CAT S31 - a macska álmos

A Bullitt új generációs CAT S szériájának gyengébb modellje valóban gyenge. Leszámítva a panel fényerejét és a burkolatot. Mert azok egyáltalán nem gyengék.

Bevezető, tartozékok

A CAT rendszerint a berlini IFA-n mutatja be az újdonságokat, ez a Cat S40 és S30 utódjának esetében sem történt másként. Az S31 és S41 időszerű frissítésnek tekinthető, mivel az elődmodellek két egész éve kerültek forgalomba. A kialakítás és a megjelenés már akkor is kifogástalannak volt tekinthető a műfajban, a teljesítmény viszont hagyott kívánnivalót maga után. Ehhez képest a Cat képes volt 2017 harmadik negyedévében majdnem ugyanazzal a hardverrel kiadni a Cat S31-et, mint két évvel ezelőtt az S30-at és S40-et. Az akksi viszont jelentősen nagyobb lett.


[+]

Ez pedig jelen esetben konkrétan egy három éves, 32 bites, négymagos szettet jelent, vagy nevén nevezve Snapdragon 212-t, 2 GB operatív memóriával és 16 GB belső tárhellyel 100-110 ezer frontos árszinten. Cserébe a minimálisan nagyobb, 4,7 hüvelykes kijelző továbbra is kiemelkedő minőségű, a készülék pedig a MIL-STD 810G katonai minősítésnek megfelelőn kibír egy 1,8 méteres zuhanást, ellenáll a négyes kategóriájú vibrációnak, sós víznek, hősokknak, valamint -30 és +55 fokos környezetben is stabilan használható. Az IP68-as minősítést a gyártó maximum 1,2 méteres vízoszlop nyomásának kitéve 35 percben korlátozza, szilárd részecskék és por viszont egyáltalán nem juthat a szerkezetbe. És erre garanciát is vállalnak.

A 2015-ös Cat S30
A 2015-ös Cat S30 [+]

Azzal együtt, hogy a magyarországi premieren érdekes statisztikai adatokat ismerhettünk meg a CAT felhasználói bázisáról és szokásairól, az S31 teljesítménye annak ellenére is szerénynek tűnik, hogy minden további nélkül falhoz vághatjuk, ha elveszítenénk a türelmünket. Amire egyébként minden esély megvan. Az adatok alapján a fotós képességek alapvetően nem tűnnek meghatározónak a vizsgált felhasználói csoport számára, a párhuzamos feladatvégzés, mondjuk közösségi média és levelezés viszont igen. Na, ez nehezen fog menni, annak ellenére is, hogy a két évvel ezelőtti modellhez képest 0,2 GHz-el gyorsabban pörögnek a magok és megduplázódott a rendszermemória. Tehát már van belőle két egész gigabájt.


[+]

A csomagolás a szokásos, pont ugyanolyan, mint a CAT S41-é csak erre értelemszerűen S31 van írva. Viszont kilométerekről, sötétben is nyilvánvaló, hogy ez egy CAT. A sárga-fekete dobozban minden van, ami kell, nyilván a telefonnal együtt. A karton térelválasztót felnyitva találunk egy 1,5 amperes hálózati töltőfejet, egy microUSB kábelt és egy in-ear kialakítású, híváskezelő gombbal és mikrofonnal ellátott fülhallgatót. A készülék kijelzőjének érintésérzékenysége elsőre érdekesnek tűnhet, ezen határozottan segít, ha valahogy lefejtjük róla az előre felhelyezett, kifejezetten vastag üvegfóliát.

Külső, kijelző

A méretes akkumulátor és az elpusztíthatatlan kialakítás ellenére a készülék nem érződik különösebben nagynak, vagy idomtalannak, viszont a gumírozott borításnak és visszafogott, vertikális bordázatnak köszönhetően elképesztően jó a fogása. A szerkezeti integritás érzésre brutális, a megjelenés határozott és funkcionális, a többszörösen megerősített sarkok letörése jellegzetes a kategóriában. Az egykezes használat átlagos kézméret esetén akár még kényelmesen kivitelezhető is lehet. Az S31 minimálisan nagyobb lett az elődmodellnél és javult a kijelző-előlap arány is. A 146 x 74,4 x 12,6 milliméteres készülék 200 grammot nyom, ami egyébként sok, kalapács híján viszont akár praktikus is lehet.


