Asus Zenfone Max Pro M2 - kitartásból jeles

Kamerák, multimédia

Az előlapra 13 megapixeles kamera került szépítőfunkciókkal és arcba világító LED-del – a képernyővillanó nem csak kíméletessége miatt lett volna jobb, vele talán a noccs is cseppszerűre zsugorodik. Ez van, itt egy nappali önfotó. Hátul dupla rendszer jár 12 megapixeles Sony IMX486 szenzorral, f/1,8-as apertúrával és PD-autofókusszal, amit 5 megapixeles, mélységérzékelős segédkamera egészít ki a portrémódhoz, ehhez itt a minta, láthatóan nem túl profi előtér/háttér szeparációval.


[+]

A szoftver hasznosan felszerelt, effektek és profi mód is akad (záridővel 1/4 mp-ig, DNG RAW mentés nélkül), plusz a kihagyhatatlan bűvszó: AI, ami 13 típusú témát ismer fel. Így: embert, ételt, kutyát, macskát, naplementét, eget, rétet, óceánt, virágot, növényt, havat, színpadot és szöveget – a hot-dog felismerést Jian Yang minden bizonnyal már levédette. Bekapcsolható HDR is, csak este az túl lassú. A fókuszsebesség átlagos, és ha az automatika nem oldja meg a dolgot (ez ritka eset), érintéssel lehet korrigálni.

A nappali képminőség elmegy: sosincs a fehéregyensúly vagy a fénymérés oldaláról félrelépés. Viszont elég egy világosabb felhő vagy jól megvilágított épület, és lelepleződik a középszerű dinamika, amelyen a HDR ugyan javíthat, viszont jellemzően túlexponál, csökkenő kontrasztokkal. Van nyoma a zajmentesítésnek és az élesítésnek, de egyik sem vészes. Este már ritkább vendég a részlet, főleg a sötétebb részeken, ott rendre egybemos mindent a kamera. A jobban megvilágított szekciók viszont részéletesebbek, és láttunk már ennél sokkal rosszabbat a középkategóriában. Persze jobbat is.

Ha Snapdragon 660, akkor nem gond a 4K videofelvétel, és bár ilyenkor semmiféle stabilizálás nem segít be, elég részletes a végeredmény. 1080p-n már kérhető elektronikus kiegyensúlyozás, ami jól is teszi a dolgát, némi minőség és jelentős látószögveszteség árán – a szokásosnál jóval kisebb az ilyenkor rögzülő látótér. A sztereó hang tiszta, nincs túlszűrve.

A fülesre is jó minőségű hang jut, telefonokhoz szánt fajtákra kellő hangerővel, frekvenciaátvitel vagy zaj oldaláról hallható hibák nélkül. Azért egynémely csúcsmodellben komolyabb erősítő van, de nem kell az alul könnyen letakarható hangszórónak sem szégyenkeznie: a maximumon kifejezetten erélyesen szól, és bár 100%-on már zörejes, 70-80%-on még kellően hangos, és máris tisztább, minimális mély hanggal megtámogatva.


[+]

A muzsikaszót a Play Zene, vagy füles csatlakoztatása után az FM-rádió szolgáltatja, a WMA fájlok nem indulnak el. A mozgóképeket a fapados Fotók játssza le – egy VLC Player mindjárt többet tud a teljes képernyős megjelenéstől kezdve az AC3 hang és mindenféle videokodek meghajtásán át a WMA fájlok elindításáig. A hardver lejátssza a 4K videókat 30 FPS-sel, nem birkózik meg viszont a HDR kódolással. A Google Widevine L1 CDM védelemmel nem gond a HD streamelés Netflixszel vagy Prime Videóval.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Erősebb hardverrel jön a Zenfone Max Pro M2

    Az Asus üzemidőbajnoka megtartja a méretes akksit, a formaterv és az anyaghasználat picit változik, a hardver pedig erősödik.

  • ASUS Zenfone 5z - zendülés

    Az ASUS Zenfone 5z nagyon jó készülék lett, kivéve a multimédiát, mert az csak egyharmad részben. Az ára sem horror, a konkurencia viszont kegyetlen.

  • ASUS Zenfone 5 - a Zen hangja

    Kiürült a középkategória felső szegmense, a Zenfone 5 viszont pont itt próbálkozik. Nincs sok vetélytársa, de azok elég komoly konkurenciát képviselnek.

Hirdetés