BlackBerry PlayBook - félkész játszótárs

Hirdetés

Beépített alkalmazások

A PlayBook egyik legnagyobb gyengéje a halovány alkalmazás-kínálatban rejlik. Bár a táblagépre is elérhető az App World, a RIM saját alkalmazásboltja, a tartalmak legnagyobb része nincsen tabletekre optimalizálva, ennek megfelelően nem érhetjük el a felső sávot, valamint az akadozó programok sem ritkák. Az alap kínálatban találunk egy tudományos számítások elvégzésére és mértékegységek átváltására is használható számológépet, egy kobo books névre hallgató e-book olvasót és boltot, a Voice Notes segítségével pedig hangjegyzeteket készíthetünk. Az irodai alkalmazásokat a Word To Go, a Sheet To Go, a Slideshow To Go és az Adobe Reader névre hallgató pdf-olvasó jelképezi, a Weather az időjárásról szolgáltat információkat, a Clock segítségével pedig ébresztéseket állíthatunk be, valamint a stopperfunkciók ellátására is képes az alkalmazás.

RIM BlackBerry PlayBook RIM BlackBerry PlayBook

Internetezni a beépített böngészővel tudunk, amely egy WebKit alapú szoftver, Flash és HTML5 támogatással felvértezve. Ennek megfelelően gond nélkül le tudja játszani a beágyazott Youtube videókat (ráadásul HD minőségben, mindennemű akadás nélkül), az Acid3 teszten megkapta a maximális pontszámot, a HTML5test.com-on pedig 258+9 pontot ért el, amely jó eredménynek mondható. Rengeteg ablakkal elboldogul egyszerre (megpróbáltam kiakasztani, de 33-nál meguntam), valamint a könyvjelzőket és a böngészési előzményeket is gond nélkül kezeli, a kétujjas nagyítás és az oldalak betöltése egyaránt igen gyors. A Youtube videók lejátszására is érdemes inkább a böngészőt használni, mert bár kapunk egy erre szolgáló klienst, annak tartalma limitált, a webes felületen viszont a teljes videókínálatot kapjuk.

RIM BlackBerry PlayBook RIM BlackBerry PlayBook

Ez mind szép és jó, de most jöjjön a feketeleves: a PlayBookon a naptárat, az e-mail funkciókat és a BlackBerry Messengert csak akkor érhetjük el, ha rendelkezünk egy BlackBerry telefonnal, amely képes futtatni a BlackBerry Bridge nevű alkalmazást, ekkor a táblagép Bluetooth-on keresztül áthúzza a megfelelő tartalmakat. A RIM szerint ez azért jó, mert így nem kell aggódnunk a tableten lévő adataink biztonsága miatt, mivel a telefon amúgy is megóvja a tartalmainkat, a táblagép pedig csak kölcsönveszi azokat. Szerintünk pedig egyenesen pofátlanság, amit művelnek, hiszen ez által arra próbálják kényszeríteni a vásárlókat, hogy a PlayBook mellé egy BlackBerry-t is vegyenek, ráadásul egy igen sunyi módszerrel. Természetesen az AppWorld-ben sem érhetünk el erre alkalmas klienseket, szóval aki e-mailezni és naptárazni szeretne, megfelelő mobil nélkül muszáj a böngészőt használnia ezekre a funkciókra. Ezt ha lehet, nem kommentálnánk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • RIM

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés