CAT S31 - a macska álmos

A Bullitt új generációs CAT S szériájának gyengébb modellje valóban gyenge. Leszámítva a panel fényerejét és a burkolatot. Mert azok egyáltalán nem gyengék.

Hirdetés

Hardver, szoftver

A hardver határozottan gyenge és avétos, a teljesítményen és a felhasználói élményen nem segít érdemben, hogy a Snapdragon 210-es szettet Qualcomm MSM8909v2-re cserélték. A RAM duplázása örömteli, de a 2 GB operatív memória az igyekezet ellenére még mindig inkább lelombozó. A 28 nanométeres node-on gyártott, 32 bites, ARMv7 utasításkészletű Snapdragon 212 négy darab, maximim 1,3 GHz-es, Cortex-A7-es magot foglal magába, a grafikus feladatok pedig az Adreno 304-re hárulnak. Nem mintha a mindenálló mobilokat különösebben nagy teljesítményű hardver jellemezné, de ha a Nomu nem ad magának egy lépésből mattot az adatbiztonsági problémákkal, nagyjából bármelyik készüléke agyonverné a CAT-ot számítási kapacitásban. Töredék áron.

Teljesítmény-teszt
Benchmark CAT S31 Evolveo StrongPhone G4 Nomu S30 Samsung Galaxy XCover 4
Rendszerchip Snapdragon 212 MediaTek MT6737T MediaTek Helio P10 Exynos 7570
AnTuTu Benchmark 6.x 25395 pont 40181 pont 51842 pont 35305 pont
Vellamo Browser 1465 pont 2437 pont 2992 pont 2548 pont
Vellamo Metal 767 pont 1050 pont 1333 pont 1068 pont
Geekbench 4 (single / multi) 441 / 1198 pont 632 / 1755 pont 760 / 2387 pont 630 / 1813 pont
GFXBench Manhattan onscreen fps 8,7 fps 7,1 fps 5,3 fps
GFXBench Manhattan offscreen fps 4,0 fps 7,1 fps 2,6 fps
GFXBench T-Rex onscreen fps 19 fps 17 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen fps 11 fps 17 fps 6,8 fps


[+]

A rendszer egyébként stabil, viszont nulla tényleges, vagy életszerű terhelés mellett is hajlamos akadozni az ügymenet, roppant hosszadalmas mire megnyílik mondjuk a fájlkezelő, ahonnan aztán nem tudjuk, hogy például egy SD kártyán tárolt videó valóban elindul-e, mert nem bírtuk megvárni. A fényképezőre is kell szánni néhány másodpercet, majd kattintásonként úgy egyesével hetet, ha magas dinamikájú képet óhajtunk kreálni. Az automatikus alkalmazásfrissítés azonnal megfekteti az éppen aktuális folyamatot, még akkor is, ha a Facebookot még nem is telepítettük és csak a beállításokban vacakolunk.


[+]

Ha hagyjuk, hogy összeszedje magát a minimálisan módosított 7.1.2-es rendszer, azért el lehet navigálni, de komolyabb párhuzamos feladatvégzésre nem feltétlenül alkalmas a készülék. Ebből a szempontból kedvező, hogy a felhasználói felület és az alkalmazáskínálat aránylag nyers, mindössze a CAT saját alkalmazásboltja, az App Toolbox került telepítésre, ahol viszont borzasztó hasznos eszközöket gyűjthetünk be, ráadásul tematikusan rendezve. A próba kedvéért leszedtük a Multi Measure Toolkit-et, amiben még kvázi poligráf is akad, ami a hangszenzort és a kameralencse mögött lévő szenzort használja. Amúgy sejthető, nem valami pontos.


[+]

Extrák nincsenek, kivéve a narancs színű, dedikált gyorsgombot, ami maximum két gesztust képes megkülönböztetni. Rövid vagy hosszú lenyomásra egy-egy tetszőleges alkalmazást vagy úgynevezett teendőt rendelhetünk hozzá, például a zseblámpa aktiválását, vagy a kamera gyorsindítását. Rövid nyomásra például nem állíthatjuk be a vakunak nevezett LED segédfény bekapcsolását, hosszúra meg csak simán nem működik, cserébe felvillantja a zárolt kijelzőt. A kamera viszont nem indul automatikusan, mindenképpen fel kell előbb oldani a kijelzőt, ami így összességében elég suta megoldásnak tűnik. Viszont megfelelő alkalmazással használhatjuk Push-to-Talk funkcióban.


[+]

A főképernyőn eleve elhelyezett Bejegyzés elég megtévesztő, az ikon megjelenése és a megnevezés ellenére nem jegyzet app, hanem a CAT telefonok regisztrációs felületére navigáló hivatkozás. A Catphones szintén egy webes hivatkozás, a gyártó technikai segítségnyújtást biztosító oldalára visz. És ezzel ki is merültek az extrák. Lényegében mindent a Google szállít, leszámítva a fájlkezelőt, mert az a File Commander nevű megoldás próbaverziója korlátozott funkcionalitással. És reklámokkal.


[+]

Az vírusvédelemről szintén a próbaverziós AVG gondoskodik, az Office Suite-ot viszont korlátozás nélkül használhatjuk. Az Android Nougatban alapjáraton elérhető osztott képernyős mód nem csak az aránylag kis képátlójú megjelenítő miatt nehézkes, de a memória mennyisége és kezelése sem feltétlenül optimális az egyidejű feladatvégzésre. Ettől függetlenül van, és működik, nyilván komótosan. Egy The Verge már önmagában is nehezen áll fel, azért egy számológépet éppen még alányithatunk, ha arra van szükség.


[+]

Néhány ikonon kívül egyébként teljesen gyári felületekkel találkozunk, a főképernyőkön kívül van alkalmazásmenü, amelyben keresni ugyan tudunk, de egyéni preferenciáink szerint rendezni az appokat nem. Az értesítősáv a szokásos kétfázisú, a gyorskapcsoló panelen a fényerőszabályzó is helyet kapott, az automatikus kezeléshez viszont nem kellett a beállításokban turkálni mindaddig, amíg el nem tüntettük valahogy a gyorskapcsolót a panelről azzal, hogy megpróbáltuk az első hat kapcsoló közé húzni. Azóta nem láttuk. A rendezkedés közben egyébként elég szembetűnő volt az érintőpanel pontatlansága, amit talán azzal lehet kompenzálni kicsit, ha nagyobbra vesszük a megjelenítés méretét, ami alapból igen pici, így elég pontos érintést igényel, hogy az történjen, amit szeretnénk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • CAT S61 - a szerszámosláda

    A strapatelefonok új királya nemcsak szívósabb a korábbiaknál: a hőkamera mellé lézeres távolságmérést és levegőmonitorozást is bevet, brutális áron.

  • Strapabíró, nyomógombos mobil érkezett a CAT-től

    A B35 por-, víz- és ütésálló, 4G képes és a közösségi oldalakra is felcsatlakozik.

  • CAT B35 - nézőpont kérdése

    A CAT-nek majdnem összejött a B35-tel, amit úgy elvárnánk egy hagyományos kialakítású, nyomógombos strapatelefontól, ráadásul korrekt áron. Már csak egy patent kijelzőt és igazi kamerát szeretnénk.

  • CAT S52 - ne strapáld magad!

    A kulcsszavak adottak: IP68, törésteszt és különféle MIL-STD-810G futamok teljesítése. Ám erre a HD kijelzős, lomha CAT-ra olyan árcédulát sütöttek, hogy megpirult, mint macska a forró bádogtetőn.

Előzmények

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • A Cat S31 és S41 is kapható lesz itthon

    Az IFA kiállításon mutatták be a két újdonságot, de megvolt a hazai premier is, ahol megtudtuk, hogy mikor, hol és főleg mennyiért lesznek elérhetőek a strapatelefonok.

  • IFA 2017: Két új strapabíró okostelefont mutatott be a CAT

    Az S31 és az S41 a korábbi modellek továbbfejlesztett változatai, az S60 utódjára egyelőre várni kell. Interjú a cég termékekért felelős igazgatójával.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

Hirdetés