Doogee N30 - harmincért elmegy

Nem kell sokat várni a Doogee belépő modelljétől, de tény, hogy a kijelző korrekt, van rajta Type-C, jack, megy a dualSIM microSD kártya mellett is, hatalmas a belső tárhely és egész jól néz ki.

Hirdetés

Multimédia

A kamerarendszer ugyan korszerű elrendezésben, AI felirattal, látszólag négy kamerából áll, de jelen esetben nem csak a 2 megapixeles makró szenzor egy raklapnyi gőzölgő talajjavító matéria. Nagyítónak viszont jól használható, csak fényképezni nem nagyon lehet vele. Fókusz alig van és nagyon érzékeny a legapróbb kézremegésre is. Az utolsó képnél már nem is strapáltuk magunkat. A méretes lyukban helyet foglaló, 8 megapixeles előlapi kamera sem egy profi valami, ezt tudja, sorrendben a következő módokban: normál, szépítés, portré és fekete-fehér.

A 16 megapixeles (PDAF, f/2,2) főkamerától és a 8 megapixeles ultraszélestől sem vártunk mondjuk túl sokat. Ja, és van még egy mélységszenor is a portrékhoz, ami konkrétan nem csinál semmit. Ha letakarjuk, a rendszer akkor is boldogan odavarázsolja a kontúrokat véletlenül sem követő, koncentrikus elmosást. De már régen láttam igazi fantomszenzort, majdnem el is felejtettem kipróbálni, hogy csinál-e bármit is.

Az időjárás nem volt kedvező, de szerintem a Doogee N30 kameraképességein az sem segítene sokat, ha Hawaiin lennénk. A főkamera HDR-rel sem érti a dinamikatartomány fogalmát, a képzaj döbbenetes, az meg még inkább, ahogy az algoritmus kényszeredetten ráélesít. De legalább túl sok kromatikus aberráció és felpuhult rajzolat nincs. Egyrészt rajzolat se nagyon van, másrészt a széleken pont ugyanúgy rommá van élesítve a kép, mint bárhol máshol. Az ultraszéles meg egyenesen katasztrófa. Mélyen alulexponál, erős a torzítás, részletek és vonalélesség véletlenül sincs, csak rengeteg zaj és az azzal való látható küzdelem. Éjszaka a főkamera nem annyira nagyon rossz, mint amire számítunk, az ultraszéles viszont szintén használhatatlan.

Videózni elvileg FHD 30 fps képkockaszámmal lehet, gyakorlatilag viszont olyan maximum 15-20 fps, ami kiesik az eszközből, az EIS meg mintha csak rontana a helyzeten. Hideg sem volt és nem is rángattam, becs’ szó, de a csúcs az ultraszéles este. 9 fps, fókusz nincs, de felismerhető tartalom se.

A lejátszó meg a videókönyvtárból nyíló gyári megjelenítő, úgyhogy nem sok lehetőségünk van. Ha szeretnénk esetleg feliratokat, egzotikusabb formátumokat vagy csak hangsávot váltani, érdemes leszedni egy dedikált lejátszót. Widevine L1 híján a streamelt tartalmak sem mennek magas felbontásban, pedig a kijelző kivételesen pont nem rossz.

[+]

Zenelejátszónak a Google Play Musicot szánták, de még azzal is gyorsabban jutunk offline hallgatnivalóhoz, ha a fájlokból szedjük elő a tárolt tartalmakat. A multimédiás hangszóró elég vérszegény, durván felülreprezentáltak a magasak, de legalább nem torzít, recseg vagy ilyesmi. De nagyon üres és részlettelen, nem egy élmény. Jack csatlakozóban végződő fülhallgatóval viszont teljesen hallgatható, akár az FM-rádió is, ha nincsenek különösebben magas elvárásaink. De lehetőleg inkább csak annyi, hogy ne okozzon fájdalmat. A BesLoudness hangzásjavítást meg kapcsolgatni sem érdemes, a világon semmit nem csinál. De semmit.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Ezért kell vigyázni a másodvonalbeli gyártókkal

    A kínai bíróság letöltendő börtönbüntetéssel és pénzbírsággal büntette a Gioneet. A gyártó több, mint 20 millió készüléket fertőzött meg trójaival.

  • Huawei Y5p - aprócska kényelmetlenség

    A Huawei belépő szintű modelljét már-már apróságnak is nevezhetnénk, egyrészt mert mai viszonylatban igen kompakt, másrészt mert kifejezetten szerethető, egyszerű kis készülék. Lenne. De a Google szolgáltatások hiánya miatt elég kényelmetlen.

  • Extrém formával mutatkozott be a Doogee S88 Pro

    Nagyon durva hidegeket, rengeteg esést és tartós víz alá merítést is bír az újdonság a gyártó szerint, ennek megfelelően persze nem is kecses a külső.

  • Alcatel 1S (2020) - ne add lejjebb!

    Az Alcatel abszolút belépő szintű modellje lényegében egy 3L, csak azzal a különbséggel, hogy az 3L sokkal jobban megéri. Leginkább a csekély árkülönbözet fényében.

Hirdetés