Cell Phone Recon - telefonkövetés szoftveresen

Hirdetés

Cell Phone Recon

A Cell Phone Recon tulajdonképpen egy szoftver, melyet megfelelő mobiltelefonra telepítve lehetővé válik az internetes mobilkövetés. Multiplatform megoldásról van szó, mely jelenleg 8-as és 9-es Symbian rendszereken, Windows Mobile-on, Androidon és BlackBerry-n is működik, tehát gyakorlatilag csak egy okostelefon kell hozzá. Nyilván nem árt mondjuk, ha az adott telefonban van GPS-vevő, hiszen anélkül a helymeghatározás nem lehetséges, de ennek hiányában is elég sok információ lekérhető az adott mobilkészülékről.

Cell Phone Recon

Maga a cucc egy pendrive, melyen nincs semmilyen program, ha bedugjuk számítógépünkre, megnyitja a követéshez használatos honlapot, ahol instrukciókat kapunk az egyébként roppant egyszerű telepítési folyamathoz. Amire szükségünk lesz (és amiért fizikailag is megvesszük a csomagot, bár ami azt illeti, neten is simán lehetne árulni), az a fémből készült pendrive-on lévő szériaszám, ezzel tudjuk aktiválni a szolgáltatást, egy pendrive-val elvileg egy mobiltelefon követhető. A regisztrációs procedúra roppant egyszerű, e-mail címünk megadása után be kell írni egy jelszót és a már említett sorozatszámot, be is léphetünk a rendszerbe, ahol a követni kívánt készülék IMEI- és telefonszámát, valamint típusát kell megadni, utóbbit csak úgy heccből, a szolgáltatás menetét nem befolyásolja - mi például egy vadi új Samsung Galaxy 3-on teszteltük a dolgot, ami a támogatott készülékek között még nyilván nem is szerepel. Persze ezzel még nem végeztünk, szükség van a készüléken történő szoftvertelepítésre is, amihez be kell írnunk egy webcímet (magán a készüléken, persze), letöltődik egy program és el is indult a gépezet.

Cell Phone Recon
Azért a sorozatszámért fizetünk, amit mi elmostunk ezen a képen

A dologban az az érdekes, hogy Androidon nem is volt szem előtt, hogy a program fel van telepítve a készülékre, valószínűleg nem véletlenül. Az alkalmazást minden platformon "PhotoViewer"-nek hívják, Androidon ikonja nincs, de bekapcsolás után permanensen fut a háttérben, csak a futó taskok megtekintésével vehetjük észre és zárhatjuk be. Mindenhez hozzáfér a telefonon, le tud kérni adatokat, tud üzenetet küldeni és adatforgalmat is generálhat, nyilván ez a lényeg, a működési elv ugyanis az, hogy minden történést feltölt egy internetes adatbázisba, amiket aztán a már említett oldalon ki lehet listázni. Nem tudtuk lemérni, hogy mekkora adatforgalmat generál, de nem nagyot, mert képek/zenék/stb. nem röpködnek, csak nyers információ, havi szinten szinte biztos, hogy nem eszik többet pár megabájtnál.

Cell Phone Recon
Admin menü a weben, mobilos adatainkat csak egy jelszó választja el a világtól

Hogy milyen adatok kérhetők le a rendszer segítségével? Mindenek előtt a GPS-pozíciónk, de nem az aktuális, hanem egy periodikus. Nem találtuk meg a logikát abban, hogy a rendszer mikor és miért rögzíti a helyeket, először azt hittük, hogy negyed órás intervallumonként tol fel valamit, de később kiderült, hogy nem, ugyanis a mozgást is figyeli, ha az ember (azaz a telefon) a fenekén ül, akkor feleslegesen nem frissíti a pozíciót. Mindenesetre érdekes (és a használhatóságot kicsit csökkenti), hogy az épp aktuális pozíció még manuálisan sem kérhető le, mindenképp meg kell várni, hogy a rendszer frissítse magát, ha nem teszi, így jártunk.

Cell Phone Recon
A Samsung Galaxy 3 ezeken a helyeken járt mostanában

Ezen felül a telefonálást, valamint az e-mail és SMS forgalmat követi a Cell Phone Recon. Hívásoknál egyértelmű a helyzet, a kimenő/bejövő/nem fogadott hívásokat külön-külön listázza, mindegyiknél megtekinthető a telefonszám, a dátum, az idő, a hívás hossza, valamint az, hogy a készülék fizikailag hol volt a hívás alatt (egy GPS-koordináta). Itt rögtön van is egy trükközési lehetőség, az időt ugyanis nem az internetről, hanem a telefonból olvassa ki a szoftver, magyarul lehet délután három óra, ha a telefonon reggel nyolcat állítunk be, akkor az lesz a listában. SMS-eknél és e-maileknél ugyanez a helyzet, csak a beszélgetés hossza helyett maga az üzenet látszik, sajnos hibás ékezetekkel, a magyar betűket ugyanis nem támogatja a rendszer, a forgalmazó pedig nem tudta megmondani, hogy mikor fogja. Egy e-mail tehát krixkraxok halmaza lesz a webes felületen.

Cell Phone Recon
Az ékezetek nem jól jelennek meg az adminfelületen, bekapcsolás után közvetlenül a GPS-információk sem voltak épp tökéletesek

Extra funkció a listák lementésének lehetősége, a cucc bármit ki tud exportálni CSV formátumba. Van továbbá egy "contact backup" névre hallgató funkció, mely a készülék névjegyzékében tárolt adatokat tudja lementeni; itt csak a belső memóriában található dolgok látszanak, a SIM-en tároltak nem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés