Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

Bevezető

Számos verzió kering azügyben, hogy a Doogee nevű márka nevét hogyan kell kiejteni. Azok az emberek, akik személyesen is találkoztak már a cég illetékeseivel arra esküsznek, hogy a dudzsí a nyerő, mások — eddig mi is — egymás között dugi néven hivatkoztunk a kínai gyártó készülékeire. Ez igazából abból a szempontból mindegy, hogy akár így mondják, akár úgy, a Doogee X5 jelenleg talán a legolcsóbb HD kijelzős okostelefon a magyar piacon, bruttó ára 24 900 forint. Mi a WayteQ-től kaptuk a tesztmodellt, de a Tesco forgalmazza a végfelhasználók számára.


[+]

Ez dömpingár. HD kijelzős, alsó középkategóriás telefonok esetén mi általában a Huawei G620s-t szoktuk referenciának tekinteni, ami viszont 40 lepedő. Ezen a szinten a Doogee X5-nek óriási az árelőnye, ha azt mondom, hogy 15 ezer forint, az sem kevés, de ha azt mondom, hogy mintegy 40%, akkor érződik igazán, hogy mennyire durván alálőttek mindennek, ami ebben a kategóriában jelenleg kapható. Papíron minden csodásan fest, 5 inches HD kijelző, négymagos chipset, 1 GB RAM és 8 GB tárhely, két kamerával, két SIM-mel, microSD bővítéssel. Ez már azért olyan kombó, ami általában elég szokott lenni azoknak, akik nem akarják komolyan megizzasztani a telefonjukat, csak az alapvető funkciókat nyüstölik: telefonálás, SMS, e-mail, közösségi oldalak elérése, pár fotó és böngészés.


[+]

Egy ilyen árfekvésű készüléknél viszont a tudatos vásárlóban általában megszólal a vészcsengő, ennyiért ez egyszerűen nem lehet tökéletes, biztos van valami trükk. És tényleg nem tökéletes, persze, hogy szükség van arra, hogy az ember kompromisszumokat kössön, de a hibákat általában jótékonyan megbocsátja a vásárló, ha az árcédula lebeg a szeme előtt. Mi is elnézőbbek szoktunk lenni, de azért a következő oldalakon igyekszünk rámutatni a telefon sarokpontjaira éppúgy, mint jó tulajdonságaira.

Doboz, külső

Attól még, hogy fekete, kissé zord külsejű és rá van írva, hogy X5, a Doogee doboza nem lesz BMW. Igazából mivel oldalt kell kinyitni és kiturkálni belőle a terméket és tartozékait, inkább kissé az elemes hajszárító csomagolása jut az ember eszébe, de ez nem baj, hiszen a telefon megvan, az USB-kábel megvan, a töltőfej megvan. Headset nincs, de nem hiszem, hogy egy 25 ezres telefonhoz bármi értékelhetőt még hozzá lehetett volna rámolni, talán jobb is így.


[+]

Nem mondom, hogy egy roppant egyedi és izgalmas a formaterv, teljesen átlagos tucattelefon benyomását kelt az X5, kicsit sarkos élekkel és a szokásos gombokkal és csatlakozókkal. Nekünk fekete hátlapos verzió jutott, de létezik világosabb árnyalatban is, a szürke a képeken például direkt úgy néz ki, mintha fémes lenne, de nem az. Matt műanyag, ami nem is akar többnek látszani, nem gyűjti vészesen a szennyeződéseket, viszont egyáltalán nem csúszik, ami pozitívum.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Doogee X5 Allview P6 Energy Lenovo A5000 Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 511 nit 427 nit 428 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 24 nit ? nit ? nit 38 nit
Fekete fényerő 0,49 nit 0,46 nit 0,59 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1043:1 928:1 726:1 848:1
Színhőmérséklet 7234 K 10648 K 7765 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Az előlapon az árkategória toronymagasan legjobb kijelzője terpeszkedik, az 5 inches megjelenítő HD felbontású és IPS technológiát használ. Ennek ellenére a fényerő meglepően erős, a kontrasztarány azonban nem tartozik az élvonalba, de ennyi pénzért még így is bőven túlmutat azon, amit más cégek kínálnak. A kijelző alatt a szokásos, androidos gombhármas ücsörög, sajnos a háttérvilágításra már nem futotta. Felül aprócska kamera, hangszóró és fényérzékelő szenzor található, értesítési led nincs.


[+]

A készülék oldalán van egy perem. Egy lépcső, ami abból adódik, hogy a hátlap rákanyarodik az oldalsó részekre, de aztán nem ér fel mégsem a kijelző síkjáig. Ez egyébként felismerhetővé teszi az X5-öt, illetve annyiból egyáltalán nem tűnik ostoba ötletnek, hogy maga a hátlap meglepően rugalmas és egész vastag, kicsit gumiszerű plasztik, ami lehet, hogy egy fokkal jobban elnyeli az ütéseket, mint egy fixebb, passzentosabb és vékonykább anyag. A készülék tetejére került a microUSB és a jack csatlakozó, alul van a hangszóró, jobb oldalon pedig hangerőt szabályozó gombpáros és a kijelzőt feloldó és lezáró billentyű található.


[+]

A hátlap tetején ül a kamera, mellette a vaku. Ha lehámozzuk a burkolatot, akkor egy meglepően kék akkumulátorral fogunk találkozni, valamint három kártya helyével: két darab microSIM és egy microSD rámolható ide. Semmi jelentősége nincs, de teljesen érthetetlen, hogy az akkumulátor alatti műanyag területre miért gravírozták bele a 3D stereo sound és a Music feliratokat. Ezek milyen plusz információt adnak és főleg kinek? Sebaj, az X5 legalább rendesen össze van rakva, nem nyöszög, masszív, még ha olcsó is az anyaghasználat.

Hardver, UI

Az MT6580 az új MT6582! A legtöbb olcsó kínai eszközben a MediaTek MT6582 kódszámú chipsetje dorombolt — eddig. Most azonban egy forradalmian új chipsettel jött elő a tajvani gyártó, amelynek az MT6580-as nevet adták és gyakorlatilag baromira ugyanaz, mint eddig, csak valami homályos utalást lehet arra találni, hogy támogatja a modernebb komponenseket, de hogy itt konkrétan miről van szó, az rejtély. A tényekre szorítkozva viszont mondjuk el, hogy négymagos, a Cortex-A7-es magok maximális órajele 1,3 GHz, a GPU egy Mali-400. Az MT6580 tehát alapvetően csont ugyanaz, mint az MT6582, de már integrált az NFC támogatása, a 4.0-s Bluetooth és a Full HD videó kódolására is fel van készítve. Ettől még ez egy belépő szintű chipset, 4G-re nem képes és gyaníthatóan egy sereg filléres, távol-keleti termékben viszontlátjuk majd (rögtön mondjuk az ASUS Zenfone Go nevű masinában, hogy ne csak másodvonalas példák legyenek).

Teljesítmény-teszt
Benchmark Doogee X5 LG Joy Vodafone Smart Speed Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6580 Snapdragon 200 MediaTek MT6735M MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 20297 pont 14144 pont 19647 pont 19545 pont
Vellamo Browser 2205 pont 1378 pont 1534 pont 1702 pont
Vellamo Metal 676 pont 672 pont 688 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 361 pont 318 pont 482 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1183 pont 583 pont 1452 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el nem indult el 4,7 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p nem indult el nem indult el 1,5 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 7,7 fps nem indult el 9,5 fps 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,4 fps nem indult el 4,3 fps 4,2 fps

Sebességben kissé harmatos, az 1 GB RAM éppen elég, de azért bőven vannak döccenések, akadások, főleg ha több folyamat is zajlik egyszerre a háttérben. Nem érdemes durva játékokkal sem küzdeni, de azért nem kell megijedni, a mindennapok során a Doogee X5 abszolút normálisan kezelhető, jönnek-mennek a levelek, az üzenetek, nem probléma a közösségi oldalak használata és a böngészés, a navigációra sem lehet panaszom. Mindehhez az 5.1-es Androidot kapjuk meg, amit úgy sikerült átalakítani, hogy inkább a 4.4.2-re hasonlít, komor, sok feketét használó, egyedi ikonos menü köszönti a júzert és maga a UI nem is ad lehetőséget arra, hogy ezt piszkáljuk. Nyilván egy power user számára ez nem akadály, de az X5 vásárlóközönségének zöme nem ide tartozik.


[+]

Nem tolták túl az extra szoftvereket, viszont túltolták a gesztusvezérlési trükköket. Először is van duplakoppintásos feloldás. Csodálatos, én nagy rajongója vagyok ennek a megoldásnak már a Lumiák óta (aztán a G3-ban is szerettem, a Zenfone 2-ben is szerettem), de ezt itt ne akarja senki, mert sikerült olyan szinten érzékennyé tenni, hogy gatyazsebben minden lépésnél feloldódik. Merthogy annyira már nem bírták intelligensre megcsinálni, hogy tényleg két, határozott koppintásra térjen magához, bármilyen finom érintésre életre kel, ilyenkor meg is rezzen, ami persze azzal jár, hogy az ember kapkod a zsebéhez, hogy akkor most ki hívta. És ezt még lehet fokozni, mert az X5 is képes arra, hogy a lezárt kijelzőre rajzolt szimbólumok alapján rögtön egy funkciót is elindítson, ami szintén megtörténik zsebből, mert ha csak az ember kicsit kapargászik a kijelzőn, már azt hiszi a telefon, hogy ez most itt egy “O” betű és fellövi a Play Áruházat.


[+]

Pedig tele vagyunk további gesztusvezérléses funkciókkal, amelyeket a magyarra le nem fordított “smart somatosensory” nevű menüpontban állíthatunk be. Életemben nem találkoztam még egyetlen telefonban sem ezzel a kifejezéssel, néztem is, mint faltörő kos a fotocella előtt, aztán integettem egy kicsit és kiderült, hogy az előlapi fényérzékelő ezeket a mozdulatokat próbálja felismerni. Legyintgetéssel tudok lapozni a főképernyőn, a galériában, a zenelejátszóban, illetve olyat is lehet, hogy a kijelzőfeloldás is így működik, koppintok kettőt, legyezek jobbról balra és máris életre kel a telefon. Igen, zsebben is, tényleg remek. Ezen kívül van arra mód, hogy a bejövő hívást és az ébresztőt némítsuk a készülék lefordításával, szóval az összes ilyen ismert trükköt bevetették. Kár, hogy ezek zöme inkább idegesítő, mint hasznos, viszont a jó hír az, hogy ezek egyenként kapcsolgathatók, így azért össze lehet úgy legózni, hogy valamire talán használható, de mégsem kergeti az embert őrületbe.


[+]

A magyar nyelvvel egyébként néha hadilábon áll a szoftver. Az alapvető funkcionalitásnál ez nem jellemző, de ha mélyebbre ásunk a menürendszer bugyraiban, akkor sokszor futunk bele angol kifejezésekbe. Visitor mode, gesture settings... ráadásul ezek angolsága is inkább chenglish, ráadásul van olyan is, amikor a magyar és az angol keveredik össze, ilyen volt a legutóbbi szoftverfrissítés, képek fent.


[+]

A saját UI-nak van még pár hibája, a felülről lehúzható értesítési tálca kétszintes, első legyintésre lejönnek a notifikációk, a másodikra meg elvileg a gyorsbeállítások is, de csak akkor, ha ezt is a kijelző legfelső részéről indítjuk. Kapunk néhány extra alkalmazást, például rögtön kétféle billentyűzet érhető el, az egyiknek az a neve, hogy Bagan, a másiknak pedig az, hogy GO. Előbbi mianmari és angol nyelven működik, ez kevésbé szofisztikált, utóbbi viszont kimondottan kellemes, van hozzá magyar szótár is. De persze használhatjuk a gyári, androidos verziót is. Office fájlainkat a DocumentsToGo segítségével babrálhatjuk (és újakat is létrehozhatunk), van diktafon, fájlkezelő, elemlámpa, illetve egy pofonegyszerű, kóddal működő app, amellyel a különböző, telefonon levő alkalmazásokat zárolhatjuk. A bónusz a Xender, ami egy fájlmásoló alkalmazás iOS és WP mobil, vagy számítógép és telefon között a neten keresztül. A használt eszköz böngészőjébe kell beírni egy URL-t, kapunk egy QR-kódot, azt a Doogee beolvassa és máris látszik az X5 fájlstruktúrája, lehet másolgatni ide-oda.

Multimédia

Egy ilyen olcsó cuccnak akárki elnézné, hogy a hátlapra csak 5 megapixeles kamerát tettek a kínaiak. Nevezettek viszont azt gondolták, hogy ez ciki, ezért felturbózták szoftveresen 8 megapixelre, ami mindennek nevezhető, de jó ötletnek semmiképp. Ezzel az interpolált megoldással az egyébként sem acélos produkciót sikerült még jobban pofáncsapni, de hogy teljes legyen a kép, ugyanezt a trükköt a 2 megapixeles előlapi kameránál is megjátszották, itt a szoftver 5 megapixelesre hízlalja fel a fotókat — ennek semmi, de semmi értelme.


[+]

A kezelőfelület bármelyik egyszerűbb androidos eszközből ismerős lehet, a Doogee nem fektetett különösebb hangsúlyt arra, hogy mindenféle extra lehetőségeket biztosítson, de mint látni fogjuk a fotókból ennek egyébként sem lett volna semmi jelentősége. Állítható a felbontás, a geotagging, a fehéregyensúly, az önkioldó, a geotagging és az ISO (100-1600 között), van vaku, mosolyérzékelés, HDR és mozdulatérzékelés, ami gyakorlatilag megpróbál azonnal exponálni, ahogyan változást lát a képen. Ez egyrészt már a legkisebb mozdulatra is aktiválja magát (tehát kézben tartva a telefont konkrétan akármikor), másrészt csak megpróbál azonnal exponálni, de mire összeszedi magát, a fókuszt és ténylegesen ellövi a képet, addigra néhány másodperc már biztosan elröppent.

A fenti fotók aránylag rohadt gyengék. Minden létező, mobilkamerás hibát sikerül produkálni, gyenge a dinamikatartomány, jelzésértékű a vonalélesség, nincsenek részletek, de van zaj, a fókuszt pedig véletlenszerűen vagy eltalálja az automatika, vagy nem. Rossz fényviszonyok között a vaku alig másfél méterre világít, de a fehéregyensúlynak köze nincs a realitáshoz, nincs olyan helyzet, amiben a Doogee X5 kamerája értékelhető produkcióra lenne képes. Videót 720p-ben rögzít, abban sem lesz köszönet, mutatunk egy tesztfelvételt, csak a rend kedvéért.


[+]

Zeneileg sem kell sokat várni a géptől, a lejátszó a platform régesrégi szoftvere, a Play Zene nincs is fent gyárilag a gépen. Ettől még működik, van albumborítós megjelenítés, akad equalizer, kihangosítva hangos, de fülsértően éles a produkció, headsettel jobb, de a mélyeket egyszerűen nem szólaltatja meg a készülék, ahogyan az a lenti mérésekből is látszik. Füles egyébként sem fog ártani, ha az FM-rádiót szeretnénk használni, ennek zsinórja szolgál ugyanis antenna gyanánt.

Doogee X5 frekvenciatartomány

Doogee X5 zajszint

Teszt Doogee X5 Allview P6 Qmax Alcatel OT Idol 3 (4.7) OnePlus 2 Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,09, +1,33 +0,40, -1,68 +0,66, -0,73 +0,14, +0,10 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -91,1 -88,9 -90,1 -95,4 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 91,3 88,9 90,1 95,7 85,9
THD, %: 0,0290 0,0150 0,0054 0,0110 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,571 0,367 0,011 0,013 0,016
Sztereó áthallás, dB: -81,3 -80,5 -88,4 -58,2 -88,2

Adatátvitel, akkumulátor

Ez egy olcsó telefon olcsó chipsettel, ennek megfelelően 4G nincs. HSPA kapcsolatot használva a sebesség maximum 21 Mbps lehet, biztos ki lehet belőle ezt préselni, de a böngésző ennek azért korlátot szab, az oldalak betöltésére még akkor is várni kell, ha valami sokkal gyorsabb WiFi van a közelben. Ha viszont megjelenik a tartalom, akkor már nincs gond a görgetéssel és a nagyítással, annyira pedig azért nem kell sokat várni, ha a kontent egy része úgyis cache-ből ugrik elő, igazából teljesen jól el lehet netezgetni. Az említett WiFi érzékenysége egész jó, akad még Bluetooth, illetve GPS és GLONASS támogatás is, a pozíciószerzés sebességével sem volt gondom. USB OTG-re viszont ne számítsunk, ez nem az a kategória, ahogyan az NFC is hiányzik.


[+]

A két SIM kezelésében sincsenek trükkök, meg lehet adni, hogy hívásokra, üzenetekre és adatforgalomra melyik az elsődleges kártya, slussz. A telefon dual standby módban működik, magyarán ha az egyik kártyán épp csacsogunk, akkor a másik minden különösebb kecmec nélkül leugrik a hálózatról és nem elérhetőségi állapotba kerül. A hátlap alá 2400 mAh-s akkumulátort rakott a gyártó, ami egy napnyi készenlétet biztosan hoz. A visszajelző nem teljesen tökéletes, a 100%-os szintről relatív hamar eljutunk 50%-ig, de onnan lassul az energia eltűnésének tempója, úgyhogy nem kell megijedni. Van intelligens energiatakarékosság, amit ki-be lehet kapcsolni, de nem kapunk támpontot annak kapcsán, hogy ez mit csinál, illetve van ezen felül még külön egy akkukímélő mód is, ami leveszi a teljesítményt, a rezgést kinyomja és kikapcsolt kijelző mellett leállítja az adatátviteli szolgáltatásokat. A szokásos MindigTV stream tesztünk elmarad, mert az eszköz nem kompatibilis az alkalmazással, úgyhogy ráküldtem YouTube-ról (amit szintén nekünk kell telepítenünk) a 100 órás Nyan Cat videót. Ebből 6 órányi adagot tudunk töltés nélkül magunkba szippantani, WiFi-t használva, maximális fényerő mellett.


