CAT B35 - nézőpont kérdése

A CAT-nek majdnem összejött a B35-tel, amit úgy elvárnánk egy hagyományos kialakítású, nyomógombos strapatelefontól, ráadásul korrekt áron. Már csak egy patent kijelzőt és igazi kamerát szeretnénk.

Hirdetés

Kialakítás, tartozékok

A CAT-sárga doboz egészen érdektelen: kinyitjuk, van benne telefon, a telefonban akkumulátor, amit onnan rendeltetésszerű használat esetén nem is távolíthatunk el, alul pedig egy 1 amperes hálózati töltőfej és egy microUSB kábel zötyög. Plusz garancialevél és egy többnyelvű használati útmutató. A készülék kvázi unibody, SIM-tűre viszont nincs szükség, a két nanoSIM-et vagy a második helyére egy microSD kártyát a szigetelt záróelemet felemelve pakolhatjuk a telefonba a bal oldalon.


[+]

Nem bonyolították túl a formatervet sem, ezzel együtt jól és főleg funkcionálisan néz ki. A vaskos műanyag burkolat hátlapjáról az élekre kifutó barázdáltság kényelmes és biztos fogást ad, de az sem különösebb gond, ha (maximum 1,8 méterről) leejtjük a készüléket, mert bírja, a vizet pedig az IP68-as szabvány szerint, amit a gyártó megkötések nélkül vállalt is. A csatlakozók fedettek, alul a 3,5 milliméteres jack kimenet és a microUSB port szigetelődik el a külvilágtól, felül pedig egy viszonylag nagy LED elemlámpa található. (Azért csak viszonylag, mert az Evolveo-nál még mindig senki nem pakolt komolyabb fényforrást a készülékbe.)


[+]

A B35 per definitionem nem unibody, láthatóan két darabból áll össze, amit tíz csavar tart össze, ezek eltávolítására viszont sem célszerszámot (amúgy sima torx), sem felhatalmazást nem kapunk, szóval ne piszkáljuk. A jobb alsó sarokban van még egy fűzőszem is. A burkolatba süllyesztett CAT felirat nagyon vagány a fényes, obszidián felülettel, fölötte egy szerény, 2 megapixeles kamera és egy nagyobb hangszórórács látható. A pici lyuk egy zajszűrő mikrofon, a párja az előlapon, a billentyűzet alá került. A hátlapi hangszóró egyébként azért nem akkora gond, mert nyugodtan letehetjük a készüléket arccal lefelé, a kijelzővédő üveg nem ér a felülethez, ha az megközelítőleg sík.


[+]

A készülék kompakt, viszont nem használhatatlanul vagy indokolatlanul apró. A 138 x 60 x 13,9 milliméteres kiterjedéssel és130 grammal érzésre pont eltalálták az optimumot, a szigetes elrendezésű, közepes méretű billentyűk egy csinosabb kevlár kesztyűben még pont kezelhetőek, míg a nagyobb navigációs és funkciógombok gond nélkül. A burkolatba süllyesztett előlapon találjuk a bekapcsológombot is, hangerőszabályzók pedig fizikailag nincsenek. A kijelző fölött viszont van beszédhangszóró és CAT márkajelzés.


[+]

A 2,4 hüvelykes, színes QVGA felbontású TFT kijelző lényegesen kisebb, mint, amilyennek tűnik: a panel körül tetemes méretű fekete holttér található, ami kikapcsolt állapotban is nyilvánvaló. Ezzel együtt annyira nem mütyürke, hogy zavaró legyen, a megjelenítés minősége viszont igen. Betekintési szögek nagyjából nem léteznek. Lehet szemmagasságban, pontosan merőlegesen nézni a kijelzőt, olyankor szép színes, kontrasztos, korrekt karakterrajzolattal, vagy életszerű pozícióban tartani és akkor minden létező aberráció és torzulás előfordul. De tényleg, van olyan szög, ahonnan konkrétan semmi nem látható. Pontosabban több is. Drasztikus fényerőcsökkenés, inverzió, tükröződés, minden játszik.


[+]

Nagyon tudnánk értékelni, ha valaki végre gyártana egy hagyományos kialakítású, keménykötésű készüléket, tisztességes kijelzővel. Pont semmi nem látszik, ha csak úgy rápillantanánk, hogy ki keres, napfényben esélytelen az informálódás, fotózásnál fix, hogy semmi nem látszik, a pici látószög és lencse miatt meg amúgy sem egyértelmű, hogy sikerült-e a témára irányítani a kamerát. Egy AMOLED panel nyilván megdobná a költségeket, de valószínűleg már egy kulturált minőségű IPS panellel is beérné mindenki, csak használható legyen. Ezek viszont durván súrolják a diszfunkcionalitás határát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Rohamosan fejlődik a KaiOS

    A tavaly előtt bemutatott korlátozottan nyitott operációs rendszer eddig elég félkész állapotban volt, idén nyáron viszont teljes értékű megoldássá válhat.

  • Hagyományos strapamobilt mutatott be a CAT

    A ma bemutatott, nyomógombos, GSM képes CAT B26 megszólalásig hasonlít a minimálisan okosított 4G-s B35-re, csak egyszerűbb.

  • CAT B26 - mi nem világos?

    A kijelzőn kívül nyilvánvalóan a strapatelefon gyártóknak az a néhány nagyon alapszintű elvárás, amit a fő felhasználói bázisuk megfogalmaz egy ilyen jellegű készülékkel kapcsolatban.

  • CAT S52 - ne strapáld magad!

    A kulcsszavak adottak: IP68, törésteszt és különféle MIL-STD-810G futamok teljesítése. Ám erre a HD kijelzős, lomha CAT-ra olyan árcédulát sütöttek, hogy megpirult, mint macska a forró bádogtetőn.

Előzmények

  • CAT S61 - a szerszámosláda

    A strapatelefonok új királya nemcsak szívósabb a korábbiaknál: a hőkamera mellé lézeres távolságmérést és levegőmonitorozást is bevet, brutális áron.

  • CAT S31 - a macska álmos

    A Bullitt új generációs CAT S szériájának gyengébb modellje valóban gyenge. Leszámítva a panel fényerejét és a burkolatot. Mert azok egyáltalán nem gyengék.

  • CAT S41 - oszd meg és uralkodj!

    A strapatelefonok trónjára tör a CAT új ajánlata, amelynek hőkamerája ugyan nincs, akkora telepe viszont igen, hogy megossza másokkal, és még fényképezésben sem utolsó.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

Hirdetés