ASUS Padfone 2 - demokratikus átmenet

Multimédia

A hátlapra 13 megapixeles kamera került, munkáját ledes villanó segíti. Az egészet a Sony szállítja az ASUS számára, hogy aztán ez csak a hardvert jelenti, vagy a képfeldolgozó algoritmust és az optimalizációt is, az már nem világos, de a tapasztalatok arra utalnak, hogy ez utóbbi inkább a tajvani cég munkája. A kereső és a felhasználói felület cseppet sem "sony-s", ráadásul annyi opció és beállítás van, mintha legalábbis valami PureView izé lenne ide beépítve, holott erről azért nincsen szó.

ASUS Padfone 2

Mindenesetre van panoráma mód, HDR, sőt az effekteknél, ahol számos beépített algoritmus között bóklászahtunk (egy példa) a lista végén felbukkan a WDR (széles dinamikatartomány) és a zajszűrés is. Nem akarok nagyon beleugatni a fejlesztési irányelvekbe, de egyrészt ez a két opció elég fontos, ahhoz képest egy inkább viccfaktornak felfogható almenüpont alján találkozunk velük, másrészt jó esetben ezek alapból úgy vannak beállítva, hogy a júzernek ne is kéne gondolnia arra, hogy plusz opciókat kelljen előcsalogatnia a jobb képek reményében. Hab a tortán, hogy ez a két fícsör a bekapcsolást követően több másodpercesre növeli az egyébként gyors exponálási időt és inkább ront, mint segít az eredményen.

Fent vannak a tesztfotók, a vaku egész erős, de egyébként inkább csalódást keltő a végeredmény. A részleteket alapból is mossa a szoftver, a vonalélesség fogalma ismeretlen, de legalább a színek rendben vannak. Az autofókuszt felülbírálhatjuk érintéssel, van geotagging, önkioldó, sorozatfelvétel (másodpercenként 6 felvétel) és arcfelismerés is, de megint igaz az a tény, hogy a felhasználó ezekre nagy ívben tesz, amíg a végeredmény olyan, amilyen. A rend kedvéért azért itt lent álljon egy panoráma felvétel is, a WDR és a plusz zajszűrés bekapcsolása pedig ilyen eredménnyel jár, ha ilyen az eredeti kép.

Videót 1080p-ben rögzít a masina, ezek nyilván minden gond nélkül vissza is tudja játszani. Tesztfelvételt ide kattintva talál a kíváncsi olvasó. Jó hír, hogy lehet mozgókép felvétele során is teljes felbontásban fotózni, erre egyelőre kevés masina képes, a Padfone 2 közéjük tartozik, ráadásul van mód lassított felvételek készítésére is: 720p-ben 60 fps érhető el (példa), 480p-nél már 90 fps. A gép szinte bármit képes lejátszani, a legszebb szemléltető példa nyilván az, amikor az ember egy full HD film elindítását követően szépen beteszi a telefont a tablet-keretbe és szinte egy másodperc sem telik el, máris folytatódik a mozi, immáron a nagyobb kijelzőn.

ASUS Padfone 2 ASUS Padfone 2

A zenei produkció hozza az elvárhatót, nyilván azért nem mondom most, hogy kiemelkedő, mert hallottam a OneX+-et muzsikálni. Ettől függetlenül hangerőben igencsak rendben van, főleg a táblagép durrant nagyot, bár ott pont idétlen helyen van a rács, mert fektetett állapotban az ember hajlamos lefogni. A gyári lejátszót fogjuk a készüléken megtalálni, a rendszerszintű equalizer csak annyit tud, hogy be lehet kapcsolni a "zene" üzemmódot és akkor talán tisztább. Van viszont a lejátszóban külön EQ, ahol térhatás és mélyhangkiemelés is babrálható. Fülessel van némi alapzaj, de nem zavaró mértékű.

ASUS Padfone 2 ASUS Padfone 2

A beszélgetési hangminőség viszont példás. Az erősséggel sincs gond, sőt, már a kettes fokozaton is tökéletesen érteni mindenkit és nekem sem panaszkodott senki, hogy rosszul hallana. A funkciókat egy FM-rádió teszi teljessé, amelyhez kell füles is. A mellékelt headset egyébként közepes minőségű, de van rajta felvevőgomb és mikrofon is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés