Coolpad Torino - nyolc kerék hajtja

A kínaiak bontogatják szárnyaikat, most egy középkategória felső részébe szánt készülékkel támadnak, ami méretes, van a hátulján ujjlenyomat-olvasó, jó a hardvere és az ára sem vészes.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ugyan többre is képes a chipset, meg kell elégednünk a Cat.4-es LTE-vel, így 4G-n maximum 150 Mbps-mal száguldozhatunk és 50 Mbps-mal tölthetjük fel az adatokat. 3G-n sincs vészes lassulás, hiszen a jó esetben 42,2 Mbps-os letöltési sebesség mellett 5,76 megabájtos feltöltésre számíthatunk másodpercenként. A készülék két nanoSIM-et fogad (ha a microSD bővíthetőséget mellőzzük), a két kártya csak akkor lóg együtt a hálózaton, ha nem indítunk hívást, ilyenkor ugyanis a nem aktív darab lekapcsolódik (csak az első foglalatba tudunk 4G-n száguldozni, a másik csak a 2G-t kezeli). A beszélgetési hangszóró minősége korrekt, jó a maximum hangerő, nem recseg a vonal. WiFi-ből kétcsatornás, 802.11b/g/n-es jut, amin keresztül az internet is megosztható.

A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző
A készülékben található szenzorok és a Chrome böngésző [+]

Bluetoothból 4.0-s verzió és A2DP jár. Sajnos le kell mondanunk az infráról és még az NFC-ről is, ezeket a hiányosságokat próbálja meg kárpótolni az USB-OTG és az A-GPS, utóbbi a GLONASS-nek is hála villámgyorsan talál jelet, amit aztán végig stabilan is tart. Szenzorok tekintetében fontos kiemelni, hogy csak gyorsulásmérő van, giroszkóp és iránytű nincs. A mobilon a Chrome böngészőt találjuk meg, a Google fiókba való bejelentkezéssel minden fontos adat (előzmény, könyvjelző, jelszó) szinkronizálható. A görgetési és a weblapmegnyitási sebesség rendben van, két ujjal lehet zoomolni, a sorokat viszont nem tördeli a képernyő széléhez igazítva a szoftver.

Jelentősen nagyobb, mint az 5,2 hüvelykes kijelzővel felszerelt Nexus 5X
Jelentősen nagyobb, mint az 5,2 hüvelykes kijelzővel felszerelt Nexus 5X [+]

Értékelés: Coolpad Torino
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 2500 milliamperórás akkumulátor 13 óra beszélgetési időt ígér 3G-n, ez teljesen átlagos teljesítmény. Nagyjából ez jellemző a mindennapi használatra is, kevés fotózással, sok internetezéssel és néhány hívással nagyjából három és fél óra kijelzőidő hozható ki, aki kevesebbszer nyúl a telefonért, az picivel több mint egy napos működésre számítson, de érdemes inkább minden este, vagy körülbelül 5 órányi filmezés után töltőre csatlakoztatni a phabletet.

A Coolpad Torino közel 70 ezer forintba kerül, a telefon két legnagyobb erénye pedig egyértelműen a Snapdragon 617 chipset, ami a középkategóriában abszolút jó és időtálló megoldás, valamint az ujjlenyomat-olvasó, ami ha már messze nem is unikum, mindenképpen kedves gesztus, főleg azokkal a plusz szolgáltatásokkal, amiket a cég újdonsága nyújt. A 3 gigabájtnyi rendszermemória jótékonyan járul hozzá a kellemes rendszersebességhez, alapvetően minden fontos feladatot képes ellátni a készülék. A kijelző mérete a mai kor elvárásainak felel meg, az IPS panel jól látható, egyedül a felbontást lehet kritizálni, a Full HD-t illett volna meglépni. A 13 megapixeles kamera nem feltétlenül hozza, amit kell, egyáltalán nem hibátlan, aki nem szőrszálhasogató, az ellesz a fényképező által lőtt képekkel, aki viszont minőségi fotókra vágyik, annak nem ezt a telefont kell választania. A formatervvel nem lenne különösebb gond, ha nem ezt a rendkívül ronda, fényes, plasztik hátlapot választották volna, bár legalább a fehér szín miatt annyira nem üt szíven a dolog. Az üzemidő nem kiemelkedő, de nem vészes, a dual SIM pedig egyre elterjedtebb, és bizony hasznos szolgáltatás. Az ellenfelek száma persze most is nagy, a B20-as LTE nélkül vígan elélő felhasználók jóval olcsóbban hozzájuthatnak a tesztalanyunknál többre képes Xiaomi Redmi Note 3 Próhoz, a ZUK Z1 szintén értelmes alternatíva, még mindig kitűnően szolgáló hardverrel, a Samsung Galaxy J7 (2016) pedig az AMOLED kijelzővel és a pörgős működéssel rúghat könnyen labdába. A Coolpad Torino mindenesetre elgondolkodtató termék, aki a középkategóriában keresgél phabletet, annak ahogy nekünk, neki is tetszhet ez a készülék.

Coolpad Torino

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Coolpad Max - kettő az egyben

    A Coolpad csúcstámadást kísérel meg a Coolpad Max képében. Az alaptábort az erős konkurencia ellenére is jó eséllyel beveheti az alkalmazott biztonsági protokollal, és a körítés is teljesen rendben van.

  • Coolpad Modena 2 - városfejlesztési osztály

    Modena szép hely, és szép a róla elnevezett, másodgenerációs Coolpad phablet is, ami kamerában ugyan előrelépett, üzemidőben és lóerőben viszont karcsú maradt.

  • Majdnem varázslat a Coolpad Conjr

    Érdekes készüléket dobott piacra a Coolpad, ami látszólag tökéletesen kielégíti a középkategória kívánalmait, aztán szembesülünk a hardverrel.

Előzmények