[+]

A nehezített körülmények között való felhasználást nem csak a gondosan szigetelt csatlakozók segítik, de a kijelző alapvetően kissé alacsony, vagy pontatlannak érződő érzékenysége is fokozható, ha védőfelszerelésben, vagy vizes környezetben használnánk, ehhez a kesztyű üzemmódot engedélyezzük. A Gorilla Glass 3-mal védett előlap masszív perembe süllyesztett, sík felületre pottyanást biztosan túlél az üveg, a meghatározott sorrendben elhelyezkedő fizikai kezelőgombok pedig határozott szándékot igényelnek, nehéz véletlenül nyomkodni őket.


[+]

A multimédiás hangszóró kialakítása érdekes, viszont kissé sérülékenyebbnek érződik miatta az előlapi üveg. A fizikai navigációs gombok és a panel között ugyanis a készülék két oldalsó pereméig teljes hosszában futó, sűrű hangszórórácsnak tűnő, az üveg síkja alá pozicionált mélyedés látszik, amelynek jobb oldalából tör elő a hang. Az előlapi üveg így nem minden oldalon illeszkedik a készülék pereméhez. Felül viszont igen. Ide került egyébként a beszédhangszóró jobbjára egy méretes CAT logó, a bal oldalára pedig a 2 megapixeles másodlagos kamera.

Kijelző-teszt
Mérés CAT S31 Samsung Galaxy XCover 4 Nomu S30 mini Evolveo StrongPhone G4
Képátló 4,7 hüvelyk 5,0 hüvelyk 4,7 hüvelyk 5,0 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD IPS-LCD
Fehér fényerő (max) 677 nit 484 nit 315 nit 616 nit
Fehér fényerő (min) 31,9 nit 3,80 nit 20,9 nit 24,6 nit
Fekete fényerő 0,80 nit 0,64 nit 0,31 nit 0,65 nit
Kontrasztarány 847:1 756:1 1071:1 948:1
Színhőmérséklet 7339 K 7638 K 9256 K 11536 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

A megjelenítő felbontása és mérete is növekedett, így a 4,7 hüvelykes panelre már 720 x 1280 pixel jut, hüvelykenként pontosan 312. Az IPS kijelző maximum fehérfény-sűrűsége alkalmassá teszi a készüléket szabadtéri használatra erős napfényben is, noha az automatika nem ad hozzá extra niteket az élményhez, cserébe remekül alkalmazkodik. Kivéve éjjel, mert minden kompetenciája ellenére képtelen 31,9 nit alá kényszeríteni a fényerőt, ami azért sötétben fáj. A kontraszt papíron gyenge, egyébként nem látványosan rossz, a színhőmérséklet pedig teljesen elfogadható, változtatni meg úgysem lehet rajta. A betekintési szögek tágasak, durva aberrációk vagy fényerőcsökkenés nem fordulnak elő.


[+]

Az oldaléleken található rögzítőcsavarok eltávolítására nincs felhatalmazásunk, a csatlakozókhoz viszont minden további nélkül hozzáférhetünk némi erőkifejtés és nem sajnált manikűr árán. A lakkot izomból szedik a tömítőajtók, bár mivel a CAT felhasználóinak 95%-a férfi, nem valószínű, hogy ez egy széles körben felmerülő probléma. Noha természetesen a színes körmökhöz mindenkinek egyaránt joga van. A microUSB csatlakozó alul, a fülhallgató kimenet pedig a felső élen található, míg a microSD kártyát a jobb oldalon szabaddá tett nyílásba pakolhatjuk. Az eggyel feljebb lévő ajtó a két darab nanoSIM kártyát fogadó tálcát teszi elérhetővé. Ha kérjük, a rendszer készséggel jelez, ha bármelyik nyílást hanyagul zártuk volna vissza.


[+]

A fizikai kezelőgombok meglepően puhák, texturálatlan felületűek és kissé csúszósak. A jobb oldalon csak az elkülönített kialakítású hangerőszabályzók érhetők el egyébként megfelelő magasságban, bal oldalon viszont inkább a narancssárga, egyedileg konfigurálható, dedikált gyorsgomb esik kézre a fölötte elhelyezett, szürke bekapcsológomb helyett, amit kissé körülményes elérni, ha jobbkezesek vagyunk. A kijelzőt egyébként ennek macerálása nélkül is fel lehet oldani, a Home gomb kétszeri lenyomásával. Dupla koppos opció nincs. Mondjuk, ilyetén formában nem is nagyon hiányzik.


[+]

A grafitszürke, enyhén ragyogó gumírozott textúrájú hátlapon elképesztően meggyőzően mutat a hangsúlyos méretű, fémes csillogású CAT logó, a tapadási felületet pedig horizontális sávozás növeli, ami kifut az oldalakra is. A fogás rettenetesen stabil és biztos, a szürke műanyag szegély mentén minimálisan süllyesztett hátlapi kamerát pedig aránylag nehéz összetapicskolni. Kivéve, amikor pulzust próbálunk mérni, mert a szenzor a kamerát védő üveg mögé került. Az egyedülálló, kissé hideg tónusú LED segédfény zseblámpaként is kielégítően funkcionál.

Hardver, szoftver

A hardver határozottan gyenge és avétos, a teljesítményen és a felhasználói élményen nem segít érdemben, hogy a Snapdragon 210-es szettet Qualcomm MSM8909v2-re cserélték. A RAM duplázása örömteli, de a 2 GB operatív memória az igyekezet ellenére még mindig inkább lelombozó. A 28 nanométeres node-on gyártott, 32 bites, ARMv7 utasításkészletű Snapdragon 212 négy darab, maximim 1,3 GHz-es, Cortex-A7-es magot foglal magába, a grafikus feladatok pedig az Adreno 304-re hárulnak. Nem mintha a mindenálló mobilokat különösebben nagy teljesítményű hardver jellemezné, de ha a Nomu nem ad magának egy lépésből mattot az adatbiztonsági problémákkal, nagyjából bármelyik készüléke agyonverné a CAT-ot számítási kapacitásban. Töredék áron.

Teljesítmény-teszt
Benchmark CAT S31 Evolveo StrongPhone G4 Nomu S30 Samsung Galaxy XCover 4
Rendszerchip Snapdragon 212 MediaTek MT6737T MediaTek Helio P10 Exynos 7570
AnTuTu Benchmark 6.x 25395 pont 40181 pont 51842 pont 35305 pont
Vellamo Browser 1465 pont 2437 pont 2992 pont 2548 pont
Vellamo Metal 767 pont 1050 pont 1333 pont 1068 pont
Geekbench 4 (single / multi) 441 / 1198 pont 632 / 1755 pont 760 / 2387 pont 630 / 1813 pont
GFXBench Manhattan onscreen fps 8,7 fps 7,1 fps 5,3 fps
GFXBench Manhattan offscreen fps 4,0 fps 7,1 fps 2,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen fps 19 fps 17 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen fps 11 fps 17 fps 6,8 fps


[+]

A rendszer egyébként stabil, viszont nulla tényleges, vagy életszerű terhelés mellett is hajlamos akadozni az ügymenet, roppant hosszadalmas mire megnyílik mondjuk a fájlkezelő, ahonnan aztán nem tudjuk, hogy például egy SD kártyán tárolt videó valóban elindul-e, mert nem bírtuk megvárni. A fényképezőre is kell szánni néhány másodpercet, majd kattintásonként úgy egyesével hetet, ha magas dinamikájú képet óhajtunk kreálni. Az automatikus alkalmazásfrissítés azonnal megfekteti az éppen aktuális folyamatot, még akkor is, ha a Facebookot még nem is telepítettük és csak a beállításokban vacakolunk.


[+]

Ha hagyjuk, hogy összeszedje magát a minimálisan módosított 7.1.2-es rendszer, azért el lehet navigálni, de komolyabb párhuzamos feladatvégzésre nem feltétlenül alkalmas a készülék. Ebből a szempontból kedvező, hogy a felhasználói felület és az alkalmazáskínálat aránylag nyers, mindössze a CAT saját alkalmazásboltja, az App Toolbox került telepítésre, ahol viszont borzasztó hasznos eszközöket gyűjthetünk be, ráadásul tematikusan rendezve. A próba kedvéért leszedtük a Multi Measure Toolkit-et, amiben még kvázi poligráf is akad, ami a hangszenzort és a kameralencse mögött lévő szenzort használja. Amúgy sejthető, nem valami pontos.


