Blu R2 - nem az a droid, amit keresnek

A Blu alsó-középkategóriás mobilja a legtöbb szempontból középszerű, nem kifejezetten rossz, de az árkategóriában van jobb ajánlat a piacon.

Külső, kijelző

A formaterv inkább jellegtelen, de semmiképpen nem csúnya vagy elhibázott, az anyaghasználat és összeszerelési minőség pedig kifejezetten meggyőző. A Blu R2 150,3 x 74,3 x 9,6 milliméteres dimenzióival már elég termetes, a teljes fém kialakításnak köszönhetően pedig viszonylag nehéz is, konkrétan 156 gramm. Ebbe viszont mindössze egy 5,2 hüvelykes megjelenítőt sikerült szerelni, ami a trendeket ebben a kategóriában figyelmen kívül is hagyva, igen kedvezőtlen előlap-kijelző arányt eredményez. A 720 x 1280 pixel felbontású, 282 ppi pixelsűrűségű IPS panel betekintési szögei szűkösek, az inverzió és a színhőmérséklet torzulása jelentős, a széleken jellemző a fényszivárgás, a reszponzivitás nem mindig kielégítő.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Blu R2 Meizu M5 Xiaomi Redmi 4X Xiaomi Redmi Note 5A
Képátló 5,2 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 357 nit 412 nit 493 nit 466 nit
Fehér fényerő (min.) 13,8 nit 12 nit 1,1 nit 1,7 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,44 nit 0,48 nit 0,25 nit
Kontrasztarány 965:1 937:1 1026:1 1864:1
Színhőmérséklet 7557 K + kézi 7839 K + kézi 7506 K / 6778 K 7923 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Az előlapon minden irányban hangsúlyos a holttér, felül viszont legalább egyedi a készségek elrendezése. A középpontban a 13 megapixeles szelfikamera kapott helyet, amelyet balról a kéttónusú, dupla LED segédfény, jobbról pedig a vertikális tájolású, megehetősen apró beszédmikrofon fog közre, utóbbi mellett jobbra pedig egy gombostűfejnyi RGB értesítési LED is bujkál. A navigációs gombok a majdnem egy centi széles alsó káva helyett a kijelző alsó, opcionálisan eltüntethető sávján keresendőek, és mint ilyen, sorrendjük tetszés szerint variálható.


[+]

A hátlap élekre futó, mellesleg eltávolítható a bal alsó sarokból indulva, bár az akkumulátort ennek ellenére is csak megcsodálni tudjuk, mert nem mozdítható, viszont hozzáférhetünk a két microSIM helyhez és a microSD foglalathoz, így a duál SIM funkciók akkor is elérhetők, ha bővíteni kívánjuk a belső tárhelyet. Az alsó élen csak beszédmikrofon található, a felső élen viszont a jack csatlakozó és a microUSB port osztozik. Balra nincs semmi, jobb oldalon viszont hagyományos elrendezésben esik kézre a koncentrikusan texturált bekapcsológomb és a szintén finoman recés hangerőszabályzók.


[+]

A multimédiás hangszóró az erősen ívelt, ezáltal egyébként kényelmes fogású hátlapra került. De ebből, mármint az ívekből kifolyólag kissé instabil a készülék asztalra helyezve. A hangszórót viszont a lehető legrosszabb helyre sikerült szerkeszteni, az eleve szerény maximum hangerő legalább feléről lemondhatunk. A márkajelzés a felső harmadba került, fölötte a kitűnő hatékonysággal üzemelő ujjlenyomat-olvasó esik kézre. A lomhaság valószínűleg nem a szenzor hibája, sokkal inkább a rendszeré. A 13 megapixeles hátlapi kamera szintén dupla, kéttónusú LED villanót kapott, ami a fémbe mart, fényes, fekete antennakilépés fölött helyezkedik el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • BLU

Azóta történt

  • Blu Grand X - olyan öreg, mint a Canyon

    A Blu belépő modelljének nincsen létjogosultsága. Tény, hogy nagyon olcsó, viszont a kategória ár/érték bajnokai mélyen maguk alá szorítják.

  • Bemutatkozott a BLU Vivo X

    6 hüvelykes kijelző Gorilla Glass 3 védelemmel, 80%-os kijelző/előlap arány, négy kamera és MediaTek Helio P25 chipset jellemzi.

Előzmények

  • BLU Z3 Music - egyszer használatos

    Az amerikai gyártó rengeteg nyomógombos modellel rendelkezik, mi most a zenei képességekre kihegyezett Z3 Musicot vettük vizsgálat alá.

Hirdetés