[+]

Értékelés: Doogee X5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 10 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Ennyi pénzért ez kábé ajándék. Ha csak azt nézem, hogy 25 ezer forintért HD kijelzőt, 5.1-es Androidot és egy relatív megbízhatóan működő hardvert kapunk, akkor már kevésbé lényeges, hogy a kamera csapnivaló, a gesztusvezérlés egy vicc, az üzemidő pedig maximum átlagos és nincs 4G. A leggyakrabban használt okostelefonos funkciók minden gond nélkül működnek (böngészés, közösségi oldalak, YouTube, navigáció, e-mail, telefonálás), a nem túl összetett játékok is elfutnak, sokan mást nem is várnak el egy készüléktől. Ebben az esetben nem is nagyon kérdés, hogy relatív felesleges kiadni jóval több pénzt egy olyan gépért, ami kábé ugyanezt hozza, csak virít a hátlapon egy ismertebb márka neve. Persze akinek a kamera fontos, aki egyedi formatervet szeretne, aki nívósabb anyaghasználatra indul be, akinek lényeges, hogy a felhasználói felület tudjon trükköket, aki sokat játszik, akit zavar, hogy nem minden menüpont magyar, azoknak nem lesz elég a Doogee X5 tudása. Nyilvánvaló, hogy ezen az árszinten nem fogunk csúcsmodellt kapni, de azért az nem kis fegyvertény, hogy hasonló árazással eddig csak talán a szolgáltatók saját márkás készülékei között találkozhattunk, ez viszont független, kétkártyás és magyar szerviz is van. Mindenki azt hiszi, hogy telefonokat tesztelni irtó menő és jó móka, de ebbe beletartozik az is, hogy ha egy olcsóbb ketyere érkezik, akkor az embernek abba bele kell költöznie és úgy használnia, mintha a sajátja lenne. A Doogee X5-öt pedig nem esett nehezemre így kezelnem, noha a fotózásról le kellett mondanom és picit türelmesebbnek kellett lennem, de ilyenkor mindig az jutott eszembe, hogy 25 ezerért ezeket simán elviselem. Aki nem akar sokat költeni egy okostelefonra, nincsenek különös igényei, annak bizony a Doogee X5 abszolút ajánlott. Csak azért nem különösen az, mert véleményem szerint a magyar piacon a rendesen lefordított interfész alapkövetelmény.

Doogee X5

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Doogee X5
Doogee X5 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 143 x 72,2 x 8,8 milliméter
Tömeg 130 gramm
Színvariációk fekete, szürke
SIM-foglalat 2db micro SIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6580
Processzor típusa 1,3 GHz-es, négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (ebből 6 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 32 gigabájttal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21 Mbps / 5,76 Mbps / nincs
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Xender, DocumentsToGo, zseblámpa, GO billentyűzet, fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 720p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2400 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő (3G) 90 óra
Beszélgetési idő (3G) 10 óra
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gesztusvezérlés

Azóta történt

  • Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

    Harmincezer forint körüli áron eddig elég nehéz volt új, kártyafüggetlen androidos mobilt ajánlani megvásárlásra, tesztünk alanya azonban jelentősen megkönnyíti a dolgunkat.

  • Mobilarena TV: Nagykutya szelíd természettel

    A Doogee X6 Pro nem generációs, hanem méretbeli váltás a remekül sikerült X5 Próhoz képest, ám a phabeltes kijelzőre váltás kompromisszumokkal jár.

  • Doogee X6 Pro - egyszer volt Budán kutyavásár?

    Befutott a komoly sikert arató X5 Pro folytatása, amely inkább méret-, semmint generációváltás, és nem minden változott a phabletre hízott X6 Pro előnyére.

  • Bemutatkozott a Doogee X5 Max

    A kicsit visszafogott képességű, de lelkes kiskutya felfrissült, és nem csak jobban néz ki, de az akkumulátora is komolyabb lett.

Előzmények

  • Mobilarena TV: kutyából lesz-e szalonna?

    Arcpirítóan olcsó a Doogee X5, miközben négymagos processzort, 8 megapixeles kamerát, kétkártyás működést és HD felbontású kijelzőt vonultat fel. Megéri?

Hirdetés