[+]

Extrák nincsenek, kivéve a narancs színű, dedikált gyorsgombot, ami maximum két gesztust képes megkülönböztetni. Rövid vagy hosszú lenyomásra egy-egy tetszőleges alkalmazást vagy úgynevezett teendőt rendelhetünk hozzá, például a zseblámpa aktiválását, vagy a kamera gyorsindítását. Rövid nyomásra például nem állíthatjuk be a vakunak nevezett LED segédfény bekapcsolását, hosszúra meg csak simán nem működik, cserébe felvillantja a zárolt kijelzőt. A kamera viszont nem indul automatikusan, mindenképpen fel kell előbb oldani a kijelzőt, ami így összességében elég suta megoldásnak tűnik. Viszont megfelelő alkalmazással használhatjuk Push-to-Talk funkcióban.


[+]

A főképernyőn eleve elhelyezett Bejegyzés elég megtévesztő, az ikon megjelenése és a megnevezés ellenére nem jegyzet app, hanem a CAT telefonok regisztrációs felületére navigáló hivatkozás. A Catphones szintén egy webes hivatkozás, a gyártó technikai segítségnyújtást biztosító oldalára visz. És ezzel ki is merültek az extrák. Lényegében mindent a Google szállít, leszámítva a fájlkezelőt, mert az a File Commander nevű megoldás próbaverziója korlátozott funkcionalitással. És reklámokkal.


[+]

Az vírusvédelemről szintén a próbaverziós AVG gondoskodik, az Office Suite-ot viszont korlátozás nélkül használhatjuk. Az Android Nougatban alapjáraton elérhető osztott képernyős mód nem csak az aránylag kis képátlójú megjelenítő miatt nehézkes, de a memória mennyisége és kezelése sem feltétlenül optimális az egyidejű feladatvégzésre. Ettől függetlenül van, és működik, nyilván komótosan. Egy The Verge már önmagában is nehezen áll fel, azért egy számológépet éppen még alányithatunk, ha arra van szükség.


[+]

Néhány ikonon kívül egyébként teljesen gyári felületekkel találkozunk, a főképernyőkön kívül van alkalmazásmenü, amelyben keresni ugyan tudunk, de egyéni preferenciáink szerint rendezni az appokat nem. Az értesítősáv a szokásos kétfázisú, a gyorskapcsoló panelen a fényerőszabályzó is helyet kapott, az automatikus kezeléshez viszont nem kellett a beállításokban turkálni mindaddig, amíg el nem tüntettük valahogy a gyorskapcsolót a panelről azzal, hogy megpróbáltuk az első hat kapcsoló közé húzni. Azóta nem láttuk. A rendezkedés közben egyébként elég szembetűnő volt az érintőpanel pontatlansága, amit talán azzal lehet kompenzálni kicsit, ha nagyobbra vesszük a megjelenítés méretét, ami alapból igen pici, így elég pontos érintést igényel, hogy az történjen, amit szeretnénk.

Multimédia

A kameraszoftver meglehetősen fapados, a legfontosabb opciók viszont kézre esnek. Ilyen a felső sorban található filterek, a kameraváltó, a HDR és a beállítások, amiben olyan nagyon sok minden már nem lesz. Videóra vagy panoráma módra az exponáló melletti kamera ikonra tapicskolva válthatunk. A főkamera mindössze 8 megapixelt tud összehozni, az előlapi pedig 2-t. Utóbbi fix fókuszos, előbbi azért rendelkezik autofókusszal és LED segédfénnyel. A beállításokban választhatunk képminőséget, ami lehet gyenge, sztenderd és . Milyen biztató, de legalább kellő önkritikával bíró jelzők.


[+]

A vakut szintén a beállításokban engedélyezhetjük, de képes automatikusan is üzemelni. Ezen kívül helycímkéről, időzítőről, a preferált tárhelyről, sorozatfelvétel lehetőségéről és arcfelismerésről rendelkezhetünk, de a képminőséget érintő beállítások sem sokkal bővebbek. Az érzékenység 100/200/400/800/1600 lehet, az expozíciókorrekció +/- 2 tartományban alkalmazható, valamint kérhetünk vörösszemcsökkentést (így, egybeírva).


