Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

Hirdetés

Multimédia

Egy ilyen olcsó cuccnak akárki elnézné, hogy a hátlapra csak 5 megapixeles kamerát tettek a kínaiak. Nevezettek viszont azt gondolták, hogy ez ciki, ezért felturbózták szoftveresen 8 megapixelre, ami mindennek nevezhető, de jó ötletnek semmiképp. Ezzel az interpolált megoldással az egyébként sem acélos produkciót sikerült még jobban pofáncsapni, de hogy teljes legyen a kép, ugyanezt a trükköt a 2 megapixeles előlapi kameránál is megjátszották, itt a szoftver 5 megapixelesre hízlalja fel a fotókat — ennek semmi, de semmi értelme.


[+]

A kezelőfelület bármelyik egyszerűbb androidos eszközből ismerős lehet, a Doogee nem fektetett különösebb hangsúlyt arra, hogy mindenféle extra lehetőségeket biztosítson, de mint látni fogjuk a fotókból ennek egyébként sem lett volna semmi jelentősége. Állítható a felbontás, a geotagging, a fehéregyensúly, az önkioldó, a geotagging és az ISO (100-1600 között), van vaku, mosolyérzékelés, HDR és mozdulatérzékelés, ami gyakorlatilag megpróbál azonnal exponálni, ahogyan változást lát a képen. Ez egyrészt már a legkisebb mozdulatra is aktiválja magát (tehát kézben tartva a telefont konkrétan akármikor), másrészt csak megpróbál azonnal exponálni, de mire összeszedi magát, a fókuszt és ténylegesen ellövi a képet, addigra néhány másodperc már biztosan elröppent.

A fenti fotók aránylag rohadt gyengék. Minden létező, mobilkamerás hibát sikerül produkálni, gyenge a dinamikatartomány, jelzésértékű a vonalélesség, nincsenek részletek, de van zaj, a fókuszt pedig véletlenszerűen vagy eltalálja az automatika, vagy nem. Rossz fényviszonyok között a vaku alig másfél méterre világít, de a fehéregyensúlynak köze nincs a realitáshoz, nincs olyan helyzet, amiben a Doogee X5 kamerája értékelhető produkcióra lenne képes. Videót 720p-ben rögzít, abban sem lesz köszönet, mutatunk egy tesztfelvételt, csak a rend kedvéért.


[+]

Zeneileg sem kell sokat várni a géptől, a lejátszó a platform régesrégi szoftvere, a Play Zene nincs is fent gyárilag a gépen. Ettől még működik, van albumborítós megjelenítés, akad equalizer, kihangosítva hangos, de fülsértően éles a produkció, headsettel jobb, de a mélyeket egyszerűen nem szólaltatja meg a készülék, ahogyan az a lenti mérésekből is látszik. Füles egyébként sem fog ártani, ha az FM-rádiót szeretnénk használni, ennek zsinórja szolgál ugyanis antenna gyanánt.

Doogee X5 frekvenciatartomány

Doogee X5 zajszint

Teszt Doogee X5 Allview P6 Qmax Alcatel OT Idol 3 (4.7) OnePlus 2 Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,09, +1,33 +0,40, -1,68 +0,66, -0,73 +0,14, +0,10 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -91,1 -88,9 -90,1 -95,4 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 91,3 88,9 90,1 95,7 85,9
THD, %: 0,0290 0,0150 0,0054 0,0110 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,571 0,367 0,011 0,013 0,016
Sztereó áthallás, dB: -81,3 -80,5 -88,4 -58,2 -88,2

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

    Harmincezer forint körüli áron eddig elég nehéz volt új, kártyafüggetlen androidos mobilt ajánlani megvásárlásra, tesztünk alanya azonban jelentősen megkönnyíti a dolgunkat.

  • Mobilarena TV: Nagykutya szelíd természettel

    A Doogee X6 Pro nem generációs, hanem méretbeli váltás a remekül sikerült X5 Próhoz képest, ám a phabeltes kijelzőre váltás kompromisszumokkal jár.

  • Doogee X6 Pro - egyszer volt Budán kutyavásár?

    Befutott a komoly sikert arató X5 Pro folytatása, amely inkább méret-, semmint generációváltás, és nem minden változott a phabletre hízott X6 Pro előnyére.

  • Bemutatkozott a Doogee X5 Max

    A kicsit visszafogott képességű, de lelkes kiskutya felfrissült, és nem csak jobban néz ki, de az akkumulátora is komolyabb lett.

Előzmények

  • Mobilarena TV: kutyából lesz-e szalonna?

    Arcpirítóan olcsó a Doogee X5, miközben négymagos processzort, 8 megapixeles kamerát, kétkártyás működést és HD felbontású kijelzőt vonultat fel. Megéri?

Hirdetés