Dell Venue Pro - gyönyörű óriás

Külső

Tudjuk, hogy a formaterv megítélése mindig szubjektív, de akkor is leírom: a Venue Pro eszméletlenül szép készülék. Sokan úgy tartják, a WP7 telefonok egyébként is szebbek a piacon lévő egyéb típusoknál. Szerintem meg a Dell úgy kompletten a piacon lévő összes telefonnak odavág, és a most megvehető egyik leggyönyörűbb mobil. Sajnos a képek csak töredékét adják ennek vissza, és az állításom elég jól igazolja, hogy aki látta nálam, mindenki megjegyezte a szépségét. A fekete egyhangúságát az oldalsó részek krómozása oldja, és ami még szintén hozzátesz az egészhez, az a mérete. A Venue Pro ugyanis nem csak szép, hanem igen nagy darab is, ez viszont esetenként visszaüthet. Nőknek gyakorlatilag felejtős, még összecsukva is hosszában-széltében majdnem akkora, mint a még nem is kapható Samsung Galaxy S II. Csak épp a Dellnél nem spóroltak a vastagsággal, úgyhogy nem túlzás, hogy van fogása. Az egészre a koronát a súlya teszi fel, ami tudomásom szerint rekorder a mostani készülékek között (luxusmobilok nem játszanak). A 193 grammos(!) tömeg tényleg nem akármi, szerencsére a nagy méret miatt ezt kevésbé érezni. A komoly külső, a nagy méret és súly igencsak tekintélyt parancsoló, első látásra is egyértelművé teszi bárkinek, hogy ez bizony egy komoly eszköz. Az óriási súly ellenére kívül nem alkalmaztak fémet, viszont az összeszerelés méltó a megjelenéséhez. Rendkívül egyben van, a csúszka is masszív, határozottan, kellő erővel működik, nem lötyög. Az alsó és felső él puha műanyaggal borított, az egész olyan, mint egy nagyon szép felsőkategóriás autó.

Dell Venue Pro
[+]

A jókora előlapra jókora kijelző került, konkrétan egy 4,1 hüvelykes átlójú érintőképernyő. AMOLED technológiájú, WVGA (480 x 800 pixel) felbontással és 16 millió színnel, továbbá kapacitív és a multi-touch se gond neki (legfeljebb 4 ujjat érzékel). Az AMOLED miatt a kontraszt nagyon erős, a fekete tökéletes, viszont a színek kissé túl élénkek. Betekintési szöge jó nagy, de az enyhén ívelt Gorilla Glass üveg (ami nem csak szép, hanem kényelmes is) kicsit tompítja ezt. Napfényben is olvasható marad, főleg ha nem a fekete, hanem a fehér témát állítjuk be. Felette fémes rács mögött van a hangszóró, aminek hangereje és hangminősége is megfelelő. Viszont itt egy ergonómiai bakit fedeztem fel, mivel a kis rés miatt nem mindegy, miként tesszük a fülünkhöz, különben nem halljuk rendesen a másikat, noha a hangerő már a plafonon van. A másik, hogy a felső él pereme hosszabb beszélgetésnél nyomhatja a fülünket, itt egy kicsit beáldoztak a kényelemből a forma kedvéért. A hangszórótól jobbra fényszabályzó és távolságérzékelő szenzorok dolgoznak, előlapi kamera nincs. Alul a Microsoft előírásának megfelelően három kapacitív érintőgomb került, melyek a bőséges hely miatt egymástól távol vannak, világításuk is van, bár ez lehetne erősebb.

Dell Venue Pro
[+]

A Venue Pro nem csak abban különbözik utótag nélküli testvérétől, hogy Android helyett WP7-et futtat, hanem van egy teljes QWERTY billentyűzete is. Ilyet a cikk írásakor csak a HTC 7 Pro tud, ám a Dell egyedisége abban rejlik, hogy nem oldalra, hanem hagyományosan felfelé kell széttolni. Ez a fajta kialakítás nagyon ritka, a Nokia, a BlackBerry, a Palm, a Motorola és az LG rendelkezik 1-1 ilyen megoldású készülékkel, WP7 mobilok között viszont nincs párja. A legtöbben az oldalra kicsúszós kivitelt kedvelik, mivel így jóval nagyobb hely áll rendelkezésre a billentyűknek. Azért a mérnökök kihasználták a helyet, és egy elég jó gombsort hoztak össze. A billentyűk tényleg nem túl nagyok, ám domború felületük, határozott nyomáspontjuk megkönnyíti a használatot. Világításuk teljesen egyenletes, sötétben is szép látványt nyújt. A másodfunkciós gombbal szinte minden speciális karaktert villámgyorsan elérhetünk, az ékezetek használata sem vészes. Először az adott magánhangzót kell beütni, majd utána az ékezetes gombbal a képernyőn felbukkanó listában a szükséges ékezetes változatra rálépni. Sajnos hosszú Ő és Ű nincs, ez viszont a rendszer hiányossága, a későbbi magyar nyelvvel bizonyára ez is bekerül majd.

Dell Venue Pro
[+]

Számomra a hátlap a készülék egyik legszebb része. Az anyagában mintázott akkufedél kicsit karbonos hatású, a rajta lévő króm Dell márkajelzés pedig tökéletesen kiegészíti ezt. Alulra odatették, hogy Windows Phone, hogy azért tudjuk, miről is van szó. Egészen felülre szorult a kamera optikája, mellé pedig a LED villanó. A hátlap egyszerűen felfelé csúsztatva levehető, mégsem lötyög, és a körmünket se kell szanaszét törni egy ilyen műveletért.

Dell Venue Pro
[+]

Az oldalsó élekből a baloldalival érdemes kezdeni, itt ugyanis az égvilágon semmi sincs. Vele átellenesen, jobbra már került egy hangerőszabályzó és egy exponáló gomb a kamerának. Felülre jutott a 3,5 mm-es jack kimenet, illetve a bekapcsoló. Sajnos ez elég apró és süllyesztett, a ferdén kialakított rész miatt pedig egy kézzel nem egyszerű megnyomni. Alul középen figyel a microUSB, melyet mindkét oldalról egy fémes rács fog közre. Ezekből a jobboldali mögött a hangszóró, a baloldali mögött pedig a mikrofon található. Igen, itt lehet savazni, hogy ez iPhone 4 utánérzés, bár ez inkább most dicséret. Ugyanis a mindenki által közkedvelt hátlapra helyezett hangszóró csak addig jó, amíg le nem tesszük a telefont. A Dell viszont asztalon se némul el, ráadásul hangerőben sincs hiány, így biztosan meghalljuk a csörgést.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Azóta történt

Előzmények

  • HTC 7 Pro - még nem profi

    Megjött az első QWERTY billentyűzetes WP7 telefon, ám a megvalósításba több helyen is hiba csúszott.

  • Minden a Windows Phone 7-ről

    Megérkezett szerkesztőségünkbe az első két Windows Phone 7-es telefon. Mindent átfogó bemutató az új operációs rendszerről.

Hirdetés