[+]

A képek nem különösebben rosszak, de a jótól nagyon messze vannak. Az időjárás nem volt kedvező, ezzel együtt a képek erősen alulexponáltak, a HDR viszont felülkompenzálja, így nagyon ritka, hogy a dinamika a kielégítő tartományba essen. A vonalélesség egészen korrekt, aminek erős zaj az ára az árnyékos részeken, meg úgy általában, nem ritkán a színes fajtából. A lencsetorzítás erős a széleken, ahogy a kromatikus aberráció is jelentős, a szélek felé haladva egyre kevesebb a részlet, a fókusz pedig elég bizonytalan a közeli témák esetében. Egyébként pedig csak lassú. A HDR felvételekre összesen 7 másodpercet, míg a normál módúakra úgy 4-et kell várakozni stabil kézzel. Éjjel szinte alig jut részlet a kép középpontján kívülre, meg oda se túl sok, a dinamika szintén vacak, kizárólag a HDR mód eredményez értelmezhető felvételt, fókusz pedig hol volt, hol nem volt.

Videót felvenni maximum 720p 30 fps sebességgel tudunk, alapesetben 10 perces időkorláttal, amit a beállításokban kell módosítani, ha többet szeretnénk. A stabilizálás hiánya nyilvánvalóan érződik, a fókusz viszont megbízhatóbbnak tűnik, a dinamika ellenben ugyanolyan suta, mint az állóképek esetében. A lejátszó Full HD-ra van hitelesítve, viszont érdekes módon mindennel megpróbálkozik, csak éppen sikertelenül. Csak nem jelzi, hogy bocs, nem fog menni, így egy 4K felvétel is elindul. Látszólag, mert nyilván hamar feltűnik, hogy az indexképen kívül semmi nem történik. AC3 hang szokás szerint nincs, feliratok és hangsávok sem, illetve a kisablakos megjelenítés sem elérhető. A H265-ös kódolás viszont nem okoz gondot.


[+]

Zenét hallgatni a Google Play Zene segítségével tudunk, a felület és funkcionalitás megszokott, a hangszínbeállítások viszont egyedi megjelenésűek. Használni ugyan nem érdemes, mert az eleve szerény hangerőt tovább mérsékli, az élményhez viszont nem tesz hozzá érdemben. A hangzás egyébként nem különösebben rossz, viszont maximumon, ami nem valami erélyes, torzít. Fülhallgatóval valamivel jobb, teljesen hallgatható, noha kissé részlethiányos, a megjelenítési tartomány nem a legtágabb, a mélynek álcázott tartomány pedig dörmög. De nem is multimédiás eszköz. Viszont van FM-rádió, amit a kissé tompán szóló, gyári fülessel is el lehet hallgatni. Zenét viszont azzal még annyira sem érdemes, mint egy közepes eresztéssel.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Cat S31 a nagyobb modellhez hasonlóan kétkártyás, dual standby kialakítást kapott, mindezt úgy, hogy a maximum 128 GB-os microSD kártyának is van hely. Külön. Ez mondjuk a bruttó 16 GB belső tárhely fényében különösen kellemes. A két nanoSIM minden hazai LTE sávon kapcsolódik maximum 150 Mbps letöltési sebesség mellett, a WiFi viszont kizárólag 2,4 GHz-es frekvencián csatlakozik 802.11b/g/n szabványon, de van Direct és HotSpot. NFC nincs, OTG van 2.0-s microUSB csatlakozással. A Bluetooth 4.1-es verziószám mellett az energiahatékony és A2DP protokollokat ismeri, a navigáció pedig a Galileo rendszerét kivéve az összes többit igen (GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou). A beszélgetés hangminőségével és hangerejével nem volt gond. Bár, tény, hogy közben nem tört betont mellettünk senki.


[+]

Az akkumulátorkapacitás 4000 mAh, ami a szerény, bár 28 nanométeres lapkakészlettel és a HD kijelzővel értelemszerűen kedvező üzemidőt sejtet. Ennek ellenére az erőforrásokat nem oszthatjuk meg más készülékkel, mint az S41 esetében. Energiatakarékossági megoldások nem igazán állnak rendelkezésre, mindössze egy teljesítménykorlátozó módot aktiválhatunk, ami elég kockázatosnak tűnik a készülék alapműködését tekintve. Körülbelül 150 nites fényerő mellett 20 órát videózhatunk, böngészni pedig 11 órán keresztül lehetséges, tehát vegyes használat mellett egy hétvége valószínűleg lazán kijön egy töltéssel.

