Hirdetés
Kamera, multimédia
A hátlapra egy 13 megapixeles, f/2.0 rekeszértékű, autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott kamerát álmodott meg a cég, szelfizni 5 megapixeles képekkel lehet, ennek a szenzornak az apertúrája f/2.2-es. Nincs optikai képstabilizátor vagy fókuszálást segítő megoldás, videókat maximum 1080p-ben lehet rögzíteni. Ujjcsúsztatással lehet a szoftver főképernyőjén az éjjeli, a videó, a fotó, a bár és a pro módok között váltogatni, a jobb alsó ikon pedig a jelenetválasztásban segít. A manuális opcióra rábökve lehetőséget kapunk a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO 100-3200), az expozíció korrekció, a záridő (1/1000 - 4 másodperc), valamint a fókuszálás babrálására. Bekapcsolhatjuk a panoráma, a hangfelvétel és a gif funkciókat is, a beállításokba lépve pedig a zárhangot, a GPS-címkézést, a rácsvonalazást, a hangerőgomb funkcióját, az arcfelismerést és a képfelbontást módosíthatjuk.
A kamera keresőképernyője és a menüben található opciók [+]
A kamera maximum közepes teljesítmény nyújt. Aki nem részletekbe menően keresi a hibákat, és pixelről pixelre vizsgálja át a végeredményt, az nyugodtan kattintgat a géppel, főleg nappal, amikor korrekt a dinamikatartomány. Az érzékenyebb szemű felhasználók viszont némileg csalódni fognak, mert van probléma rendesen, a távolabbi tárgyak például könnyedén elmosódnak, ami a vonalélességet nem minden esetben érinti, a részletességet viszont igen, nem minden látszódik jól a háttérben. A vakuval is vannak gondok, habár zseblámpaként jól szolgál, valahogy fotózásnál nem villan akkorát, hogy normálisan megvilágítsa a környezetet. A tudomány este, éjszaka fogy el leginkább, amikor zajosodnak a felvételek, és a részletgazdagság is csak álom marad. A tesztfilmtől sem fogunk cannes-i magasságokba repülni, a fókusz oké, a hang közepes, ám az apró részek már nem látszódnak tisztán.
A kamera vállalható, a ledes vaku is teszi a dolgát, csak nem túl nagy hatásfokkal [+]
A videolejátszó CoolVideo névre hallgat, kellemes felülettel rendelkezik, ahol nem csak a fájlok nevét láthatjuk, hanem egy képet is a filmből. Az ismertebb formátumok közül az mp4 vagy éppen a 3gp simán fekszik neki, ellenben a divx-et vagy éppen az mkv-t már nem kultiválja sajnos, és a feliratokkal is hadilábon áll néha, szóval érdemes meglátogatni az alkalmazásboltot. Aki mégis megelégszik ennyivel, az kap még egy jó fícsört, ilyen a kis ablakba helyezés, aminek hála akkor is lehet zavartalanul mozizni, ha például egy fontos e-mailt elolvasnánk.
A zene- és a videolejátszó [+]
A zenelejátszót is átszabta egy kicsit a Coolpad, az mp3 vagy éppen flac dalokat minden nehézség nélkül viszi, a számokat előadók, albumok, mappák szerint rendezve láthatjuk. Adott a keveréses mód, a hangzásjavítás, valamint az automatikus kikapcsolás (10-90 perc). A hangszóró egészen addig normálisan szól, ameddig nem fektetjük a hátára a telefont, hiszen pont úgy helyezkedik el, hogy bármilyen felület képes jelentősen letompítani, így nem csak zenéléskor, hanem sima csengésnél is gond lehet ebből. Az FM-rádió szerencsére nem maradt ki, RDS-es, viszont makacs módon visszautasít minden indítási kísérletet, kivéve ha csatlakoztatunk egy fülhallgatót a mobilhoz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!