkelnek.

[+]

A szoftver roppant egyszerű, a betűk kellően nagyok, nincs túlbonyolítva, a négyirányú iránygombok pedig tetszés szerint konfigurálhatóak. Ha beállítjuk a gyorshívókat 2-9-ig, a legszerényebb képességű felhasználó is nagy biztonsággal tud majd telefonálni, de a névjegyzék is értelemszerű és könnyen hozzáférhető. Sajnos a feleslegesnek ítélt funkciók tiltása hiányzik, de könnyű kikeveredni az egyáltalán nem bonyolult és tökéletesen lokalizált menüből, legrosszabb esetben a nagy piros gombbal a főképernyőre.

[+]

Hívást fogadni kábé bárhogy lehet: a külső híváskezelő gombokkal a készülék kinyitása nélkül; a készülék kinyitásával, opcionálisan bármelyik gombbal, vagy kizárólag a hívás fogadására szolgáló zöld gombokkal. Ha úgy érezzük, rá is csaphatjuk valakire a telefont, mert az összezárás azonnal bontja a vonalat, a készülék meg elég strapabírónak tűnik, hogy néhány dührohamot átvészeljen.

[+]

Természetesen olyan alapfunkciók vannak, mint számológép, bejegyzések létrehozására alkalmas naptár, ébresztő, Bluetooth, zseblámpa, fájlkezelő (már volt róla szó), illetve képnézegető, hang- és videólejátszó, de lássuk be, viszonylag felesleges, a kamerát meg végképp felejtsük el. Van viszont SOS gomb, amihez összesen öt számot rendelhetünk, illetve kérhetünk SMS értesítést is. A vészhelyzeti hangjelzés opcionális.

Evolveo EasyPhone FG
Pro
Külső kijelző és híváskezelő gombok
Egyszerű menürendszer
Nagy, jól szeparált, kontrasztos nyomógombok
Kontra
Szörnyűséges kameraszerűség
Nem testreszabható a külső kijelző
Pontozás
Kialakítás, védelem 7 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 0 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 5 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
Indulóár (HUF) 16 569

Az Evolveo EasyPhone FG 1000 mAh-s akkumulátora elég sokat bír, de nálunk nem derült ki, hogy önmagában mire elég, mert van neki töltőállványa és rendeltetésszerűen abban tartjuk, illetve a célcsoport nagy valószínűséggel abban fogja. De kizárólag 3G adatkapcsolattal, maximum még Bluetooth (semmi GPS vagy WiFi), nem lehet ipari fogyasztó, főleg úgy, hogy a legtöbb dologról a külső képernyő is tájékoztat. Az EasyPhone FG abszolút tetszett, jobb a menürendszere, mint a csinosabb, szintén kagyló FD-nek, messze jobb a beszélgetési hangminősége, mint az FD-nek, sőt, kifejezetten jónak mondható, úgyhogy a 16 569 forintos bruttó fogyasztói ár mellett is tetszett. Ha kicsit engedünk a hangból és nem bánjuk, hogy enyhén digitális, akkor ott a hasonló képességekkel rendelkező FD, de a még egyszerűbb kezelés, a külső hívásvezérlő gombok és a felhasználói felület indokolt esetben érhet kábé ötezernyi árkülönbözetet, a jelenlegi, hivatalosan is hallókészülék-kompatibilis senior kategóriacsúcs Doro 1370-nel szemben pedig a kagyló formátum lehet vonzó. Úgyhogy tetszett.

Evolveo EasyPhone FG

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo EasyPhone EG - mEGgyőző

    Evolveo egyre jobban érzi, hogy adott műfajban mire van igény. Az EasyPhone EG kifejezetten jól sikerült, a termék, egyszerű, minőségi és funkcionális, a 2G hálózat meg legalább stabil és a világ végén is elérhető.

Előzmények

  • Panasonic senior modellek

    Tovább keressük az időseknek vagy korlátozott felhasználói képességgel rendelkezőknek szánt optimális megoldást, ezúttal a Panasonic kínálatából.

  • Evolveo EasyPhone FM - zsebrádió

    Újabb időseknek szánt Evolveo modellről néztük meg, hogy valóban alkalmas-e a korosztály speciális igényeinek kielégítésére. A hatalmas gombok máris biztatóak.

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

Hirdetés