Értékelés: CAT S31
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 5 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Ennyi forintért a Cat S31 nem valami lelkesítő, noha a gyártó mindig kiváló összeszerelési- és anyagminőségű, a kategória elvárásainak megfelelően hitelesített készülékeket rakott össze, arra pedig, hogy ez így is marad, mármint a telefon egyben, komoly vállalásokat tett. Ez mondjuk 100 ezer forint környékén alapvetően elvárható, ahogy a kiemelkedő fényerejű megjelenítő is, viszont a kontraszt gyenge, az érintésérzékenység pedig alkalmanként elégtelen. A megerősített szerkezet ellenére a csatlakozók hagyományos kialakításúak, kompatibilisek a legtöbb normál teherbírású eszköz kiegészítőivel, ami kedvező. A felhasználói élmény viszont sivár, a hardver régi és már akkor sem volt éppen meggyőző. Az árszinten pedig véletlenül sem próbálta meg senki elrejteni egy készülékben. A multimédia gyenge, bár nem használhatatlan, a fókusszal kell kicsit ügyeskedni, de szükség esetén használható a kamera. A hangszóró nem rossz, viszont a felhasználás feltételezett területeit figyelembe véve, meg úgy általában is meglepően halk. Ezt azért nem biztos, hogy önfeledt flexelés közben meghalljuk. A power bank funkció kimaradt, az üzemidő viszont teljesen rendben van. Lemaradt az NFC és a gyorstöltés, a gyorsgomb pedig nem minden esetben működik. Alternatívaként a Samsung Galaxy Xcover 4 kerülhet szóba, a MyPhone Hammer Axe LTE, vagy az Evolveo StrongPhone G4, esetleg a kissé régebbi StrongPhone Q8 LTE. Ha pedig nem féltjük az adatainkat a távol-keleti hírszerzéstől, akkor akár valamelyik Nomu is.De azt is javasolhatnánk, hogy ezért az összegért vegyünk egy korrekt hardverrel szerelt, IP védettséggel rendelkező akármilyen telefont, a maradékból pedig egy brutálisan masszív védőtokot.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

CAT S31
CAT S31 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146 x 74,4 x 12,6 milliméter
Tömeg 200 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 2 nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (312 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 212
Processzor típusa négymagos, maximum 1,3 GHz-es Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 304
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (maximum 64 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, HotSpot, Direct
USB 2.0 (microUSB, MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS van / nincs
GPS van (GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.1.2 (Nougat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek AVG, App Toolbox, File Commander
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 2 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 720p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor,tájoló, mágneses- és hangszenzor, gyorsulásmérő, IP68-as minősítés, Mil-STD810G minősítések, programozható PPT gomb

Azóta történt

  • CAT S61 - a szerszámosláda

    A strapatelefonok új királya nemcsak szívósabb a korábbiaknál: a hőkamera mellé lézeres távolságmérést és levegőmonitorozást is bevet, brutális áron.

  • Strapabíró, nyomógombos mobil érkezett a CAT-től

    A B35 por-, víz- és ütésálló, 4G képes és a közösségi oldalakra is felcsatlakozik.

  • CAT B35 - nézőpont kérdése

    A CAT-nek majdnem összejött a B35-tel, amit úgy elvárnánk egy hagyományos kialakítású, nyomógombos strapatelefontól, ráadásul korrekt áron. Már csak egy patent kijelzőt és igazi kamerát szeretnénk.

  • CAT S52 - ne strapáld magad!

    A kulcsszavak adottak: IP68, törésteszt és különféle MIL-STD-810G futamok teljesítése. Ám erre a HD kijelzős, lomha CAT-ra olyan árcédulát sütöttek, hogy megpirult, mint macska a forró bádogtetőn.

Előzmények

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • A Cat S31 és S41 is kapható lesz itthon

    Az IFA kiállításon mutatták be a két újdonságot, de megvolt a hazai premier is, ahol megtudtuk, hogy mikor, hol és főleg mennyiért lesznek elérhetőek a strapatelefonok.

  • IFA 2017: Két új strapabíró okostelefont mutatott be a CAT

    Az S31 és az S41 a korábbi modellek továbbfejlesztett változatai, az S60 utódjára egyelőre várni kell. Interjú a cég termékekért felelős igazgatójával.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

Hirdetés